Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не знам дали имаме некаква клаузула во договорот и не ми е важно, но Феликс не треба да игра воопшто.

Милион пати на ист начин, неодговорно и безобразно. Настрана што не може да убозе ништо.

Минијатурата на Енцо и Хаверц... :cuc:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Судењето е очајно.

Има дупка во ВАР правилата каде се реагира само ако има евентуален црвен картон, а најчесто играчот на овие 50-50 стартови поминува и без жорт картон. Во прва минута имаше опасен старт над Фелинс, во 45та имаше опасна игра над Хаверц.

Треба да направи замена во одбраната, двајца играчи се оптоварени и со картон, посебно Кукуреља кој цело време испаѓа во одбраната и остава премногу простор.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ова беше една одлична победа и претстава, дотолку повеќе што игравме и против Маринер стоката.

Во вакви услови не можеш ниту да развиеш нешто посериозно. Според мене, најдобриот меч на Енцо, настрана фантастичната асистенција. Како го исфрли со надворешна Хаверц за третиот гол, уф.

Драго ми е за Мудрик, но тука кредит и за Потер што не го извади и му даде 80 минути. Не беше лесна топката, ја спушти за Ковачиќ и си запиша асистенција. Постигна и гол, штета што беше во недозволена позиција. Лека полека...

Три победи за една седмица, убаво.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.139
Поени од реакции
11.550
Илузија резултатов на крај. Не бевме толку блескави за да кажеме лесна победа или дека бевме перфектни.
Имаа пречка, ситуација кога спасуваше од линија кој беше таму, и тоа што промаши со глава пд Лестер играчот во прво. Не дека немавме и ние шасни. Каи и Фофана со глава. Стативата на Феликс(тоа се простува, ама грешката што не кошташе гол не, иако мислм дека Потер ќе го форсира до крај. Ништо чудно и да го откупат). Чивел игра втора по ред мајсторски. Денеска тој, енцо и фофана беа за пофалби. Енцо одлично му ја нацрта на Каи. И многу добро ја пуцна Ковачич.

Мене оној грмушката Кваркакареља или како и да е, редовен пациент за црвен. Несмасен, и со Дормунд каснеше, и денеска пак.
Многу неквалитетен трансфер на Челси. Ниту со топка знае да игра.

Се на се бледа победа.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
525
Поени од реакции
241
Odlicen performans, Kulibali igra perfektno bi rekol vo odsustvo na Silva, okolu Felix pa onoj mrtviot vo Arsenal lani prodavase na tacna vakvi topki i godinava pred da go prodadat pa nikoj ovde nisto ne napisa, sea Felix bil problemot, prvo igra krilo i van pozicija, so samoto toa mora da igra i vo odbrana predhodno igrase samo presing na protivnickite bekovi, onoj flopot vcera prodade 3 topki go prefrlija Galager levo za da mu pomaga odkoga ja smenija formacijata so 4 pozadi pa nikoj nisto ne napisa, odkoga e ovde ima prodadeno bezbroj topki ali Felix e problemot.
Flop kao flop dodeka klovnot kazuva koj ke igra za flopov sekogas ke ima mesto ne vazno kolku e limitiran vo napadot vazno e on od 100 topki 150 vraka nazad na golman ili prviot pozadi nego.
Poslednite 20 minuti igrase lev bek eden eban centarsut za 20 minuti i site (4 misam deka bea) u 16 on centrira nadvor od 16 flop
Nebitno kolku MOTM ke mu dadat flop si e flop mozat do kraj na sezonata da mu go bustaat mentalitetot
Vo edinstven sistem kade ovoj flopov bi bil igrac e sistemot na Colo Simeone on se brane se 12 dusi u 16 ovoj flopov edino odbrana igra kolku tolku tamuka bekovite ispagjaat do 30 metri od golot i site topki idat nazad bitno da ne primime ako dademe dobro.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


20230316_123857.jpg


Нека удрат јаки пари летово, што да се каже. За него гарантирам. Дали кај нас, дали во друг тим, ќе изгази. Ако дојде во Челзи сигурен сум дека ќе ја скине клетвата со деветките.
Куче пргаво.
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Истово го мислам и јас, може и да им се направи некоја услуга/дил да им го дадеме Кулибали назад да намалиме на трансфер износот и онака доаѓа Колвил.
Мада како игра последни утакмици не би го продавал, конечно се адаптира на лигава, игра фантастично последни 3 меча.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Реал, првата во гости.

Евентуално 1/2 финале со Сити/Баерн (дома).
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


Шефот вели одиме до последно. Зошто да не му веруваме? :cool:
 
C

confusion

Гостин
Стандардна ждрепка со Реал, се знае редот, подобриот освојува ЛШ, веќе видено. :ROFLMAO:
Се печеме како смок на сонце во Премиер, креваме форма и во ЛШ само тепаме и млатиме.:cool:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ама не, зошто Пулишиќ и Зијеш наместо Мадуеке и Мудрик? За овој меч не гледам апсолутно никаква логика.
Што е проблемот, демек да се продадат подобро, аудиција?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.139
Поени од реакции
11.550
Ама не, зошто Пулишиќ и Зијеш наместо Мадуеке и Мудрик? За овој меч не гледам апсолутно никаква логика.
Што е проблемот, демек да се продадат подобро, аудиција?
Зијеш не е ни на клупа?

Очекувам добра утакмица од Каи, Пулишич и Феликс.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Зијеш не е ни на клупа?

Очекувам добра утакмица од Каи, Пулишич и Феликс.
Не, не, општо зборувам, периодов. Не само за денес. Зијеш во Париз дента, за два дена во прв тим. Први за продавање и тој и Пулишиќ, во прв состав ми се наоѓаат на сметка на новите млади засилувања. Па кога ќе им дадеш шанса ако не со Евертон?
Со Реал во ЛШ?

Терај, да тепаме важно и да одиме пораат на паузава.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.139
Поени од реакции
11.550
Не, не, општо зборувам, периодов. Не само за денес. Зијеш во Париз дента, за два дена во прв тим. Први за продавање и тој и Пулишиќ, во прв состав ми се наоѓаат на сметка на новите млади засилувања. Па кога ќе им дадеш шанса ако не со Евертон?
Со Реал во ЛШ?

Терај, да тепаме важно и да одиме пораат на паузава.
Ааа те капирав. За Пулишич имам друго мислење. Не е толкаво копиле како Зијеш кој се влече низ терен и 90% од натпреварите не е мотивиран. Баш на светсково типот ораше за Мароко. За Челзи брате мрза му е да истрча еден спринт.

Пулишич е најстаклениот играч што сме го имале. Ни Робен не беше толку склон кон повреди.

Двајцата ненормално таленти и техничари. Само Зијеш ја одма ни го спакувал и пратил во Сахара со другарите од ПСЖ нека оди братот нека јава и пљука камили и копа нафта. Затоа и филмот му е скршен што му го сјебаа трансферот во ПСЖ клубов наш.

За Пулишич има надеж, нему друго му е проблем а тоа е што е кревок како Бамби.
Автоматски споено мислење:

Јас не.

Канте е на клупа.
Ќе изненадат. Мислам дека се прилагодија на Потер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom