Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Момчето е супер талент нема што за 2-3 сезони најдоцна ќе го носи бројот 8
 
В

Вори

Гостин
62322_1543090571584_1064564733_31370413_7973126_n.jpg


:pos:


Иначе Лампард ко од мочка да е праен,да му ебам мајката.
Ова е само почеток.Сега ќе се испоповредат сите,и ќе биде смешно тогаш.

Микел,Рамирес и Есиен...вака ако би стартувале со Сити,некако нема кративност во средниот ред..Бенајун исто повреден.
Ја би го стаил МекЕкран да игра,па што биде нека биде,јебига.
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Море Есиен по потреба знае да биде и крајно креативен иако игра задни везен т.е DM, Знае он да одигра и офанзивно али сепак ќе ни фали вистински плејмејкер, Е тоа е она што јас цело време го трубам дека на челси му е потребен само уште еден креативец и би бил идеален тим, други засилувања воопшто не се потребни!!!

--- надополнето ---

Ко шо напишав на претходната колумна на мојот блог моја желба е Гуркуф, зашто баш он накратко имам образлужено како што реков на блогот, али он веќе замина во Лион па неверувам дека оваа моја желба во иднина ќе се оствари :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
многу ми е криво што одпаднавме од купов, не ми е за трофејот колку што ми е за играчиве кој сега му се намалува шанстата да видат прв тим.
едноставно мора да се купува вака не може со оглед што имаме двајца инвалиди на гол линија, недоволно играчи во средината при поголеми кризи со повредите
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Е да и на голманската позиција треба да се засилиме под итно, коа ќе се повреди Чех имаме големи проблеми, а шо се однесува до среднит ред како што погоре наведов потребен ни е еден офанзивен плејмејкер нишо више!!!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Трнбол е неверојатен анти талент и Хиларио али тој барем знае да фати по некоја али Трнбол е тапа врска нема од бранење.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Море Есиен по потреба знае да биде и крајно креативен иако игра задни везен т.е DM, Знае он да одигра и офанзивно али сепак ќе ни фали вистински плејмејкер, Е тоа е она што јас цело време го трубам дека на челси му е потребен само уште еден креативец и би бил идеален тим, други засилувања воопшто не се потребни!!!

--- надополнето ---

Ко шо напишав на претходната колумна на мојот блог моја желба е Гуркуф, зашто баш он накратко имам образлужено како што реков на блогот, али он веќе замина во Лион па неверувам дека оваа моја желба во иднина ќе се оствари :(
Е да и на голманската позиција треба да се засилиме под итно, коа ќе се повреди Чех имаме големи проблеми, а шо се однесува до среднит ред како што погоре наведов потребен ни е еден офанзивен плејмејкер нишо више!!!
Голман - резервен, плејмејкер, напаѓач
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Повредени :
- Лампард
- Бенајун
- Калу


Сеуште не се знае колку се сериозни повредите..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Petr Cech, Branislav Ivanovic, Alex, John Terry, Ashley Cole, Michael Essien, John Mikel Obi, Ramires, Nicolas Anelka, Didier Drogba and Florent Malouda are the 11 he has chosen to maintain our 100 percent Barclays Premier League record, with Frank Lampard still absent following hernia surgery.
'There is no news, he is not 100 percent so we don't want to take a risk, we need to have him 100 percent so we need to have more time to be fit,' Ancelotti said as he referred to the England midfielder. Also missing will be Yossi Benayoun and Salomon Kalou, who the manager expects to be sidelined for three weeks.
Значи минимум три недели за Бенајун и Калу. За Лампард не се знае точно. :toe:
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
А сега нешо ново кажаа дека Лампард ќе паузира 3 недели а овие двајца само една!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom