Фан Клуб: Челзи

Член од
26 август 2008
Мислења
725
Поени од реакции
520
Кој е овој бре?
Овој е замената за Галагер кога ќе го продадат или поточно син му на Мареска.

Многу лошо е воден клубов, не знам што мислат ама вака не оди на добро работата.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.033
Поени од реакции
1.973
И овој Келимен од Вила игра десно крило

Гиу е добро технички подкован ако успее да се развие како треба ќе гледаме добар тандем со Палмер.





Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Како бе вака фрлија пари за недокажан играч од воена зона ко Мудрик а сега им текна да штедат за Вилијамс? :facepalm:

КДХ лани беше најдобар играч можда во Чемпионшип, дали ради кладилници дали ради фантази дали така се потрефи да имам време некако ги гледав Лестер лани колку-толку, има потенцијал.
Сумата е тамам. Реков уназад, тројца КДХ > 1 Мудрик, немам проблем со ваква тактика на купување на играчи.
Ко за дубина дефинитивно вреди, има потенцијал, башка со Мареска ќе се знаат што е секако плус.
Автоматски споено мислење:

Гиу е добро технички подкован ако успее да се развие како треба ќе гледаме добар тандем со Палмер.
Не би се изненадил да е донесен за да се подмират сметки и да е планиран за продажба за 2 години од сега :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.716
Поени од реакции
52.651


Човекот што во Челзи ја изгради една од најдобрите фудбалски академии во светот.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
592
Поени од реакции
318
Ovie izgleda imaat fetish na igraci od sredina drugo objasnivanje nema, ovoj 2023 bil skautiran I vo plan da se kupi, ali sea go zemaa pri 8 igraci od sredina daj uste ne e na odmet. Their Calafiori.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.633
Поени од реакции
12.549
Сумлив овој дека е 2003 годиште.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.284
Поени од реакции
1.528
Сумлив овој дека е 2003 годиште.
Само ако си слеп е овој 2003 годиште, постар од огнот е овој.
Абрамович лупаше вакви рандом засулувања од у 21 година, најчесто неможеа да фатат ни прва постава во Витесе
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.284
Поени од реакции
1.528
Чукурела игра одличен турнир и може да извадат солидна сума кеш од него ако решат да го продадат. Има шпекулации и за него, но и за Чилвел. Ја сум да се шитнат и двајцата ако е можно тоа.

Од другите новости Фофана конечно тренира со тимот, а тука е и Стерлинг кој абер нема да помисли да си оди од Челзи.:D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.716
Поени од реакции
52.651
Чукурела игра одличен турнир и може да извадат солидна сума кеш од него ако решат да го продадат. Има шпекулации и за него, но и за Чилвел. Ја сум да се шитнат и двајцата ако е можно тоа.

Од другите новости Фофана конечно тренира со тимот, а тука е и Стерлинг кој абер нема да помисли да си оди од Челзи.:D
Значи сакаш да продадеш релативно искусен играч кој има одличен период за клуб и репрезентација и да го замениш со уште едно дете покрај тој Веига, па да ги чекаме две години дур можат да го понудат тоа што моментално го игра Кукуреља? Затоа што сигурно нема да донесат некој докажан бек.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
592
Поени од реакции
318
Jas bi go ostavil Kukurelja tipov odigra odlicno minatata sezona, tesko deka ke go otkacat Sterling vo bliska idnina ako ne e Saudiska Arabija poso koj bi platil za takvo razocaruvanje 325 000 nedelno, a ovoj ne saka da odi vo Saudiska Arabija plus dobro mu e ovde doma si e igra sekoja 4 utakmica i toa so go igra kako da e od 6 liga od Anglija donesen totalno nezainteresiran i izguben na terenot, so drugi zborovi uziva vo penzionerskite denovi.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.716
Поени од реакции
52.651
Имаш некој линк за ова?

Еве последно овде е спомната структурата затоа што беше дадена како главна причина за тоа што го испуштија Олисе второ лето по ред. Еве и детали за платите. Не знам дали се 100% точни, ама тоа е отприлика што се спомнувало и кога потпишуваа играчите.
Ова почна во јануари 2023, кога им беше дадена контрола на новите спортски директори и почнаа да се купуваат само млади играчи. Мислам дека имаат сите и одреден процент зголемување ако играат во ЛШ, како и одредени бонуси за перформанси. Џејмс потпиша договор пред да се воведе ова, а и Маунт имаше прифатено нов договор со висока плата пред СП за после да ја повлечат понудата новите директори кога превземаа. Тоа беше една од главните причини за продажбата. Исто и со Галагер, повеќе им одговара да го продадат за профит затоа што според перформансите изминатата сезона може да бара плата како Џејмс, а не го планираат за стартер ако сите други се здрави и играат како што треба.

Меч со две острици ќе биде понатаму. Се надевам ќе прават по некој исклучок кога ќе мора да се донесе некој докажан играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom