Фан Клуб: Челзи

Член од
4 јуни 2016
Мислења
446
Поени од реакции
368
Се вртат муабети за Рикардо Родригез и Артуро Видал. Искрено Видал не ми прави ама ич кејф, а би сакал да го земеме Рикардо Родригез. По мене е еден од најдобрите леви бекови во Европа а е сеуште релативно млад. За утрешниот натпревар незнам што да очекувам, многу се незгодни кокошките. Се надевам на победа, во најлош случај нерешено :D. KTBFFH идеме 14 по ред :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.615
Поени од реакции
52.474
Ептен сакам Аке и Кристенсен наредна сезона да имаат место во тимот. Глупо е да фрлаш пари на други дефанзивци кога имаш веќе двајца млади и ептен перспективни кои се покажуваат одлично на позајмица. Плус Зума.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.979
Поени од реакции
1.937
Кристенсен го немам гледано сезонава ич така да немам коментар за него.
Додека на Аке му треба уште една сезона калење, добар е има потенцијал ама му фалат натпревари.

На Зума мора да му се даде шанса, најверојатно тоа ќе биде во купот па од таму да фаќа приклучок за прв тим. До повредата ни беше убедливо најдобриот штопер е сега глупо е да се фрлаат пари за Ван Дајк или некој друг штопер кој сигурно ќе не чини преку 70 мил евра.


Утре мора Матич и Канте да искинат, ако сакаме да ги тепаме Тотенхем...
 
H

HoT IcE

Гостин
Утре ако победиме, идеме на +8 и може да играат со помал притисок до крај на сезона. Многу заебан меч ќе биде, Тотенхем се во страшна форма, со Вотфорд играа како машини во напад.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Интересна работа али последен пат сме победиле на гости против Тотенхем во 2012.

Можеби не звучи како да не е ептен од дамна...ама богами е...

Еве го тимот што играл тогаш: Чех, Ешли, Ивановиќ, Луиз, Кејхил, Оскар, Микел, Рамирес, Хазард, Мата, Торес.
Од клупа влегле Лампард, и Стариџ.

Болдираните го немаат напуштено тимот од тогаш (со таа разлика што Луиз се врати). Од овие Микел ќе си оди сигурно а Бране е стандард на клупа. Само 2ца останале во првиот тим од 2012.

Нема никаква поента постов, освен тоа што ме изненади од 2012 до сега колку се смениле работите во клубов. Стариџ уште играл за нас...делува како пред 200 години да си отиде од Челзи...

Рандом еве која ни била клупата тогаш: Трнбал, Азпиликуета, Бертранд, Лампард, Мозес, Ромеу, Стариџ
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Alonso povreden, sea sho praime ?? Aina, moses levo,bane desno, azpi desen bek, zouma stoper ?
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Нема ништо послатко од шлапање на кокошинките за убав почеток на годината... настрана што го бркаме и рекордот и им имаме за враќање за прекланските 5 комада :sneaky:
 
W

wicked_1

Гостин
Chelsea team tonight: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard.

Chelsea subs this evening: Begovic, Ivanovic, Zouma, Chalobah, Fabregas, Willian, Batshuayi.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Chelsea team tonight: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.979
Поени од реакции
1.937
Шо сега и Покетино пробува со Контовача против Контовача... Ванијама, Али, Ериксен, Дембеле... нема ниту едно крило... мене ми нема ова логика.

Од нашиот сум задоволен... реално моментално ова ни е најјак состав... во 2 може Вилиан и Фабре да освежат и то е то.

Ајде на 14-ка :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
лол

Реално Тотенхем играат фудбал што не ни одговара, али па подобро да примеа гол во 30та минута него ли вака....тапа.

Интересно ќе биде да видиме во второ како ќе се поставиме против поконкретен противник на нивен терен.

П.С. ДАЛИ СЕ НОРМАЛНИ ОВИЕ СО ПРАВИЛАВА АЛИ ДОБИ КАРТОН ЗА СЛАВЕЊЕ СО ПУБЛИКА КОЈ КУР?!
 
H

HoT IcE

Гостин
Криминално полувреме, не ради тактичка поставеност или нешто друго туку ради индивидуални перформанси. Педро е срамота полувремево, кога го гледам туѓ срам ме јаде, Кехил е вол невиден, топка што може да исфрли со нога ја вади со глава и притоа добива жут и прави шанса за Тотенхем.
Генерално, многу лоши играме индивидуално, преголем пад на концентрација кај голема бројка на фудбалери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom