Фан Клуб: Челзи

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Kardif ke grizat za bodovi za opstanok, Azar i Kante na klupa,isto i CHO... Barem CHO da bese starter.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Срамна селекција. Мизерно полувреме.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Еве како изгледа Челси без Азар. :D Па уште и го нема моторот во средината - Канте.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
0 удари во рамки на голот. Мизерија

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Добро бе како може таков слепец од тренер да ни се погоди па 12годишно дете што има гледано 2-3 утакмици во Лига Европа од Челзи ке извади подобар тим. Каде бе без Канте и Азар ти ебам тоа мртвиот тренер како очекува со ваков тим гол да дадат. Како ме изнервира ова 1во полувреме со ваков тим крвта да му ја ебам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Рубен :love:

Три натпревари по ред истото срање, тотално ми ја убија желбата за гледање фудбал, при секоја интернационална пауза едвај сум чекал пак да гледам клубски фудбал, а сега не ми беше гајле. Веќе не ми е ни гајле дали ќе го избркаат Сари, што сакаат нека прават. Можам да го критикувам многу, од коментарите во пресови, до изборот на стартна постава. Ама тоа не го мења фактот дека и со пола тим да излезат треба да тепаат лесно против Кардиф, а не со милион судиски одлуки во нивна корист да дојдат до безвезна победа во 90та минута. Нека оди Сари ако треба, ама ако не си оди и пола тим, и ако не се смени структурата горе во клубот, пак истото ќе не снајде.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ваква би била средината без Канте. Жоржињо и Баркли повеќе играа како стопери првото полувреме, отколку што беа во нападот. Ковачич игра очајно. Со ништо не заслужи стартна позиција, па ни голема минутажа.

Штосот беше да се одморат Канте и Азар со оглед на тоа дека Челси веќе игра во среда. Колку беше паметно тоа решение, видовме сами. Лоша игра, 0 иницијатива, 0 желба за победа. Редно е клубот да направи чистка. Алонсо, Игуаин и Вилијан играат лошо. На тие позиции се потребни нови играчи. Ростерот што се има, а многу не се користи или воопшто не се користи, а и кога се користи со ништо не придонесува кон играта, да се продаде. Трансфер банот ќе поремети одредени трансфер желби на Сари, но ако не успеат да го поместат, ќе биде приморан да користи повеќе играчи од школата. Во спротивно, ќе го плати данокот со повреди и неконстантност на неговиот потесен избор, нешто што се случи и оваа сезона.

Ако Сари наредниот натревар не го започне со Чик, ќе докаже дека е идиот. Не знам зошто толку инсистира на Ковачич и/или Баркли пред Чик? Во него има желба за игра, а притоа е и дете на Челси. Ако се развие во класа играч можеби и во некоја подалечна иднина и ќе ја носи капитенската лента на Челси. Мислам дека е на добар пат и тоа да се случи. (y)
 
B

Beginner

Гостин
Фала богу да почне со Одои и Лофтус баш сакам да ги наполниме овие со 4-5 комада. И почесто да ги гледаме прв состав.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Добар е Одои, само многу беше смешно кога ја утна топката. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom