Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Team to face Sunderland: Schwarzer; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Ramires, Matic; Willian, Oscar, Salah; Eto'o.

Today's subs: Hilario, David Luiz, Mikel, Lampard, Torres, Schurrle and Ba.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Мораше ли тој голман кога ставаш , стави го Хиларио :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.118
Поени од реакции
84.789
Еј забавно тимчево.

Добар си е Шварцер, малце не е во "играчка" форма ама ок си е, мора да си ја заслужи платата.

Шурле не игра ама добро он го чуваме за Тлетико. Торес исто за Тлетико го чуваме, Бане нема да ја играа таа исто како и Матиќ и Салах така да добро е и они што играат сега. Паметно. Ешли не е ни на клупа што ме тера да помислам дека во Вторник Шурле ќе игра лажен лев бек а Микел лажна 9ка.
Нејсе ок си е тимов за денес се надевам на победа.

Форца Ето !
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Чим Кол го нема во замена ќе очекувам дефинитивно да биде стартер против Атлетико ( се надевам нема да се изненадам ) . Башка како што рече Зоки добро е ова барем скоро пола од тимов нема да игра против Атлетико така да нека се распуцаат денес и Шварцер да брани како луд :свиркам:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Чех имал вирус.
А за Кол, уште вчера се шпекулираше дека Мурињо планира Луиз да го стави десно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.118
Поени од реакции
84.789
лол можда знае да брани али стварно е глуп, место Нортон да си инсталира он... глуп
 
Член од
17 април 2014
Мислења
587
Поени од реакции
841
Чим Кол го нема во замена ќе очекувам дефинитивно да биде стартер против Атлетико ( се надевам нема да се изненадам ) . Башка како што рече Зоки добро е ова барем скоро пола од тимов нема да игра против Атлетико така да нека се распуцаат денес и Шварцер да брани како луд :свиркам:
Немој до толко јако да брани Шварцер, Мурињо ке го стави да брани и против Атлетико, па што праиме тогаш :pos::pos::pos::pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Chelsea have conceded only nine times at home in the Premier League this season, fewer than any other team.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom