Фан Клуб: Челзи

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
kolku minuti bez primen gol
6 утакмици, од ремито со Саутемптон.

Мислам дека може да се каже дека успешно заврши овој прилично зезнат период. Ќе беше убаво да се победеше една од Саутемптон/Лидс (мислам супер е и двете, али и бар една ќе беше боље).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
13 мечеви без пораз :unsure:

Ај да видиме кој ќе ни ја заебе серијата :D

A нема појако од тоа дека со Тухел само два гола имаме примено.

Од Минамино и Рудигер....
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
КАКОВ ПЕРФОРМАНС :vozbud:

Ич не бев сигурен пред натпреварот, посебно без Кристенсен позади. Ама повторно феноменална тимска игра. Огромен, огромен перформанс.

Позади перфектни, се знае тоа. Мора и посебна пофалба за Рудигер затоа што заслужува стварно. Канте повторно е во топ форма и игра за тројца играчи на терен.
Напред "флоповите" денес многу побрзи, многу побрзо носеа одлуки, играа баш како што треба и ептен ми е мило што тројцата комбинираа за првиот гол. Хаверц станува се подобар и подобар. Мислам дека убаво ќе се вклопи до крајот на сезонава и од следна ќе биде еден од главните играчи.

Емерсон даде гол :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Знам дека се менуваат работите од ден за ден..

Ама вака на прва, дали постои противник во 1/4 финале против кој би морале домашниот натпревар да го играме на друг стадион?
Автоматски споено мислење:

КАКОВ ПЕРФОРМАНС :vozbud:

Ич не бев сигурен пред натпреварот, посебно без Кристенсен позади. Ама повторно феноменална тимска игра. Огромен, огромен перформанс.

Позади перфектни, се знае тоа. Мора и посебна пофалба за Рудигер затоа што заслужува стварно. Канте повторно е во топ форма и игра за тројца играчи на терен.
Напред "флоповите" денес многу побрзи, многу побрзо носеа одлуки, играа баш како што треба и ептен ми е мило што тројцата комбинираа за првиот гол. Хаверц станува се подобар и подобар. Мислам дека убаво ќе се вклопи до крајот на сезонава и од следна ќе биде еден од главните играчи.

Емерсон даде гол :D
Ептен Мурињо утакмици играме во последно време, како во најдобрите денови
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Знам дека се менуваат работите од ден за ден..

Ама вака на прва, дали постои противник во 1/4 финале против кој би морале домашниот натпревар да го играме на друг стадион?
Автоматски споено мислење:


Ептен Мурињо утакмици играме во последно време, како во најдобрите денови
kako mu ja umrtvuvame igrata na protivnicite to e za pofalba :love:
 
Член од
23 декември 2020
Мислења
19
Поени од реакции
0
Чоло најплатен тренер на светот, а Тухел му оддржа школска лекција....
Мајсторски двомеч.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Под конец.

Канте е неверојатен, колку и што треба веќе да се каже за него, не знам.

Честито пласман во 1/4 финале, заслужено до коска. Хајлајт на мечот: Тиаго Силва на трибините. Господин најголем.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Прво 1/4 фнале после 2013/14!

2014/15: 3-3 после продолженија со ПСЖ, не' решија со голови на гости
2015/16: 4-2 елиминирани од ПСЖ
2016/17: ЛШ? што е тоа?
2017/18: 4-1 елиминирани од Барселона
2018/19: ЛШ? што е тоа?
2019/20: 7-1 елиминирани од Баерн

И еве сега...3-0

За прв пат даваме 3 погодоци во еден двомеч од 90 минути после....2013/14 кога ги елиминиравме ПСЖ 3-3 со голови на гости.
Пред тоа сме ги елиминирале Галатасарај 3-1.

Следна цел:

Давање на четири погодоци во двомеч од 90 минути.
Последен пат тоа сме го направиле во 2011/12 во 1/8 финалето кога ги елиминиравме Наполи после продолженија.
А ако бараме пред тоа да сме дале 4+ погодоци во двомеч ќе треба да одиме до 2008/09 кога ги елиминиравме Ливерпул 7-5.

Еве, за тие што сакаат статистики (нели, само за ЛШ се статистикиве) :D
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
so kogo ocekuvate da igramevo narenda faza jas mislam deka so site mozime da se nosime
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Криво ми е што немаше навивачи вчера на ,,Стемфорд". После подолго време Челзи одигра натпревар кој нè направи да се чувствуваме вредно во Европа. Двата трофеи во Европа Лига ептен израдуваа, ама ваква вечер баш недостастуваше.

Голот на Вернер-Зијеш, Рамирес-Дрогба против Барселона во 2012 година во полуфинале вајбс.

Голема благодарност господине за тоа.

20210306_002442.jpg
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Се што фали сега е да почнат лесно да даваат голови. Ајде бе нека им тргне веќе и нека дадат 3-4 на еден натпревар. Еве им го Шефилд викендов, после успех во Европа, висока самодоверба, одлична прилика.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
so kogo ocekuvate da igramevo narenda faza jas mislam deka so site mozime da se nosime
Све мислев имав пишано некаде, ама не можам да најдам.. ваљда сум заборавил да постирам :facepalm:

Вака ги рангирам јас екипиве:

Би биле фаворити против нас:
Баерн, Сити

Би биле благи фаворити против нас, ама не е крај на свет ако ни се паднат:
ПСЖ

50-50 шанси:
Ливерпул, Реал

Би биле ние фаворити против нив:
Дортмунд, Порто

Значи, според оваа логика би преферирал да не ни се паднат првиве три екипи, ама јбг, 1/4 финале е, сите екипи се јаки, нема простор за калкулирање секако.
Мислам можеме со повеќево екипи, ама би било добро да ги избегнеме главните фаворити на хартија во натпреварувањево.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom