Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Вака нешто ќе се движат бројките за Коста изгледа
Diego Costa - £32m transfer release clause, £185k/week wages (£48m total): £80m over the course of a 5-year contract (£16m/year).
Значи има клаузула според која може да го откупиме за 32 милиони ама бидејќи тоа е за пичкици ние ќе платиме 80 милиони во време од 5 години ?
 
H

HoT IcE

Гостин
Мене ми се допаѓа тоа што Коста е договорен со Атлетико пред СП, без разлика дали Коста ќе игра на СП или не, добро е за клуб кога договара трансфери пред СП, затоа што после и цените рипаат многу. Како и да е, сеуште не е официјално, ама кај и да е за некој месец ќе биде, убеден сум дека доаѓа Коста.
Ја стварно не знам што да мислам, искрено мислев дека Кавани е подобро решение од Коста, ама пак како изигра против нас го нејќам и него. Балотели не е зрел за Челзи, Левандовски во Баерн, и кој останува? Никој. Можеби и е најдобро решение моментално со оглед на неговите години. Се надевам само дека нема да значи крај за Лукаку.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.619
Поени од реакции
52.479
Значи има клаузула според која може да го откупиме за 32 милиони ама бидејќи тоа е за пичкици ние ќе платиме 80 милиони во време од 5 години ?
Не.
32 милиони на Атлетико. Другите трошоци се за платата што ќе ја прима додека му трае договорот.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
За време на светското ке се покажат некој играчи а балотели го сакам у челси нз зашо хахаха

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Е стварно му текнува некој во кое коло обезбедивме пласман во 1/8 финале ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Пошто не ми одговоривте сам си најдов:

После 4 кола

Челзи 9 бода
Шалке 6
Базел 5
Стеуа 2


После 5 кола:

Челзи 9
Базел 8
Шалке 7
Стеуа 3


Значи во петто коло сме обезбедиле пласман во 1/8 финале а во последното коло сме се бореле за прво место во група за да заврши табелата:

Челзи 12 бода
Шалке 9
Базел 8
Стеуа 3
 
Последно уредено:

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
895
Поени од реакции
1.060
Пошто не ми одговоривте сам си најдов:

После 4 кола

Челзи 9 бода
Шалке 6
Базел 5
Стеуа 2


После 5 бода:

Челзи 9
Базел 8
Шалке 7
Стеуа 3


Значи во петто коло сме обезбедиле пласман во 1/8 финале а во последното коло сме се бореле за прво место во група за да заврши табелата:

Челзи 12 бода
Шалке 9
Базел 8
Стеуа 3
:icon_lol:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
брате Сандерленд, брате... навивам за нив од останат у Премиер....:love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom