Фан Клуб: Челзи

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.495
Од кога неаме дадено 2 гола на една утакмица? Можда и од 2022.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Нека дува сисицата мала Џуд Белингем. Енцо го стави во џеб вечерва, а човекот не ни знае да игра нешто дефанзива.

Една од тие вечери на Стемфорд Бриџ. Набој од трибини што го почувствуваа играчите и јаваа на него. Се случувало и претходно. Само вака во овој момент и можевме да победиме.

Огромна, огромна победа. Нека биде појдовна точка за некаква прогресија и во лига и во ЛШ. Кукуреља и Кулибали изгазија, да одморат малку критичарите.

Живели. :ајнапиво:
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
499
Поени од реакции
216
Kukurelja edino dobro sto odigra e odbrana, pogledni mu gi pasovite kon napred ne e ni cudno sto samo ja vrakja nazad fuking flop
Odlicni izmeni bas koga ja prezemaa igrata Dortmund, vnese svezina inaku jas ocekuvav Loftus prv da vleze kako flaster na Belingem poso prvata toa i igrase
Publikata istotaka odlicna
Chilvel 100 pati podobro resenie levo od flopov ima tecnost vo igrata i se igra po levata strana, koga e flopov levo mrtvilo nesto slicno koga igra Loftus-Cheek desen wingback i James
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Kukurelja edino dobro sto odigra e odbrana, pogledni mu gi pasovite kon napred ne e ni cudno sto samo ja vrakja nazad fuking flop
Odlicni izmeni bas koga ja prezemaa igrata Dortmund, vnese svezina inaku jas ocekuvav Loftus prv da vleze kako flaster na Belingem poso prvata toa i igrase
Publikata istotaka odlicna
Chilvel 100 pati podobro resenie levo od flopov ima tecnost vo igrata i se igra po levata strana, koga e flopov levo mrtvilo nesto slicno koga igra Loftus-Cheek desen wingback i James



Важи.
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2016
Мислења
441
Поени од реакции
366
Чилвел изгина денеска, не знам како Кукуреља зема МОТМ. Џејмс под неговиот стандард, не дека беше лош ама може многу подобро. Формацијата со тројца позади многу повеќе ни одговара. Очекувам да продолжи Потер со таа формација.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
704
Поени од реакции
503
Не знам како може да мрчите додека ја гледавте утакмицата.
Сите, ама буквално сите играчи беа изгорени од желба да победат и продолжат натаму.
Нема играч кој што би го посочил дека играше лошо.
Што очекувате вие, да ја победиме Борусија 7-0?
Секако дека може подобро, секако дека можеше да бидат поубиствени во нападот.
Постигнаа 4 гола, 2 од офсајд, ама сепак, супер натпревар, енергичен и со голема напнатост, баш како што се очекува четвртфинален двомеч во ЛШ.
Можеше да дадат уште некој гол, ама можеше и да примат. Така да среќен сум со тоа како се заврши и сега се надевам на ист пристап во наредните натпревари.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Да, од 27 декември, 2-0 со Борнмут. Страшно...
А шо вика Феликс дека разликата помеѓу Челзи е дека Челзи игра поофанзивен фудбал од Атлетико :icon_lol:
Добро можи е и во право ама избра лош тајминг за ваква изјава :)
Инаку Челзи планираат да го откупат на лето, нормално ако се договорат за цената,се зависи од тоа како ќе се развива понатаму играчот во клубот.
Ве читам од време на време и се испостави дека е така како шо ви викав, не е до Чоло туку едноставно играчот не е константен, ќе изигра некоја утакмица за 10-ка, наредната топка нема да прими.
Има потенцијал ама џабе.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
704
Поени од реакции
503
А шо вика Феликс дека разликата помеѓу Челзи е дека Челзи игра поофанзивен фудбал од Атлетико :icon_lol:
Добро можи е и во право ама избра лош тајминг за ваква изјава :)
Инаку Челзи планираат да го откупат на лето, нормално ако се договорат за цената,се зависи од тоа како ќе се развива понатаму играчот во клубот.
Ве читам од време на време и се испостави дека е така како шо ви викав, не е до Чоло туку едноставно играчот не е константен, ќе изигра некоја утакмица за 10-ка, наредната топка нема да прими.
Има потенцијал ама џабе.
Па игра поофанзивен фудбал, не е дека не е точно. Ама исто точно е дека гол не можеа да дадат 5 натпревари по ред.
Го гледам Феликс и со секоја нареден натпревар се повеќе ми доаѓа до израз тоа дека е "show pony". Трикови и фликови и интересни дриблинзи, ама останува на тоа. Толку.
Затоа пак ќе кажам, претпочитам да игра Маунт место Феликс. Макс 60м за Феликс.
Маунт е послаб технични, нема толку дриблинг и осет во мал простор, ама мислам дека подобро ја чита играта и во последната третина од нападот е подобар, а тоа е тоа што му фали на Челзи моментално.
Ако случајно го прибере Клоп во Ливерпул, Клоп ќе го направи робот, има мајче да ни расплаче на сите.
Се надевам дека Потер само го штити со неиграњето како и Мудрик и дека ќе ги врати во прв состав во скоро време.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Повреден беше Маунт за Лидс, а за Дортмунд беше суспендиран поради картони.

Феликс е несомнено подобар фудбалер од Пулишиќ и Зијеш, па и од овосезонските Маунт и Хаверц, можеби, ама далеку од нормално би било некој да плати таква сума за него. Искрено, не би платил ништо воопшто.
Играч од нападот што не знае како да се однесува во последна третина од терен, не ни е потребен. Имаме такви со лопата да ги ринеш.

Инаку, да, ме нервира, но сметам дека Потер исправно го менаџира Мудрик во моментов. Нема потреба во оган да се фрла инстантно, кога очигледно физички не е подготвен. Еве сега со Лестер може и треба да добие минути, па лека полека да темпира форма и веќе за финишот на оваа да биде како што доликува.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Тоа викам и јас, има потенцијал ама реално досега од ова шо го има покажано не е играч кој ќе носи на грб некоја екипа.
Па види од кога замина Феликс од Атлетико пркна екипата, Гризман е главна карика во тимот и моментално го игра најубавиот фудбал во неговата кариера.
Со Феликс се гушеше тимот.
Баш сакав да го видам Феликс во некоја екипа која игра поофанзивен фудбал, добро моментално и не го погоди периодот на Челзи, ќе видиме понатака како ќе се одвиваат работите, оти цело време се плукаше по Чоло дека тој бил кривецот за тоа што Феликс не можи до израз да дојди.
Реално вака ако продолжи не му бега Њукасл или некоја таква екипа, е таму има да жари и да пали :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
704
Поени од реакции
503
Повреден беше Маунт за Лидс, а за Дортмунд беше суспендиран поради картони.

Феликс е несомнено подобар фудбалер од Пулишиќ и Зијеш, па и од овосезонските Маунт и Хаверц, можеби, ама далеку од нормално би било некој да плати таква сума за него. Искрено, не би платил ништо воопшто.
Играч од нападот што не знае како да се однесува во последна третина од терен, не ни е потребен. Имаме такви со лопата да ги ринеш.
Најбитниот збор, овосезонските Маунт и Хаверц.
Се што прави Маунт за тимот >>> Се што прави Феликс за тимот

Тоа викам и јас, има потенцијал ама реално досега од ова шо го има покажано не е играч кој ќе носи на грб некоја екипа.
Маунт го влечеше тимот напред со Лампард па и со Тухел поголем дел од времето.
Феликс е играч што ќе игра кога тимот игра. Ако не, се губи. Според мене никогаш нема да е лидер како Маунт, и ако се зема, да не се купува со големи пари, за да може и да се седне на клупа без проблем.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.564
Поени од реакции
52.362
Се виде против Дортмунд дека се излезени со решителност да поминат понатаму, одлична тимска партија. Хаверц беше повлечен малце, а Стерлинг како најистурен и многу повеќе му одговараше. Заедно со Чилвел и Кукуреља најдобри на терен. Ама и Кулибали и Фофана беа ептен стабилни, Енцо и Ковачич борбено на средина. Сите изиграа на ниво, имаше 5-6 играчи со МОТМ перформанси. Мило ми е за Кукуреља.


Еве документарец од пред некој ден:

Pound Land - The Battle For Stamford Bridge
 

Kajgana Shop

На врв Bottom