Фан Клуб: Челзи

Член од
31 март 2008
Мислења
2.543
Поени од реакции
1.781
Се пласиравме иако Јунајтед победи ???
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Се пласиравме иако Јунајтед победи ???
Ваков е распоредот првично:

Првите 4 - ЛШ
5 место - ЛЕ
6 место - Конференциска
Победник на ФА Куп - Лига Европа
(ме мрзи да гуглам и имам заборавено за Лига купот, ама мислам и победникот таму оди негде ако не е пласиран, ако не ништо??)

Е сега:

Ако победикот на ФА Купот е ВЕЌЕ ПЛАСИРАН во ЛЕ или ЛШ тогаш:
5 место - ЛЕ
6 место - ЛЕ
7 место - Конференциска

Бидејќи Јунајтед не беа во топ 6, тогаш си остана првичниот пласман и тоа "бонус" место не се премести подоле.

Њукасл е екипата што ќе играше во Европско натпреварување ако Сити освоеше титула, нашиот пласман во Европа беше зависеше од моментот кога Њукасл не ги победи Јунајтед во претпоследно коло, така да Јунајтед два пати ги зезна Њукасл :D

Е сега за волја на вистината не сум 100% сигурен дали ако Јунајтед завршеше 6 место дали ќе одеше и седмото место во Конференциска или не, ама претпоставувам да, така да ова беше единственото вакво сценарио за 7 место да не оди во Европа.

Ако не се лажам ова е прв пат шампионот на ФА Купот да не завршил во топ 6 на табелата уште од Виган кога освоија ФА Куп и отпаднаа од лига
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.089
Битно е да се напомене дека се пласиравме за ПЛЕЈОФ на Конференциска Лига. Значи има шанси да испаднеме од некој во двомеч и да се спасиме од брукава наречена Конференциска Лига.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
508
Поени од реакции
1.719
На твитер се на големо шпекулира како Де Зерби е новиот тренер и дека овие „интервјуа“ со разни тренери и кандидати е само маска за на крај да излезе, демек од тој изборот, го избрале „најдобриот“ односно Де Зерби зошто знаат дека фановите не го сакат и ќе наиде на негативен фидбек и дочек па да го анулираат тоа. Наводно се било ова договорено уште пред крај на сезона и затоа е ненајдениот отказ на Де Зерби.
Ако се ова испостави како вистина и вака не работат американциве, ондак престанувам да го пратам клубов, не се заебавам, ај што е никаков тренер, ајде, ај што јавно јадеше гомна против, едноставно ликот со ништо не одговара на овај Челзи и кога веќе решија да го кикнат Покетино затоа што сакаат послушник и да се коцкаат со млад тренер и „потенцијал“ за кој кур идат по Де Зерби.
Какво срамно раководење со клубов.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.089
Enzo Maresca has support from key figures at Chelsea after talks continued over the weekend.

[via @JacobSteinberg]

Ја мислам овој ќе е, во теков на недела ќе се знае официјално кој ќе биде новиот pappy.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Не можев многу да ги следам сите детали околу процесот за нов тренер изминатава недела ама убедливо најсмешно е што многумина кои плачеа за отказ на Покетино, сега плачат дека опциите за замена се полоши :icon_lol:
Ова требаше да им е на сите јасно после изминативе неколку месеци и затоа не се замарам многу сега со тоа кој ќе биде. Се надевам дека ќе изберат некој кој навистина одговара на тоа што пробуваат да го изградат, па ќе видиме како ќе се покаже. Не може многу да се верува на се периодов, ама изгледа Мареска е избор на директорите, а Боели Егбали го сака Де Зерби. Ако е ова точно, конечната одлука ќе ни каже многу.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.089
Не можев многу да ги следам сите детали околу процесот за нов тренер изминатава недела ама убедливо најсмешно е што многумина кои плачеа за отказ на Покетино, сега плачат дека опциите за замена се полоши :icon_lol:
Ова требаше да им е на сите јасно после изминативе неколку месеци и затоа не се замарам многу сега со тоа кој ќе биде. Се надевам дека ќе изберат некој кој навистина одговара на тоа што пробуваат да го изградат, па ќе видиме како ќе се покаже. Не може многу да се верува на се периодов, ама изгледа Мареска е избор на директорите, а Боели Егбали го сака Де Зерби. Ако е ова точно, конечната одлука ќе ни каже многу.
Еве Мареска ќе биде, и што ни кажува конечната одлука?
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
508
Поени од реакции
1.719
Ни кажува дека немаат појма што сакаат.
Лани имавме процес во кој се установи дека етосот на Покетино, баш со овие зборови, било баш тоа што го барале. За после една сезона ради филозофски причини и застарени тренинг методи да го избркаат откако тимот се консолидира колку толку.
Сега пак имаме процес, пак имаме идеја за новиот тренер па здравје следно лето баш ме интересира кој ќе биде следен.
Од една страна сум среќен што не е Де Зерби, од друга страна, ова е огромна коцка и најверојатно ќе ни се удри од нос, ликот нема никакво искуство, one trick pony е, како и секој possession nerd тренер од школата на Пеп, Кројф ватевер. Знам дека фудбалот нема да ми се свиѓа пошто играње на посед, НИКАД не ми се свиѓало и ме сморува со тие странични и додавања назад ама тоа е, Управата тоа го сакаше уште лани, тоа и го доби.
Како и да е, ќе има цело лето да се спреми за почетокот на сезона, ќе има припреми, ако не почнеме добро со игра и резултати, овој ни Божиќ нема да дочека, а со него и тие дубидуси двајца до Управа што секое лето „процеси“ тераат.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.089
Maresca won’t change his approach. He does have subtle variations, but there will also be one main striker, one holding midfielder with a full-back playing inside and two wingers. It is his way and he believes in it wholly.

Да замислиме на што би личело ова. Чучурела ќе се убацува у средина, Мадуеке Ноне и Микајло на крила, Џексон таргет мен.:vozbud:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Еве Мареска ќе биде, и што ни кажува конечната одлука?
Мислам доволно јасно беше пишаното. Соортските директори беа донесени за да ја видат фудбалската стратегија. Ако они имаат некоја идеја, а газдите отидат против нив со лични желби, имаме огромен проблем.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.089
Мислам доволно јасно беше пишаното. Соортските директори беа донесени за да ја видат фудбалската стратегија. Ако они имаат некоја идеја, а газдите отидат против нив со лични желби, имаме огромен проблем.
Немој да мислиш дека нема и тоа да се деси. Јас досега од тие спортски директори ич не сум задоволен, поготово какви потези влечат на трансфер пазарот.
Иако стратегијата им е да се гради млад тим, многу малце погодија до сега со играчите кои ги купија. Допрва Челзи ќе има проблем да се ослободи од играчи како Мудрик и Мадуеке кои имаат 10 годишни договори.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Честито Пеп од али експрес :D
Се шалам, ќе видиме очигледно е дека ќе се бара тренер а не менаџер , ќе работи со тоа што му се понуди и ќе треба одредена игра што им е замислена на директорите да се игра и очигледно овој се совпаѓа.
Реално никој немаме никакво познавање ни сме го прателе у Лестер па ќе мора времето да покаже
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom