Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Против Сотон (без Ингс) дома со петмина во одбрана...
Добро е што конечно Одои стартува, лошо е тоа што Џејмс и Пулишиќ прескокнуваат уште еден натпревар.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.916
Поени од реакции
84.335
Зоума е очаен

Што кур праеше тука при голов?

Видовте како се збуни при поставување? цела страна ја остави, на грешна ногаго фатија..

Аууууу надреално е како може играч да падне олку многу....
 
B

Beginner

Гостин
Дај нека му каже некој на Лампард дека играме против Саутемтон не Тотенхем каде со овие 5мина одбрана и тоа дома играме...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
1 ебан шут на голот никој друг не проба да шутне во голот преочигледно е дека тактиката набаци на Абрахам ебано не работи понекогаш да се запраши човек како Лампард има IQ 150...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Зоума е очаен

Што кур праеше тука при голов?

Видовте како се збуни при поставување? цела страна ја остави, на грешна ногаго фатија..

Аууууу надреално е како може играч да падне олку многу....
А што правеше Одои прво по аут линија, а после Томори? Најмалку крив е Зума овде.

Истиот патерн како против Борнмут, Вест Хем, па ако сакате и Астон Вила. Со таа разлика што тогаш можеше и по некоја шанса да се создаде.
Неразбирливи осцилации, навистина.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Не гледам зошто би играле со 5 дефанзивци на домашен терен, против тим кој знаеш дека ќе се брани и треба некако да направиш вишок во напад.

Еве смени на полувреме, па да видиме. До сега немаат ни бод освоено кога примиле први гол.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Исто ко да изгубија од Тотенхем, ништо не значи таа победа сега...

Стварно не ми е јасно како е можно истово да се случува на СБ цела сезона.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Цабе му се победите со јаки тимови коа дома неможе вакви бош екипи да тепа,кој стигне не шамара.Лампард оут!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.916
Поени од реакции
84.335
Мора да се купува на зима, мртов тим еј..

Не дека Лампард прави маестрални потези ама...тоа е..со тој тим толку

Ептен ептен ептен сум разочаран, ниту една работа не е за пофалба денеска, секоја секунда од мечов беа очајни.

Срамота.

Не знам со Арсенал што ќе прават ама пораз таму речиси ни гарантира пад од топ 4.

Очајно.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Денот на мрмотот.
Одиме на она старото, Стемфорд Бриџ е неосвојива тврдина. Ама за Челзи.
Некои флешбекови од Сколари и Вилас-Боас, е тоа, само двапати полошо.

Две работи се грозни и загрижувачки. Првата, Челзи против Вест Хем, Борнмут и Саутемптон, на домашен терен, освои 0 (нула) бодови, прими четири гола и не успеа да постигне ниту еден. Дома, против екипи кои се борат за опстанок.
Втората, кога Челзи сезонава прв прима гол, Челзи не успева да освои макар ни бод. Не само што не можат да направат целосен пресврт, туку не можат да извадат нерешен резултат.
Ќе повторам, нека станам и досаден. Не ми се невообичаени ваквите резултати и резултатски падови, непоимливи ми се играчките осцилации. Го газиш Тотенхем пред три дена, денес против Саутемптон одвај ја префрлаш топката повеќе од центар.

И да. Лошиот Сари, оној што не доведе до ЛШ и што освои европски трофеј, имаше само два порази на Стеморд Бриџ во цела сезона. Овој Челзи има три порази во нецел месец.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
И да. Лошиот Сари, оној што не доведе до ЛШ и што освои европски трофеј, имаше само два порази на Стеморд Бриџ во цела сезона. Овој Челзи има три порази во нецел месец.
E bash ovoj del me potseti na minatata strana kade Donev mu se klanja na nekoj si nebiten lik u vashiot klub koj mu se kontral na Sari i go vikal tranziciski menadzer.

Tolku losho pomina Sari kaj vas pa da se vospeva nekoj nebiten lik?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
E bash ovoj del me potseti na minatata strana kade Donev mu se klanja na nekoj si nebiten lik u vashiot klub koj mu se kontral na Sari i go vikal tranziciski menadzer.

Tolku losho pomina Sari kaj vas pa da se vospeva nekoj nebiten lik?
Лошо ми е сфатена реакцијата. Јас го сакав Сари, и сакав да остане. Тоа беше кон Роб Грин, затоа што почитувам што имал храброст да каже нешто во моменти кога ситуацијата во тимот беше многу лоша лани.

Ама секако и далеку од идеален беше Сари. Разликата е што лани Хазард сам ги добиваше овие натпревари. Сега нема кој.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
E bash ovoj del me potseti na minatata strana kade Donev mu se klanja na nekoj si nebiten lik u vashiot klub koj mu se kontral na Sari i go vikal tranziciski menadzer.

Tolku losho pomina Sari kaj vas pa da se vospeva nekoj nebiten lik?
Ете, објасни Донев. Претпоставував дека неговиот пост се однесуваше на нешто друго, бидејќи и тој застана на страната на Сари, колку што паметам.

Сари е колатерална штета. Впрочем како и секој тренер на Челзи во ерата на Абрамович. Човекот наследи целосно дисфункционален тим, наметна своја филозофија, систем, кој за една сезона успеа да вроди со плод. До одредена мера.
Од сите конкуренти во топ 6, Сари на располагање доби најслаб ростер. И како таков и во тие околности, заврши трет во ПЛ, веднаш позади пресилните Сити и Ливерпул, освои Европа Лига, декласирајќи го Арсенал 4-1.
Челзи со Сари знаеше да загуби 4-0 од Борнмут, ама знаеше и со брилијантна игра да го урниса шампионот Сити.
Би убил човек за барем уште сезона со Сари на чело, чисто од љубопитност. Со играчи по негова волја, плус младинскиов погон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom