Фан Клуб: Челзи

H

HoT _iCe

Гостин
Кд га гледам Азара како игра моментално све у главу ми се врти његова изјава дека од Челзи нејќе да си отиде сас наведнату главу и просечну сезону, моментално игра у супер сајан форму, гази све пред себе, ја бар лично не се сеќам дека некад е играја у овакву форму и е бија one-man army у Челзи, имаја е утакмице куде сас едн потег реши утакмицу ама што направи синојќа не беше едн потег него целу утакмицу беше господ на терен.
Криво ми е што сас Челзи се погодисва у лош период, куде што за жал наш клуб се наваѓа под лош менаџмент и не му се пружав услови и играчи да се гради екипа около њега сас квалитетни играчи него му се носив Педровци и Вилијановци, Игуаиновци и Моратовци тип на играчи, дечко да има сс њега на терен још еднога играча на његово ниво, Челзи има сваку сезону да се бори за титулу.
Нема да му се љуту што сака да си иде, затој што 7 године е бија пар екселанс у Челзи што би рекле селски стручњаци и ни е бија главан играч, увек ќе биде наш Принц! Дефинитивно у легенде, што га ебу кој што мисли за њега.
 
B

Beginner

Гостин
Фала му на Азар за се што има направено за клубот ама би сакал да остане во Челзи еве ако освоиме Лига Европа ке играме Лш следна сезона знам дека не сме Барса/Реал/Баерн ама сепак криво ми е што ке си оди најверојатно.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Добар натпревар беше. Лофтус издоминира на средина против Рајс. Само да не го мачи грбот пак, мора да биде прв избор за тоа трето место во средината. Дефинитивно најдобро делува средината со него.
За Хазард не се потребни зборови. Да уживаме во последниве неколку натпревари што ќе ги одигра во дресот на Челзи. Дефинитивно најталентираниот играч што заиграл за Челзи.
 
B

Beginner

Гостин
Ovoj pat ok sostav razbiram rotira samo Azar mora da go klade vo vtoro poluvreme.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Ako ignorirame deka Salah napravi faul vrz Emerson, mozese i pocvrsto da vleze vo toj duel.

Toa e toa od utakmicava.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ме нервира што многу пати сезонава се случи во второ полувреме да се изгубат на гостувања против топ тимовите. Прво добро го изиграа, цврсто и сконцентрирано. Требаше само да продолжат така и Ливерпул се понервозни ќе беа. А они излагаат во второ и се губат во две минути и примаат два гола. Дури и после тоа имаше шанси, мораше Хазард да ги искористи двете.
Но добро, се знаеше дека се минимални шансите да извлечат нешто денес.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Искрено, прво полувреме беше одлично, тактички, дисциплинирано. Откако искочи Рудигер, сви лаѓе ни потонава, изгубимо гу компактност и тој е тој.
Можеше и 2-2 да биде да ги реализираше Азар тија две шансе ама на крај тој се гледа, кој е кључан, кој заврши и Ливерпул си искористи свои шансе и тој е тој, не би кажаја дека су играле кој знае колко подобро од нас, сас оглед на тој колко подобру екипу имав од нас у свак дел од терен, сасвим солидно изиграсва наши.
Доваѓамо па до факт дека ни фали много квалитет у екипу, у свак дел од терен, не су довољни само Азар и Канте како прва класа, фали ни јак нападач што ќе врши притисак, што ќе бидед опасност, фали ни још едн пробиван играч дали од средину или крило, некој што ќе знае да одигра у напад.
Генерално гледано, не ни се пишуе добро, трансфер бан, Азар ќе си бега, ако не се одложи трансфер бан и донесев стварно квалитетни играчи, наебале смо гу сас овија играчи. Лофтус сигурно ќе ни биде лидер и меѓу главни играчи, Одои што знам, дискутабилан ми е, против појаки екипе се губи, против слаби растура ама decision making му е катастрофа.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ме нервира што многу пати сезонава се случи во второ полувреме да се изгубат на гостувања против топ тимовите. Прво добро го изиграа, цврсто и сконцентрирано. Требаше само да продолжат така и Ливерпул се понервозни ќе беа. А они излагаат во второ и се губат во две минути и примаат два гола. Дури и после тоа имаше шанси, мораше Хазард да ги искористи двете.
Но добро, се знаеше дека се минимални шансите да извлечат нешто денес.
Да погодеше Азар барем една, друга песна ќе беше! Нив ги посра среќата, вториот гол за посаглам голман не би бил проблем да одбрани, кај вас пак обратно. Што би кажал кумановецот, не ве сакаше среќа!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Лофтус сигурно ќе ни биде лидер и меѓу главни играчи, Одои што знам, дискутабилан ми е, против појаки екипе се губи, против слаби растура ама decision making му е катастрофа.
Абе на 18 години нормално дека ќе има натпревари и каде што ќе биде тивок. Не може да сакаме и да добиваат шанса младите, и секој натпревар да го играат на високо ниво. Секако ќе му треба време на Одои за да стигне до ниво кај што константно ќе може да прикажува добри игри, ама до таму може да стигне само ако игра повеќе.
Вчера против Робертсон очекувано не доби премногу простор, ама па и мојот впечаток беше дека успеа да го задржи Робертсон подалеку од голот на Челзи, двата гола паднаа од другата страна. Кога веќе Хазард играше централно, сакав да го видам лево, на природната позиција. Вака десно единствена јачина му е центаршут, а немаше поента да нафрла кога играат со лажна деветка.

За Лофтус никој не е посреќен од мене. Вчера во прво имаше неколку фантастични потези. Посебно кога му се пикна на Ван Дајк и му ја зема топката. Само да престане да се мачи со болките во грбот, знам веќе со години дека може да стане комплетен играч и ептен ми е криво што тек на 23 години почнува да добива вистинска шанса во Челзи. Снажен, брз, висок, има техника, знае голови да дава, знае и да асистира. Сезонава во сите натпреварувања има 8 голови и 4 асистенции, а само 13 пати беше стартер. Како прв избор сигурен сум дека ќе стига до двоцифрени бројки во двете категории, а баш тоа ни треба во средина.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Сеќате ли кд наша управу проваѓаше по цело лето да ги донесев Сандру и Руганита од Јувентус, колко само твитови читасмо, колко повуци потегни, еј фала им што не ги донеле. :D Цигани Јувентус мислесва кур ќе скршив за тија играчи и се ценкасва, ете ви ги.:pos:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
497
Сеќате ли кд наша управу проваѓаше по цело лето да ги донесев Сандру и Руганита од Јувентус, колко само твитови читасмо, колко повуци потегни, еј фала им што не ги донеле. :D Цигани Јувентус мислесва кур ќе скршив за тија играчи и се ценкасва, ете ви ги.:pos:
Абе има 2 страни. Ќе дојдеше Сандро кој е 2 левела подобар од Алонсо и Емерсон у негов најлош ден, ама најверојатно уште ќе ни беше тренер Конте и ќе играа рак 5-2-3. Одои и РЛЧ немаше да намирисаат прв состав. Вака барем имам надеж дека со еден добар напаѓач може да се одржиме во топ 4 и наредната сезона (и без Азар), и ќе играме фудбал, а не катанаџо од 90ти.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Уште не се знае ништо за трансфер банот. На 11ти имаше некое слушање за да се одлучи дали ќе им дозволат да поднесуваат жалба и уште ништо не се знае. Не ми мења многу дали ќе има или не, ама најдобро е да си знае клубот за сигурно од сега. Вака осеќам дека сред лето ќе се донесе одлуката и доколку им дозволат да купуваат, ќе биде веќе касно, а овие секако ќе купат некој колку да купат.

Најголем проблем не ми е носењето играчи туку тоа што најверојатно ќе значи дека скоро сите ќе сакаат да ги задржат и ќе мора Вилиан и Педро уште една сезона да ги гледаме. А треба добра чистка да се направи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Пак два брзи голови на почеток на второ примаат...

Полуфинале против Франкфурт. Ако нема изненадување, се спрема Челзи - Арсенал финале. Мислам дека повеќе ќе ни одговараше Наполи како противник, ама мора да се освои.
 
Член од
10 април 2014
Мислења
11
Поени од реакции
4
Дечки да прашам случајно да знае некој дали е можно да се дојде до карта на европска утакмица со навивачи на Челзи, еве на пример со Франкфурт, и колку би чинела карта???
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Дечки да прашам случајно да знае некој дали е можно да се дојде до карта на европска утакмица со навивачи на Челзи, еве на пример со Франкфурт, и колку би чинела карта???
За групната фаза можеше да се земе ако имаш купено членство (26 фунти за сезона), јас бев против Види. Ама сега за овие фази мора да имаш одреден број лојалти поени, за Прага мислам дека беа над 100 (а за секоја карта што си ја купил добиваш по 5), така да нема шанси да се дојде сега до карта на трибината на Челзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom