Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.093
Мое мислење е дека Ањелка е еден од најдобрите играчи во Премиер лига...уживам да го гледам како дрибла, додава и слично...класа играчиште е!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
ова ти е катасрофа, да ви е*ам дрвата, дур е дрогба на терен еден центаршут немаше , го клава стуриџ џуџето и почнувааат со центаршутеви, алал ви вера на прарите што ги јадите да ви еам глата глупа без мозок
Финтата е што им ги укинаа премиите па сега не им се игра...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Абе оноа фудбал беше или рагби?
Погрда игра од таа на Манчестер Сити не сум видел досега. :tapp:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Мое мислење е дека Ањелка е еден од најдобрите играчи во Премиер лига...уживам да го гледам како дрибла, додава и слично...класа играчиште е!
абе дека е добар се согласувам, ама не игра шпиц, го остава дрогба кој како основно нема добро водење на топка па камо да дрибла, анелка нон стоп надвор од шеснаесетник е, парно ке биде да играме со 2 шпица и тој да игра во средина ебаго
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Мое мислење е дека Ањелка е еден од најдобрите играчи во Премиер лига...уживам да го гледам како дрибла, додава и слично...класа играчиште е!
Седи не ме смеј.Еве дај земи го Ањелка...
Дај го Нани,Валенсиа...
Ањелка да беше класа играч немаше да смени толку клубови.
Играше во Реал и ене гледам се прослави.
:vozbud:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Рамирез барем трча дупло од Ањелка.Дрогба не се виде ниту Малуда.
А ти да не си дежурен професор па бележиш жаргони на форумов?
Не го дрви многу....
Шо фајде ако трча дупло коа беше како мува без глава и се удираше во Де Јонг , Бери и напрај безброј грешки ?

Ете колку фали Лампард во Челзи ;)

А тоа не го дрви многу припази малце шо пишуш али очигледно си едно малоумно дериште ...
 
В

Вори

Гостин
Побогу зошто го гледаа Кол и Тери на Тевез како се доближува до шеснаесетникот,и го оставија да шутне и да даде толку шугав гол,дури пошугав од самиот Тевез?
А,Чех беше само гледаш,и ја проследи топката со поглед!

Разочаран сум затоа што губиме 3 утакмици од овие мајмуни,во исто толку изиграни.На Тевез му станавме редовни пациенти,исто и на Манчини.
Криво ми е што не игравме толку лошо за да загубиме,заслуживме нерешено и бод.
Малуда и Дрогба отсечни реков,Рамирес изигра лошо второ полувреме,Микел исто така,а највеќе сум разочаран од Есиен!Човекот од 10 шутеви 11 на гол ги опали,ко некој аматер.
Стариџ внесе брзина во играта,исто и МекЕкран.Детево треба да игра прв тим,жими се.Како го излета тој од Сити со ролинг,останав со устата отворена!
Се на се,лоша партија во второто полувреме од наша страна.

Два порази по ред,боли,но тоа е,се случува.Сега ќе бараме рехабилитација против Марсеј,па после со Арсенал.
И двете ќе ги добиеме.

Не паничите,еден пораз е ништо страшно,Сити не се кој било тим,гледајте малце оптимистички.
Криво ќе ми биде што ќе мрчат фановите на Јунајтед дека на посериозен противник сме се сопнале,ама да не се замараме со нив.
Лош период за нас,од наредна недела се враќаме на старите патеки.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
И да прашам уште нешто пошто гледам сите го браните Ањелка.
Кога Ањелка дал гол во некоја важна утакмица(Арсенал,Јунајтед,Ливерпул,Тотнехем,Сити,)?
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Секое лошо за добро е дечки.. Требаше малце да се симнат нашиве на земја, уште сме први, а и патем, и лани изгубивме на два пати од нив, од кој оној на домашен терен беше мизерија, па што направивме ние на крај, а што они ;)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Шо фајде ако трча дупло коа беше како мува без глава и се удираше во Де Јонг , Бери и напрај безброј грешки ?

Ете колку фали Лампард во Челзи ;)

А тоа не го дрви многу припази малце шо пишуш али очигледно си едно малоумно дериште ...
Брат ја за Ањелка пишувам,тебе не те прашав што како па ти да ми оправаш овде...
А ако сум дериште малоумно не се спуштај на мое ниво тогаш,и гледај си своја работа.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
И да прашам уште нешто пошто гледам сите го браните Ањелка.
Кога Ањелка дал гол во некоја важна утакмица(Арсенал,Јунајтед,Ливерпул,Тотнехем,Сити,)?
Пред 2 сезони на Емирати...:kesa:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Пред 2 сезони на Емирати...:kesa:
Кога тепавме 4-1,Хидинг кога беше трењер.Мислев на тоа да реши таква утакмица.
Пошто бил класа играч и имал неворојатен дриблин.Бојата го пикна во џеб...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Брат ја за Ањелка пишувам,тебе не те прашав што како па ти да ми оправаш овде...
А ако сум дериште малоумно не се спуштај на мое ниво тогаш,и гледај си своја работа.
анелка не вадеше со сколари, не вадеше минатата год со порто, со арсенал, кога ќе треба да даде гол дава, ама глупо е да му дадеш ваква слобода на шпиц човече, игра кај ќе стигне ама никогаш не е во 16тник, треба и карло да побара некој нов играч, плеј по потреба или пак да го прекумандува во средината анелка и лесен проблем, вака не бидува,
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Побогу зошто го гледаа Кол и Тери на Тевез како се доближува до шеснаесетникот,и го оставија да шутне и да даде толку шугав гол,дури пошугав од самиот Тевез?
А,Чех беше само гледаш,и ја проследи топката со поглед!
Тука Тери ама ич не беше крив тој покриваше лево а Кол требаше да оди накај тевез а не да се влечка назад...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom