Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не ни треба услуга, пак од нас све зависи, али вакви киксови ќе не коштаат многу.Џабе и Арсенал да ги тепаме и Ливерпул а кикснеме од Палас. Ова е ко она кравата дала многу млеко и на крај го клоцнала садот или шо ти ја знам у што се збира млекото, е тоа е у моментов Челзи.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Катастрофа напад јеботе :eek:,затоа и Мур секад збори дека од наредната година ќе се атакува кон тутула пошто и сам знае дека сме дупки у напад.Водиш до 85 и тогаш примаш гол,епа боли тоа јебига.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.959
Поени од реакции
1.930
Добро де па и вие ама се разочаравте, нормално е да има вакви утакмици, плус имаме и дерби во недела.
Ете минатата недела и Сити испушти бодови против Норвич па ништо...

Забелешка ми е само што Мурињо не направи повеќе ротации, тимот многу делуваше уморно.
Сезонава фати 14-15 играчи и само нив ги форсира.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Dajte hajlajc poso ne bev vo moznost da go gleam mecot...
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Зоки симпатичен аватар имаш :свиркам:

За тоа вчера :facepalm:. Но уште сме на Водно :icon_lol::свиркам:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.959
Поени од реакции
1.930
Ништо страшно, ќе играат Луиз и Тери.
Не се проблем дерби утакмици сезонава, Мурињо добро ги организира и мотивира. Проблем се овие утакмици со екипи кои се во долен дел на табелата кои треба да ги добиваме рутински.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Ќе биде голем хендикеп не играњето на Кејхил. Баш најмногу поради не дисциплината на Луиз. А во средината со Матич би биле одличен тандем, како претходната со Сити, така и оваа утакмица. Оваа ќе биде потешка од минатата со нив. Ќе сакаат да се одмаздат, а голема предност е што се и на домашен терен(иако и минатата беа). Кој и да победи од утакмицата, очекувам на крај да го подигне и пехарот. А еден од Арсенал и Ливерпул ќе биде најголемата пречка до крај.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.993
Поени од реакции
84.523
Еј па на Сити им останува ЛШ, ЕПЛ,ФА,К1К... еднаш нема да победат па што сака нека биде :D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Само да ви кажам дека у мај ќе славеме титула. Арсенал не победија, а Сити ја одложија, тоа е знак од горе :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
11.509
Само да ви кажам дека у мај ќе славеме титула. Арсенал не победија, а Сити ја одложија, тоа е знак од горе :)
Горе=ФА така? :D Па мора да не гуркаат, не сме освоиле 3 сезони. :D Плус Му се врати, му лижат гз за да ја води Англија.

@dragonsky да си ибиш векот, мислев @vidooq ни станал зачестен гостин во фан клуб. Пу пу, скраја да е (мала шала :P).
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Горе=ФА така? :D Па мора да не гуркаат, не сме освоиле 3 сезони. :D Плус Му се врати, му лижат гз за да ја води Англија.

@dragonsky да си ибиш векот, мислев @vidooq ни станал зачестен гостин во фан клуб. Пу пу, скраја да е (мала шала :P).
ФА нема ништо со ветровите и невремето у Анлија и со среќната околност шо не победи Арсенал. Горе = Бог = Јахве, Алах, Буда, Один, Зевс, Јупитер, Маниту, Мурињо, Азар, Торес, Драгонскај, Тома Здравковиќ, Донев, Кајганбог, Дарвин, Фројд, Орвел, Грујо, Бранко, Аљи... секој според своето вероисповедание. :D:eek::confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom