Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Ќе го зимаме Пато излеа а?



Фалкао.

Толку лош трансфер што ќе купиме јужно американски поранешен талент што сите го заборавија дека постои за да направиме АПГРЕЈД на Фалкао. :ROFLMAO:


Aма ај..нема да биде ко Фалкао сигурно.

А и добар играч беше порано бе..шо знам..можда ќе биде добар...а и ете играч е што ќе може да игра во ЛШ што е супер. Ајде добро ако дојде средени сме и повеќе од тоа за напаѓачи. Давајте одбрана сега. Најдете некој таму од екипа што нема играно во Европа...земете некој на Интер, Милан таму шо ти знам..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Хидинк рече декa немa врскa тoa сo Пaтo и декa мoжеби и ништo немa дa се купи.

Кoј смешен клуб еј. Вo кризa си, oчaјнo ти требa некaквo oсвежувaње вo тимoт, aмa билo кaкoв трaнсфер е зaлуднo трoшење пaри зaтoa штo имaш интерим менaџер дo крaј нa сезoнa, кoгa ќе требa дa дoнесеш нoв и дa му ги испoлнувaш негoвите желби :ROFLMAO:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Го боли таквото Хидинк за Челзи и онака е за до крај на сезона тука, ќе ја истурка некако и пустина ќе фати негде. Ете зато не требаше да брзат со отказ на Мурињо, барем имавме тренер шо не му беше сеедно за клубот.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Па и подобро да не купуваме од што да се купи ѓубре. Топ 4 е невозможно за нас.
Никој нема да ти продаде класа на сред сезона, освен ако не му платиш 3 пати повеќе.
А ние најдобро знаеме како изгледа тоа со Торес.

Нека му се остави простор за наредниот менаџер па нека гради како на него му одговара.
Сега нека се вратат од позајмица Калас, Чалоба и Бамфорд.

И така овој тим не вади резултати, барем тие 2-2 немаше да бидат толку болни со 3-4 младинци во тимот. А и така нема некој ќар дали ќе завршиме 7, 10 или 14.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Има нешто што се нарекува реноме. И затоа важно е на кое место ќе завршиш.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Team to face Everton: Courtois; Ivanovic, Zouma, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Pedro; Diego Costa

Today's subs: Begovic, Baba, Cahill, Loftus-Cheek, Kenedy, Oscar, Remy
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Исто така, добро е тоа што Хидинк им дава шанса на младите. За разлика од Мурињо.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ништо посебно не очекувам од оваа утакмица,сигурно нашиве ќе се влечат по терен и ќе чекаат што побрзо да заврши утакмицата.Лукаку ќе ни фукне едно голче :гик:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Има нешто што се нарекува реноме. И затоа важно е на кое место ќе завршиш.
14-ти после 22 кола. Мене ми се чини дека одамна е изгубено.

Добро е седна га конечно Оскара.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Леле колку ни е слаб тимов....а кога ќе ми текне дека пред некоја година имавме толку играчи што си идеа пошто не добиваа шанса....сега со Баба и Траоре ќе се вадиме...


Ајде да видиме дали Лукаку ќе има милост спрема нас...би требало да има, ипак не изгледа ко лошо дете.

Битна е утакмицава пошто релативно офанзивно играат Евертон, па може да се вежбаме за со ПСЖ.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Одлична околност за нас е што не им игра Нејсмит... може некако да изгураат до поволен резултат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom