Фан Клуб: Челзи

Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Победивме и што дека :)

After 1 min :


Кој адреналин , која радост , кое уживање незнам незнам сите зборови се веќе искористени :vozbud:

Знаев дека ќе идеме понатаму затоа и пишав порано така . Тоа е фудбалот а дома знаат сите колку сме јаки . Тоа стативите две по ред ми го скратија животот али голот на Демба Дрог - БАААААААААААА ! , ме врати во живот ме воскресна :vozbud:. За вакви моменти се живее во фудбалот и ако навиваш за тимот со срце токму ова ќе го доживееш .
Ширле ваљда роден за големи натпревари :icon_mrgr:
Демба Ба што да се каже за него секогаш ќе ги паметам овие негови спектакуларни , недефинирани голови :icon_lol: .
Зборувајте и јадете пак :гомце: за Чех , дај боже да се опаметивте али тоа Куртоа ви има заматено очи , али нема везе уживајте . Голман роден за големи натпревари .
Мурињо бе срце , хахаха каков спринт клоца напред леле падна цела обложувалница од смеење каде што гледав и сите викаа браво браво браво секоја му чест . Хејтерите го сакаат само несакаат да признаат , aли на кого му е гајле за тоа , ТОЈ Е ЕДЕН ОД НАС . Донев спомна а неговата реакција во 90 та како дише како е нетрпелив да заврше натпреварот тоа поврзан со тимот .

Лудници беше натпреваров и дај боже со лудници да продолжеме . Незнам што ќе биде понатаму оти во 2012 кога освоивме онака ко на шала додека пишував на фб на еден му реков во финале се паѓаме со Баерн и тепаме ние и освојуваме , и ко на шала освоивме . Сега ќе си молчам и онака на Manowar ( извини ако сум ти згрешил ник ) му оди совршено сега засега :D .

Во петок незнам сакам да ми се падне еден од денешниве утакмици што ќе се играат . Кој и да биде совршено ќе биде . А Реал Мадрид го сакам во финале :icon_lol:

До хејтерите : Нема потреба да се зборува за нив и онака не вредат :свиркам:

THE POWER OF BLUE BLOOD !

Заслужена за сите успеси што ги донесе во нашиот тим :icon_lol::свиркам:

И за крај : ЧЕЛЗИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ! [DOUBLEPOST=1397041607][/DOUBLEPOST]И заборавив да кажам за Торес , дај не го замарјте човекот кога почна со тоа дриблинзите во шеснаесетник реков ја издрибла и публиката овој :icon_lol:
 
Последно уредено:

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Јас мило лепо ја симнав цела утакмица во HD и ќе си ја гледам пак, овој пат на раат. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.350
Шева доаѓа да гледа, Деко доаѓа да гледа, Белети става слики од Челзи, Меирелеш ни честита, и сигурно има уште кои не сум ги видел.
Once a blue, forever blue!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Честитки,најискрени честитки!!!Се радував како мало дете вчера,како Интер кога го прегази Баерн во 2010,нормално со легендата на клупа.One and only JOSE Mourinho!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Си газеФте Фчера еј, ќе ви ебам :)

Него, јас пак, знам дека сум досаден ама морам да замарам за фудбалот на 26ти. Во групата на фб се пријавуја 7 души сега за сега, така да, немој да се срамите и допишете го и вашето име :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.350
Си газеФте Фчера еј, ќе ви ебам :)

Него, јас пак, знам дека сум досаден ама морам да замарам за фудбалот на 26ти. Во групата на фб се пријавуја 7 души сега за сега, така да, немој да се срамите и допишете го и вашето име :D
Во исто време пишуваме во спротивниот фан клуб :D
Со ова ни честиташ уствари за фчера?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во исто време пишуваме во спротивниот фан клуб :D
Со ова ни честиташ уствари за фчера?
Ти таму, јас тука.
Јави се кога ќе играте ЛШ :D

Честитам бе, како да не честитам, заслужено. Мада, лош гол за пласман, подобро ќе беше една од пречите да влезе, поготово онаа на Оскар.
Со кој би у полуфинале?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.350
Ти таму, јас тука.
Јави се кога ќе играте ЛШ :D

Честитам бе, како да не честитам, заслужено. Мада, лош гол за пласман, подобро ќе беше една од пречите да влезе, поготово онаа на Оскар.
Со кој би у полуфинале?
Баерн. Или Барса ај.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Со Ливерпул би играле у полуфинале али они испаднаа у фаза по групи...т.е. чекај малце...

(ние сме биле спријателени нешто, бла бла, ;) )
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Микел очекувајте да игра во Премиер Лига. Исто така Матиќ и Салах. Веројатно Мурињо ќе се фокусира на ЛШ. Нештата ќе бидат познати по овој викенд. Ако Сити тепа на Енфилд, мислам дека готово е.
Кога сме на темава. Зашто Пул-Сити играат во 14:37 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom