Фан Клуб: Челзи

C

confusion

Гостин
Одлична игра, Евертон едно добри 30 минути не се спои со топка.
Две забелешки имам:
1. Криво ми е што немаме голгетер што ќе ја користи играва, еден тон шанси се ствараат.
2. Пулишиќ и Ковачиќ на лето се надевам ќе си го фатат патот и полека да се ослободуваме од преценковците, какви очајни играчи, Ковачиќ денес секоја топка кај него ми е потенцијална контра.

Во второ Мудрик пошто стварно не сфаќам зошто да добива минути играч што на лето и кучето на Стемфорд знае дека нема да биде во Челзи, плус што е десет пати бољи играч.
И да ја искористам приликава да кажам дека Маунт е едно тешко пимплеме и треба да го фати срам што се бламира вака со новиот договор, не сакал да обнови ради тоа што Челзи му нудиле долг договор, ваљда истиот како на Џејмс, не само што му понудиле пари кои не ги заслужува и место на ваква форма да прифати и да бега, уште повеќе се лакоми, апсолутно ме има разочарано proper chelsot. Наводно не сакал да потпише на повеќе од 5 години, епа момак ако за 5 години не се гледаш како лидер во Челзи, ни сега не ти е место тука. Разочарување.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Евертон со Дајч нема да фати со никого топка. Нив топката не ги интересира. Не дека Челзи нешто специјално одиграл.

Имаше интересни комбинации, Хаверц е расположен, само штета што Пулишиќ и Феликс немаат поим од животот.
Ајде кога немаше избор, океј, нека играат. Сега има избор, а пак ги гледаме истите исцедоци во напад.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.745
Поени од реакции
10.694
Ковачич е добар за ротацијаа. За да игра прва со Енцо, ноуп.

Второ очекувам Мудрик и Мадуеке да влезат. Исто и Канте треба да го видиме.
Автоматски споено мислење:

Шо ви реков :icon_mrgr: Одлично отворивме во второ. Нека бркаат втор и нека гасат после ж. Иако мислам ќе има повеќе од два гола.
Автоматски споено мислење:

Ауу штета за офсајдов.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
11.475
Пак истата замена ја прави...
Автоматски споено мислење:

И пак од корнер примаме гол... како може Ковачиќ да остане да го чува Дукуре, не ми е јасно.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.745
Поени од реакции
10.694
Е Потере бе бруко. Знаеш дека Дутч е мастермајнд за голови од прекини и место да поработиш на тој сегмент. Кур.

Оди сега дај гол.
Ебати клошарите.

А оној Тарковски како е сеуште без жолт? Или ја клеца жена му на судијава или него самиот. Друго објаснување нема.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
11.475
Е Потере бе бруко. Знаеш дека Дутч е мастермајнд за голови од прекини и место да поработиш на тој сегмент. Кур.

Оди сега дај гол.
Ебати клошарите.

А оној Тарковски како е сеуште без жолт? Или ја клеца жена му на судијава или него самиот. Друго објаснување нема.
Еве го, напраи глуп пенал, наседна.
Автоматски споено мислење:

:facepalm: Кулибали не постоеше во ситуацијава.

А Мудрик и Мадуеке за на клупа се земени.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.986
Ќе изненадат. Мислам дека се прилагодија на Потер.
Просто сум изненаден.

Играш против менаџер чиј тим во просек ја држи топката 25-30%, формациски игра 4-5-1 т.е. крајно дефанзивно, со десеткуван напад (Али, Гордон и Ричарлисон), очекуваш класичен бункер со брзи контри, и при таа густа одбрана напаѓаш со 2-3 фудбалери каде едното крило комотно го вадиш и го менуваш за играч од средината...! Океј.
 
C

confusion

Гостин
The duality of Chelsea. :ROFLMAO:

Мислам жално е веќе кога самите фанови ќе ти предвидуваат како ќе се одвива мечот а ти како труп дремеш со скрстени раце.
Кепа е liability и мора под хитно да се бара нов гоман што ќе знае да се снаоѓа на корни и високи топки, ни Менди не знае, плус е и полош голман општо гледано од Кепа.
Друга работа, не знам зошто се коцкаш и менуваш дефанзивци во тројка, ова ти е прво правило кога играш таа формација, Чалоба се изгуби, еден тон простор и ни искача Симс 1 на 1 со Кулибали, ова никако не смееше да се деси.
Цело второ полувреме беше очајно, Феликс е способен да игра 50на минути и после е бескорисен.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Јас мислам дека сите овде сакаа Потер да успее. Сите.

Грозно, кукавичко второ полувреме против тим што не е заинтересиран да игра. Во ред, Кулибали во два наврати не реагираше добро, Кепа класика недоречен, никаков, но ова е кикс на Потер. Додуша што Кулибали, Чалоба надвор од позиција за голот од Симс, овој побрз од Кулибали и завршена работа ти е тоа.

Човече, го имаш сиот комфор на светот, без императив во лига, можеш да комбинираш, да креираш напаѓачка игра, а ти на 1:0 од игра вадиш напаѓач за Галагер, чуваш резултат и после на 2:1 повторно ставаш играчи да ти зачуваат резултат, наместо двајца напаѓачи од клупа.

Безнадежен случај, навистина. Интернационалната пауза е совршена прилика да го дочекаме Реал со нов тренер. А и следната сезона. Греота е да го арчиме овој потенцијал со Потер.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.745
Поени од реакции
10.694
Еве го, напраи глуп пенал, наседна.
Па тој глуп си е . Ама судијава му прегледа за два старта кои беа во најмала рака за жолт.
Просто сум изненаден.

Играш против менаџер чиј тим во просек ја држи топката 25-30%, формациски игра 4-5-1 т.е. крајно дефанзивно, со десеткуван напад (Али, Гордон и Ричарлисон), очекуваш класичен бункер со брзи контри, и при таа густа одбрана напаѓаш со 2-3 фудбалери каде едното крило комотно го вадиш и го менуваш за играч од средината...! Океј.

Играчите се прилагодија на Потер. Ама овој уште мисли дека во Брајтон е.

Дутч е општо познат дека тимовите му се екстра опасни од прекини, и ти да не го спримиш тимот за тоа. Оди скрши главата. И сега ќе излезе со изјава дека тоа е фудбалот, како ова олимпијада е па битно е учеството. За играчите посебно ударната тројка немам замерки.

За дефанзивата може да се забележи. Ама оваа прокоцкана оди само на душа на Потер и неговиот тим.


А добро отворија во второ.

Мислам дека докажува дека не го бива. И треба да се бара нов кормилар. Очекувам Покетино да биде можна солуција.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
484
Поени од реакции
203
Iskreno ovoj poraz e na Porter ja eba rabotata so izmenite kukavicki.
Romano pisa defanzivci na leto se nadevam deka misli na golman poso Kepa e labilen 2 dobri edna losa pa 2 dobri edna losa.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.745
Поени од реакции
10.694
Што мислите кој би бил идеално решение за клупата на Челзи?


Оној јенкито нека не се глупира. Англичанец нема квалитет да ти води клуб, џабе едноставно антиталенти се. Мислам дека само поради го имаат на назначено.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.986
Јас мислам дека сите овде сакаа Потер да успее. Сите.
Немаш претстава колку. Досега најскромниот, најнеегоистичниот и најнеарогантниот тренер кој никогаш не влегува во конфликти ни со новинари, ни со играчи, ни со управа, ни со тренери, ни со фан базата. Никогаш јавно не ги напаѓа и критикува играчите. И да, не бил под европските рефлектори, доби понуда која ни самиот не можеше да ја добие, иако изгради состав и игра во Брајтон (каде ги загуби најдобрите два играчи од минатата сезона и повторно беше при самиот врв, па и беа подобро пласирани од Челси во периодот кога стана тренер) и таму ќе имаше комотност за наредните сезони.

Но играта и резултати, по сите фрлени пари, се очајни. Испадна од куповите, не се ни блиску до Европа, и се чекаат резултатите од ЛШ за евентуалната негова соработка за наредната сезона.

Дури и да освои ЛШ, мислам дека мора да бараат алтернатива. Фали енергичност покрај аут линијата, а не дополнителен навивач кој аплаудира на секоја уништена акција. Треба некој со јајца, авторитет и визија.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Немаш претстава колку. Досега најскромниот, најнеегоистичниот и најнеарогантниот тренер кој никогаш не влегува во конфликти ни со новинари, ни со играчи, ни со управа, ни со тренери, ни со фан базата. Никогаш јавно не ги напаѓа и критикува играчите. И да, не бил под европските рефлектори, доби понуда која ни самиот не можеше да ја добие, иако изгради состав и игра во Брајтон (каде ги загуби најдобрите два играчи од минатата сезона и повторно беше при самиот врв, па и беа подобро пласирани од Челси во периодот кога стана тренер) и таму ќе имаше комотност за наредните сезони.

Но играта и резултати, по сите фрлени пари, се очајни. Испадна од куповите, не се ни блиску до Европа, и се чекаат резултатите од ЛШ за евентуалната негова соработка за наредната сезона.

Дури и да освои ЛШ, мислам дека мора да бараат алтернатива. Фали енергичност покрај аут линијата, а не дополнителен навивач кој аплаудира на секоја уништена акција. Треба некој со јајца, авторитет и визија.

Исто, имав таков впечаток. Само малку ми се измени, по коментарите за Тухел и манипулацијата со заканите кон него. Сфатив дека е ептен пресметан лик. Финоќата го затскрива веројатно тој момент.
Неважно.

Уште тврдам дека е добар тренер. Не е доволно добар за Челзи. Газдите од една страна фрлаат пари на неверојатен талент и сигурно на лето ќе продолжат, а од друга страна со тој талент раководи одделенски наставник.

Туку, уште нешто. Со Потер и пријателчињата негови, треба да замине и Ентони Бери. Нека се фокусира ете на Португалија и нека се губи.
Освен на почеток кога пристигна по барање на Лампард, никаков напредок нема при прекини. Очајно се браниме. Цел стручен штаб нов. Од корен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom