Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин




Шо викате за мускуливе на Босигнва? На cfcnet има мислења како ова не изгледа добро и оти ќе помини уште најмалку месец дена дури да ги зацврсти мускуливе Босингва пак. :raz:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7




Шо викате за мускуливе на Босигнва? На cfcnet има мислења како ова не изгледа добро и оти ќе помини уште најмалку месец дена дури да ги зацврсти мускуливе Босингва пак. :raz:

Уште најмалку 2-3 недели тренинг , а после може да влага по 15 минути на веќе решени натпревари. А за да ја достигне својата највисока форма , можат да поминат и 2-3 месеци. Во секој случај добро е што конечно се опорави од повредава. Сега мора да си ја врати формата , и одбраната ќе биде комплетирана.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Остајте мускулите,туку,дали памти како игра се фудбал? :raz:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512




Шо викате за мускуливе на Босигнва? На cfcnet има мислења како ова не изгледа добро и оти ќе помини уште најмалку месец дена дури да ги зацврсти мускуливе Босингва пак. :raz:
Остајте мускулите,туку,дали памти како игра се фудбал? :raz:
Заеби мускули, заеби дали памти како се игра фудбал, ми недостигаа оние гајтан веѓи :icon_mrgr
 
В

Вори

Гостин
И мене ми недостигаа.Да не го фатеа повредите ќе беше еден од најдобрите десни бекови во светот.
Али има време да се попраи,така да...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
И мене ми недостигаа.Да не го фатеа повредите ќе беше еден од најдобрите десни бекови во светот.
Али има време да се попраи,така да...
Се надевам неговото поправување нема да биде ко она на Џо Кол.
Добар, ама сепак на моменти недоволно добар
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Има време , млад е човекот.:) Него , враќањето да му биде како она на Џо не ми се верува , а според мене брзо ќе се врати во форма. Бековите некако побрзо се враќаат , еве на пример Ешли. Но со оглед на тоа што имаше посериозна повреда од него , ќе биде поспоро.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Да беше јак ќе се истакнеше во Челзи и немаше да замине ко задно пиче и то ни мање ни више,во Фенербахче.
Е по тоа се глеа колку е јак.

Сакаш да кажеш дека Фенербахче е слаб тим ? хаха седи бе другар..насиов вардар да не е подобар?незнам дали знаеш али пред неколку години за малце ќе испаднеше Челзи од нив..иначе Штох е одличен играч и незнам зошто во Челзи не се форсираат младите играчи,и не е само он,Ди Санто и мн други....доста веќе од купување..зошто Челзи не ствара големи играчишта не ми е јасно?неможе секогаш да се купува мора и да се праи ѕвезди!!Поздрав!Со Среќа овој викенд..
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Сакаш да кажеш дека Фенербахче е слаб тим ? хаха седи бе другар..насиов вардар да не е подобар?незнам дали знаеш али пред неколку години за малце ќе испаднеше Челзи од нив..иначе Штох е одличен играч и незнам зошто во Челзи не се форсираат младите играчи,и не е само он,Ди Санто и мн други....доста веќе од купување..зошто Челзи не ствара големи играчишта не ми е јасно?неможе секогаш да се купува мора и да се праи ѕвезди!!Поздрав!Со Среќа овој викенд..
Затоа што нема кој. Ди Санто, немој те молам, изгледа не си гледал натпревар кога игра он. Едино Брума, Бертранд и Стариџ може да се пробијат годинава и догодина (ако има повреди, инаку тешко) и Џош за едно 3 години, детето има визија...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Тој како што погоре кажаа којзнае веќе дали знае да игра фудбал една година веќе неигра и да се врати веќе местото му е зафатено со Иванович а дека че се покаже подобар од него тоа тешко барем по мое мислење
 
A

Auditore

Гостин
Тој како што погоре кажаа којзнае веќе дали знае да игра фудбал една година веќе неигра и да се врати веќе местото му е зафатено со Иванович а дека че се покаже подобар од него тоа тешко барем по мое мислење
Босингва ќе се врати и тоа појак, ќе има голема волја за игра, само трпение.
Иначе Иванович ќе игра место Алекс.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom