Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
1616329861130.png
Автоматски споено мислење:

Хаверц лажна деветка?

Big Schurle vibes од времето кога игарше лажна деветка лажен играч на времето

Мораше Жиру прв тим тука не знам зошто експериментираме..
Па и Одои можеше да се најде исто..

Освен ова..ок, I guess.
Штета што Абрахам не е ни на клупа, пошто Тухел кажа наводно е здрав што значи дека..

или пак нешто имало проблем со него што е загрижиувачки
или има нешто повеќе тука, што е исто така загрижувачки
Автоматски споено мислење:

haahahha wtf

грешен состав постираа :pos: :pos: :pos: :pos:

КАКО БЕ ОВА СЕ ДЕШАВА? ХААХАХАХАХАХАХХА

Ова е вистинскиот:

1616330495927.png

...ма да ќе видиме :D
 

Attachments

Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
А најјако е што на сајтот нивен беше обратно :D

Прво вистинскиот па грешниот

ПРЕДОБРО! :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Следниот перманентен капитен на Челзи :love:

20210321_141902.jpg

“He [Mason] saw players coming in as a big challenge. Chelsea were bringing quality into the club and he’s desperate to win things.

“He looked at that as a good thing. He said, ‘They won’t take my place, I’ll raise my game’.”

- Tony Mount
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Хахаа, почнаа да се подјебаваат противнициве, виде Кепа на гол, зема да шутира од неизгредена позиција ...

Ова фејк публикава е прегласна, мора да средат нешто да намалат, денеска не се трпи (можеби е и до стимов)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Пулишиќ чекор назад сезонава, баш тажно.

Инаку, стандард. Би го ставил можеби Хаверц наместо Жиру, не ми се допаѓа неговото движење денес.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Делува ко да не им се игра ептен-ептен...

Дали е поради тоа што играа со Атлетико па демек се измориле, дали е поради тоа што се ближи пауза за репрезентации, дали е порди противникот..не знам

Ма да еве, утакмицава се игра во 13:30 по британско време
Со Лидс играа во 12:30 по британско време
Со саутемптон играа во 12:30 по британско време


Нема да глумам лудило..ама интересно, баш ме интересира дали терминов има ефект (во тенис на пример често има ефект терминот врз играчите, не е ова нешто од ракав тропнато) врз екипава

Следно коло во ПЛ играме во 12:30 по британско коло, после репрезентативната пауза
Дома играме со факинг ВБА.
Ете, баш супер е да видиме дали ќе играат пак летаргично во ран термин или не

Тоа впрочем и ќе биде последен меч за нас оваа сезона во ран термин
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Зијех вака така од ништо посебно игра два гола оваа недела :D

Не сум ептен задоволен, ама како што реков, не е битно, како и да не се замараа ептен, ама не можам да ги обвинам ипак долга сезона е.

Ждреб ќе има на полувремето од Лестер-Јунајтед, да се надеваме Сити дека ќе ги избегнеме.

Најбитниот натпревар викендов за нас во моментов се игра........и Арсенал губат 2-0 :tapp: Лингардињо доминирал :(

Изгледа ќе го изгубиме четвртото место после викендов и ете ист број на мечеви со Вест Хем ќе имаме.
Штета за утакмицаат со Лидс...

Не е битно лигава ајде, отом потом.

Рутинирано. Не би имал против уште една рутина и против ВБА за пар недели :D

Чекор поблиску до титула или барем финале.

Прво Вембли искуство и за Тухел што е добра работа

Одиме напред (y)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Искрено, требаше да се случат последните 30 минути од мечот. Ме радува, а верувам дека го радува тој кошмарен период и Тухел. Ќе му бидат појасни некои работи.

Не ми се верува дека до излегувањето на Кристенсен, Шефилд немаше ниту една шанса, а откако влегоа Џејмс и Азпиликуета имаа четири одлични прилики за гол.
Двајцава не знаеја каде се наоѓаат. Азпиликуета особено. Капитенот и со Атлетико беше единствената слаба карика, несигурен, направи прекршок за пенал кој би се судел во лигашки меч и пенал кој можеби би не исфрлил од ЛШ. Само не сакав да коментирам, жал ми беше после таква вечер да земам на заб некого.

Чилвел, Кепа, Ковачиќ добри, Емерсон коректен за позицијата, Зијеш топ гол и импакт. Останатите слаби.

Би било убаво сега Саутемптон да се падне во полуфинале.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Сити во купот. То е. Ќе си играме, ќе видиме до кај сме, со среќа нека ни е
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.505
Поени од реакции
1.725
Делува ко да не им се игра ептен-ептен...

Дали е поради тоа што играа со Атлетико па демек се измориле, дали е поради тоа што се ближи пауза за репрезентации, дали е порди противникот..не знам

Ма да еве, утакмицава се игра во 13:30 по британско време
Со Лидс играа во 12:30 по британско време
Со саутемптон играа во 12:30 по британско време


Нема да глумам лудило..ама интересно, баш ме интересира дали терминов има ефект (во тенис на пример често има ефект терминот врз играчите, не е ова нешто од ракав тропнато) врз екипава

Следно коло во ПЛ играме во 12:30 по британско коло, после репрезентативната пауза
Дома играме со факинг ВБА.
Ете, баш супер е да видиме дали ќе играат пак летаргично во ран термин или не

Тоа впрочем и ќе биде последен меч за нас оваа сезона во ран термин
Има и тоа како, ако си играл некогаш фудбал, дури и полу професионално, на пладне не е баш идеален терминот за игра. Се пореметува и со исхрана, и со одмор во смисла спиење и воопшто во биоритамот на телото.

Инаку еве го интервјуто на Роман за Форбс.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Секако ќе мораше да се помине Сити ако сакаш да го освоиш купот, така да не мења многу ждрепкава. Ако успеат, во финале би биле фаворити.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Данок зема и дуелот со Атлетико.
Генерално млитава игра имавме и среќа ама и Кепа беше добар.
Гилмур супер одигра, моментално сите на негова позиција играат добро но мора некако да му се овозможи да игра фудбал за да напредува. Куп натпревари е малку минутажа.
Емерсон исто фина партија.

Се слажам со Донев ако го сакаме трофејот мораме да го поминеме Сити, така да подобро сега па за во финале да имаме полесен противник ако не да се сконцентрираме на пл и лш.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
439
Поени од реакции
366
Кои се најдобрите играчи во Челзи од доаѓањето на Тухел? Според мене Ковачиќ е нумеро уно, па потоа Кристенсен и Рудигер. Не ми се верува за последните двајца, но дефинитивно се едни од најдобрите играчи по доаѓањето на Тухел. Одбраната и средниот ред функционираат одлично сега за сега, нападот заостанува малку.

Кои три играчи според вас би требало да се стандардни во почетниот состав? Имаме 8 офанзивни играчи за 3 позиции. Маунт, Вернер, Каи, Жиру, Абрахам, Зијех, Одои, Пулишиќ.

Јас би одел со Маунт, Вернер и Каи според прикажаното. Каи како лажна деветка функционира одлично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom