Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
Би требало да победат, ако се киксира 100% Ромачо ќе му го стресе столчето на Перикле :D

Пак ќе ги игра Кехил и Бане изгледа :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
А може да пишете формација со моменталниве достапни играчи, а Кејхил и Бане да не се во неа? Азпи - Луиз - Алонсо во одбрана?

Team to face Hull City: Courtois, Azpilicueta, Alonso, Cahill (c), David Luiz, Kante, Matic, Moses, Willian, Hazard, Diego Costa

Јас пре би го играл Бане централен, ама ај да видиме.
 
W

wicked_1

Гостин
Team to face Hull City: Courtois, Azpilicueta, Alonso, Cahill (c), David Luiz, Kante, Matic, Moses, Willian, Hazard, Diego Costa.

Today's subs: Begovic, Ivanovic, Chalobah, Fabregas, Oscar, Pedro, Batshuayi.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
Рачунав дека Тери е оправен.
Добар состав, офанзивен... би требало да играме поживо, ма да ние сме мајстори да искомплицираме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Замени во првиот тим :O Ис дис рил лајф?

Идеме на победа, ако не....Конте ќе го јаде стапот (не за отказ али..ќе се објаснува со Роман..)[DOUBLEPOST=1475332999][/DOUBLEPOST]Со играва сме едни од главниве фаворити за топ10 финиш во Серија А.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
Мизерија... Хул ни игра без одбрана со половина повреден тим, немаме шут во рамки на голот :tapp: :facepalm:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Kakvi se ovie mrtvila, kakvo e ova sranje, dajte Celzi od pred 10 godini. Osven so Barnli sto izdominiraa, niedna druga utakmica neizigraa kako sto treba...
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
30 мил за Алонсо... :facepalm: Бертранд е Ешли Кол за него
Само Аспи моментално е за у Челзи, остало на гиљотина...
Не ми е јасно трењираат ли овие воопшто, Канте кога стигна имаше партии како Макелеле на времто сега неможе додавање да погоди... Вилиан нема ни 20% од формата лани...:(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Алонсо супер беше бе...

Јеј победа без ништо посебно. Тоа е, ова е Челзи во 2016, полека ќе си се навикнуваме на вакви натпревари без нешто посебно, али ако победуваме...добро е...е сега што нема секое коло Хал да ги играме е друг муабет али ај...уште сум оптимист за месецов.

После паузава Лестер. Ај нека се одморат па нека се спремаат за победа, пошто ако не ја победиме и таа црно ни се пишува и сезонава[DOUBLEPOST=1475344239][/DOUBLEPOST]Тами Абрахам си ја прави лигана своја кучка.

Доминација чоече нема утакмица да не даде гол/асистенција.. :cuc: :cuc: :cuc:[DOUBLEPOST=1475347019][/DOUBLEPOST]Просечните позиции на играчите денеска:
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.977
Поени од реакции
1.935
Мислењето за Алонско ми беше за прво полувреме. Во второ се подобри, ама цело време високо стоеше, во одбрана речиси го немаше ич. Ма да верувам дека тоа е била желба на Конте, во спротивно не е добро.

Од второто полувреме сум задоволен, пристапот се смени за 100%. Kако друг Челзи да излезе на терен. Ма да пак не беа нешто посебно, да не беше индивидуалноста на Вилиан немаше да ја пробиеме одбраната на Хул.
Фали конкретност со топка кога напаѓаме, многу пати играчите немаат идеја што со неа, се кружи безврска и се чека индивидуален потек.
Па мајката полесно дававме голови со Анелка, Малуда и Калу.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Мислењето за Алонско ми беше за прво полувреме. Во второ се подобри, ама цело време високо стоеше, во одбрана речиси го немаше ич. Ма да верувам дека тоа е била желба на Конте, во спротивно не е добро.

Од второто полувреме сум задоволен, пристапот се смени за 100%. Kако друг Челзи да излезе на терен. Ма да пак не беа нешто посебно, да не беше индивидуалноста на Вилиан немаше да ја пробиеме одбраната на Хул.
Фали конкретност со топка кога напаѓаме, многу пати играчите немаат идеја што со неа, се кружи безврска и се чека индивидуален потек.
Па мајката полесно дававме голови со Анелка, Малуда и Калу.
Такви играчи како Анелка , Малуда и Калу уште долго нема да видиме во Челзи.Дечките растураа и никогаш не сме биле под 4-то место,а тогаш коа ќе ми текне сите плукавме по нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom