Фан Клуб: Челзи

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Не за џабе јас си викав уште од 1/4 финале...абе уплати си за Челзи шампион@10.00...се знае екипа која не ја фермаат, освен нејзините навивачи, а има искуство, може секогаш да изненади. Засега се оди по планот. Исто и за Данска пред ЕП реков да уплатам за шампион и не уплатив и го осовија. Така и за Челзи, досега немам уплатено, а реков, така да освојувате, 99% (y) Браво ми го исполнија срцето иако во ПЛ сме лути ривали
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Би дал се што имам само да ја видам реакцијата на навивачите на Ливерпул и на Манчестер и сите што го реметеа(вклучувајќи го и де рог и сите од 9gag) кога Торес го постигнува голот за Финале...тоа чуство сигурно беше БЕСЦЕНЕТО:D
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Онака лепо фино чекам офсајд за Торес, а верувам дека и тој чекаше пошо многу бавно крена некако и оп им ја заши. Right in da fuckin' face.
Честито пласман во финале, ненормално е ова што го направи Челзи оваа вечер. Игравте со 10 луѓе и победивте, мислам дека ќе се гледа супер финале во кое Челзи нема да биде потценет како што беше до сега. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D_T

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Иако не сте ми нешто омилени, искрени честитки до вас, одлично изиграно, највише ми е мило за тренерчето ептен фаца чуек е, браво за Торес и за цел Челзи освен за Тери! Ептен аматерски потег од негова страна, таков искусен играч плус капитен да се изглупира таке ептен не личи... ама добро е може било судено да не игра финале, може пенали ќе се играат :icon_lol:

и ќе забраев, вие сте ми фаворити у финалето ;)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Честито и се надевам ќе ја имате среќата и во финалето :)
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Му стана навика да си дава голови против Барселона :D . Kaко и да е ова беше ноќ што ќе ја паметам. Дури и тие 4-4 против Ливерпул дури и тие 1-1 против Барселона во Лондон не можат да ги заменат овие 2-2 во Барселона на Ноу Камп ауууу па ова беше страшно :D . Додуша можеше и да се сврше веќе на ова али :vozbud::vozbud: Финалееееееееееееееееееееее !




И да на викенд во ГЕРМАНИЈА :D


Па можеби и ги оправда 50 М :D . Class is PERMANENT :) . El Ninhoo
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Јас не сакам да ја имаме денешнава среќа, со играч помалце и досуден пенал, не фала!
Мислам дека на реваншот со Наполи пишав дека можеби и историјата ќе се повторија како со Гранд кога отидовме во финале, ќе биде многу тешко, многу играчи нема да играат. Има време до тогаш сега ни останува да се порадуваме на финалето.:)
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782


Им го уништи сонот .
The moment :D form is temporary class is permanent :)
:D :D .Сликава ќе се памети а и голот :D
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
vo 2009 koga sudijata ne unisti sega mu se vrati na barcelona go jadese na kraj :D

sekogas nesto sto ne e fer se vrati nema da docni :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Sekoja cest bravo chelsea ,i so -1 coek,i neiskusni sudii vo finale Bravo!!!,se nadevam ke mozete da go pobedite i baern vo finaleto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom