Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Играме многу полошо сега со Хидинк, отколку претходно со Мурињо.

Ваков фудбал не прикажува Чемпионшип екипа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Леле колку нема атмосфера у фан клубов..па и со право.

Буквално очекувам вака да играме и со ПСЖ. Фудбал без фудбал. Обид за фудбал.

Мора да се врати Хазард, без него ништо.... а и да се мотивира Еден мора.

Инаку нема надеж за ништо.

И покрај ваква игра..уште не знам зошто пола трансфер рок со никого не беа поврзани...мора некој да дојде да проба да го оживее тимов со ентузијазам играчки.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
И покрај ваква игра..уште не знам зошто пола трансфер рок со никого не беа поврзани...мора некој да дојде да проба да го оживее тимов со ентузијазам играчки.
Затоа што немаме менаџер? Што е нели подобро него Мурињо да ни е...

ГООООООООЛЛЛ :vozbud::vozbud:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Сите се дрва,али Матич е најдрво. Човекот има заборавено фудбал да игра. Такви смешни грешки прави, тоа чудо.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Заспаа назад. Микел лагано си гледаше како иде топката.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ау види..враќање од 0-2 негатива...ова кога Мурињо беше мислам дека никад се нема случено...браво бе, полека се враќаат играчиве ментално.


Ма да, не значи ова дека до крај нема и трет гол да примиме..али добро е што не се откажаа кога веќе сите ставивме + поразче на табелава. Ајде да видиме дали ќе прават чудо до крај ..[DOUBLEPOST=1452961578][/DOUBLEPOST]
Затоа што немаме менаџер? Што е нели подобро него Мурињо да ни е...

ГООООООООЛЛЛ :vozbud::vozbud:
Имаме менаџер бе, само работи low key :D
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Ау види..враќање од 0-2 негатива...ова кога Мурињо беше мислам дека никад се нема случено...браво бе, полека се враќаат играчиве ментално.


Ма да, не значи ова дека до крај нема и трет гол да примиме..али добро е што не се откажаа кога веќе сите ставивме + поразче на табелава. Ајде да видиме дали ќе прават чудо до крај ..[DOUBLEPOST=1452961578][/DOUBLEPOST]

Имаме менаџер бе, само работи low key :D
Со Њукасл оваа сезона од 2:0, 2:2
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Се израдував небаре сме победиле. Капитенот со пета, да ги боли вошкиве ливерпулски во 98-ма минута.

Нека го фрла стегачот Фунес Мори повторно.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ајде ајде чим стигнавме на нерешено да се радваме како да сме победиле на добар пат сме (y)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако им е, уште помило ми е што беше офсајд, колку курчење удрија :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
До кај стигнавме, да мора да се молиме до 98ма за бод...
Како и да е, дресот од Тери на мене му даде посебно значење на голот :X3:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ма да, не значи ова дека до крај нема и трет гол да примиме..
Mногу нормално. Тимов заборави да се чувствува како победник. Одбраната ни е срање, ама што да очекуваш кога купуваш непотребни напаѓачи и АМчиња кога просек на одбраната ти е двеста години.

Фан клубов во следниве неколку години (во нормални услови би било до крајов на годинава...ама осеќам муабетов и во 2017та ќе се тера)

Еве во овој меч ова најдобро се гледа.


Челзи губи 0-2: ЕТЕ ГЛЕДАТЕ?!?!?!?!? НЕ БЕШЕ МУРИЊО КРИВ!!!11оне!!!

Челзи се враќа на 2-2:

Гол за 2-3: ЕТЕ СО МУРИЊО ИЗГУБИВМЕ 3-1 СО ХАЗАРД ВО ТИМОТ ВО ПРВИОТ МЕЧ СЕЗОНАВА! АМА ТОГАШ БАРЕМ НЕ ПРИМИВМЕ ГОЛ ВО 90ТА! ТОГАШ НЕ НИ БЕА СКРЕШНИ СРЦАТА ВАКА!! ТОА Е! СИТЕ ПОРАЗИ ВО СЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ ЌЕ БЕА ИЗБЕГНАТИ СО МУРИЊО ТРЕНЕРОТ СО КОЈ ШТО ГО ЈАДЕВМЕ СТАПОТ НА 9 ОД 10 МЕЧА! ЗАШТО НОВИОТ ТРЕНЕР ШТО НАСЛЕДИ ОТЕПАНА ЕКИПА ВО 5 МЕЧА НЕ УСПЕА ДА ГО КРЕНЕ ТИМОТ ДО ПРВОТО МЕСТО?!??!!?!? МУРИЊО НАЗАД!!!

3-3: Хехе

Ви ебам хипокритите, за Челзи навивате или за Мурињо?


Се уште без пораз со Хидинк.


Ма да..и гајле ми е. Што се однесува до мене може следната 10-0 да ја изгубиме, секако тимот е доведен до такво срање што ни Јоханес Хан нема да не извади од гомнава. Овие 6-7 меча со Гус се докажа разликата со Мурињо. Дури и враќање од 0-2 кон 2-2 е напредок од срањата со Мурињо, што кажува колку срање бевме тогаш.

И да не заборавиме..ако ете стигнеме до финале на ЛШ тоа е поради тоа што духот на Мурињо е со нас!

П.С. Извинете за последнава реченица што е волку оптимиситчна, еве да бидам у духот на фан клубов "Следнaта ќе ја изгубиме, без Мурињо тоа е...ништо, сигурно и авионот ќе им се сруши следната пошто Мурињо беше пилотиште..:( "
 

Kajgana Shop

На врв Bottom