Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Не е вината до Анчелоти. Да посети некој забрзан курс за праење измени, и ќе го бидне. На крај краева, кои измени жити се, 1 салам играч немаме на клупа.
Калу,Белети,Џо Кол(кој дури и Манчестер Шити се заинтересираа за него од што е добар)..како викаш дека немаме.

Кој од кој подобри.Просто не можам да одберам..
Ама ипак би го одбрал Кол.

Ако знае човекот на која планета е,ако знае дека ова било 1/8 финале од ЛШ,ја курот ќе си го изедам.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Кој не е крив ако не Анџелоти? Најголем дел од одговорноста тој требит да ја превземит. Кај се ределе Жигов и Алекс во ваква клучна утакмица?
Формација срање. Јас чекав второ полувреме малце поттик, да влезет на терен и одма гол.
Дрогба, Дрогба....незнам колку шанси прокоцка. Себичен,морам да кажам. Општо, цела екипа е составена од себични играчи, ама Дрогба ги шишат сите.
Анелка прво полувреме ептен убо изигра, второ го снема.
Лампард и Тери ко манекени само се појавија на утакмицава.
Видич цело време позади ето, дај пред да влезеше во шеснаесетник да го поттурнеше од позади, овај се влечит по него.
Срање игра, ко ФК Дебрца да играше, не Челзи. Сосема заслужена победа на Интер, не дека не надиграја, само мудро ги искористија сите наши слабости вечерва.
Сега само на Премиер да се сконцентрираме.:smir:
Ти ја следиш ситуацијата со Челзи или само Шехерзад пратиш:pipi:

Кој да го игра место Жирков,Фереира или Малоуда назад ај кажи.
Место Алекс Краваљо ли да го игра ај оди не треси зелени Ањелка играл добро леле бе мамата колку време Ањелка нема дадено Гол?
Дрогба немаше ни една шанса освен таа што го изблокира Маикон и тоа се на заслуга од Малуда. Карло ли е крив што пола тим си зема платичка а немаат никаква мотивација да им ебам дебилите?? Освен Малуда и Дрогба кај никого не видов жар за игра за докажување.Кој пусти Видич:pos2: Бане може беше позади Ето али Ето требаше да биде Маркиран од Алекс или Тери тие се Центарлни а Бане играше бек али ај незнам од кај го пастира ова погоре:tapp:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Калу,Белети,Џо Кол(кој дури и Манчестер Шити се заинтересираа за него од што е добар)..како викаш дека немаме.

Кој од кој подобри.Просто не можам да одберам..
Ама ипак би го одбрал Кол.

Ако знае човекот на која планета е,ако знае дека ова било 1/8 финале од ЛШ,ја курот ќе си го изедам.
НЕМАМЕ квалитетна клупа.

Иако факт е дека може подобро да ја искористи и таа што ја имаме.

Точка. Толку.

Идете на спиење сега (сонувајте 1/4 ЛШ :icon_mrgr ) па се читаме утре.




Поздрав. Бидете ми вие живи и здрави, има кој да си ја чука главата за Челзи:smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
НЕМАМЕ квалитетна клупа.

Иако факт е дека може подобро да ја искористи и таа што ја имаме.

Точка. Толку.

Идете на спиење сега (сонувајте 1/4 ЛШ :icon_mrgr ) па се читаме утре.




Поздрав. Бидете ми вие живи и здрави, има кој да си ја чука главата за Челзи:smir:



Секоја чест..:helou::smir:
 
В

Вори

Гостин
Точно,да сме здрави и живи.

Само тешко дека ќе заспијам вечерва..од утре здравје,нов живот.

И кој ми рече Ч од Челзи или И од Интер на школо,ќе го препукнам во истиот момент!
 
F

fantomX

Гостин
Епа тогаш сањај титули од Челзи додека игра тој неранимајкото невидена дупка нели гледаш што кур ке ни е таков играч незнае една топка да сврзе...Дрогба зар уште мисли дека е дриблач немој не ме радуј...
Можеби Лампард не заслужува толку навреди. Доволно е дека веќе станува гомно на терен. Само О-величествениот менаџмент на чело со Кенион му даде астрономски договор финансиски гледано на 5 години.

Yep and i get your point :helou:

Само во една ваква игра мислам дека ќе се изгубеа и Рибери и Робен и Кака и Роналдо и Меси...

Читам за тактика коментирате - тоа мене прво ми падна во очи коа гледав составите. Кај имате играчи вие за 4-3-3 :toe: Ама викам ај па шо знам па ја... Ако веќе вака сакате да играте тогаш не само крилни напаѓачи туку и некој ала Пирло (од времето), Чави или Снајдер ви треба. Зш Лампард не се виде вечерва. И Балак читав на германски сајтови сакал да продолжи договор - шо не ќе сака ги пуните со пари ко брод и после...

Пола играчи ми се некако ко издувани балони :nesum: А тоа со младинската што си го пишал не оди. Док не почнете да вадите нека се по двајца солдини на секои 2-3 години барем па од нив да може да се бараат замени со тек на време на некои од преплатениве ѕвезди ваши не бива.

Пола играчи ми се некако ко издувани балони :nesum: А тоа со младинската што си го пишал не оди. Док не почнете да вадите нека се по двајца солдини на секои 2-3 години барем па од нив да може да се бараат замени со тек на време на некои од преплатениве ѕвезди ваши не бива.

Што не мења ништо во фактот дека играта ме разочара и за овој играчки потенцијал и за англиска екипа одигравте далеку под просек и квалитативно а кога тоа веќе не одеше, тоа што повеќе ме изненади, ни борбено не изигравте.

Life goes on :salut:
Кога имаш еден играч таков, ќе се разиграат и тие околу него. Само некој да потегни треба. А ретки се спосбните за тоа. Лампард и не е играч ала Прило, Снајдер, Чави.... Лампард е многу поинаков играч, и трагедијата е шо е појќе карактеристичен за Англиско првенство, настрана тешко поминува неговата улога. И неговите слаби игри за репрезентацијата не се случајни. 4-3-3 во Челзи се базираше на многу поинаква ситуација, Лампард беше поголем напаѓач и од Дрогба, а ко го имаш Макелеле зад тебе е уште полесно. Оби Микел? Шега.

За Балак имаше информации дека демек прифатил упола пари, само да игра на виско ниво за на ЕУРО 2012 да е спремен, од 120 на 60 илјади неделно. Проблем демек било шо тој сакал две години, се погодил се во Лондон, а му давале само една година договор.

Френк Арнесен со неговото доаѓање имаше напраено проекција да речам, дека од, сега која година беше, дали 2006 или 2008, не ми текнува - по еден играч од Академијата на една сезона или на две. Епилог? Случај Какута.

Зато реков, второ полувреме гледав екипа која сака пласман понатаму, и екипа која само на хартија ја пишува дека е екипа.

Животот оди понатаму, секако дека да, особено што се уште се во борба за два трофеа. Само, секојдневната реалност треба да биди многу, многу поинаква.

Што може сам Дрогба?

Не може да игра сам против 11 играчи.
Треба некој да ми дава топки,да му асистира,а во Челзи таков играч нема.

Инвалиди,сакати..секој збор е веќе излишен!

Арам да им се огромните плати што ги земаат неделно,не заслужуваат ниту фунта.
Дрогба е коњ бре, колку треба да сфатите. Додуша расен коњ, нема тука збор. Ама коњ. Која техника ја има Дрогба? Оти ко реков дека Дрогба не пробива низ Лусио и Самуел пошто ќе напрај само фаул, пак во него беше крстењето? Можи не ти, ама ќе се пронај некој шо се крстел во Дрогба вечерва.

Марк Хјуз ајдеее....:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.544
Ти ја следиш ситуацијата со Челзи или само Шехерзад пратиш:pipi:

Кој да го игра место Жирков,Фереира или Малоуда назад ај кажи.
Место Алекс Краваљо ли да го игра ај оди не треси зелени Ањелка играл добро леле бе мамата колку време Ањелка нема дадено Гол?
Дрогба немаше ни една шанса освен таа што го изблокира Маикон и тоа се на заслуга од Малуда. Карло ли е крив што пола тим си зема платичка а немаат никаква мотивација да им ебам дебилите?? Освен Малуда и Дрогба кај никого не видов жар за игра за докажување.Кој пусти Видич:pos2: Бане може беше позади Ето али Ето требаше да биде Маркиран од Алекс или Тери тие се Центарлни а Бане играше бек али ај незнам од кај го пастира ова погоре:tapp:
Брат Жиков една ебана утакмица немат играно. Во ваква клучна утакмица.....незнам,морат да си морон да го ставиш во игра. Јас не ни знаев дека го имаме за играч.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
немам коментар со да кажам,абе ова катастрофална игра бесе денес
 
В

Вори

Гостин
Случајно или не го имаш промашено фанклубот..

Ако е ненамерно тогаш ок,ако е намерно тогаш:pusk:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Брат Жиков една ебана утакмица немат играно. Во ваква клучна утакмица.....незнам,морат да си морон да го ставиш во игра. Јас не ни знаев дека го имаме за играч.
Јас радо би го гледала Жирков наместо „долгокосиот“ Фереира, кој беше единствена друга замена за тоа место, освен ако не се вратеше Малуда многу поназад, да се направи лом од целата формација, и да се извадеше се` можно, за Жирков, оти не бил воигран, да не игра.
Баш добро изигра тој вечерва, кога Снајдер (мислам) или Ето на повеќе наврати го потценуваа, тој ги прочита и ги споеба.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Сеа уште Штутгард да се пласира :pos2::pos2:
 
F

fantomX

Гостин
Кој не е крив ако не Анџелоти? Најголем дел од одговорноста тој требит да ја превземит. Кај се ределе Жигов и Алекс во ваква клучна утакмица?
Азиз-Конте е повреден, па мораше Жирков ко резервна варијанта.

Не е вината до Анчелоти. Да посети некој забрзан курс за праење измени, и ќе го бидне. На крај краева, кои измени жити се, 1 салам играч немаме на клупа.
Еве да ти кажам еден „мал проблем“.
Кога јас ко фудбалер би земал едно 80000 фунти неделно, а нема резултати....и за то шо нема резултати веќе се криви неколку тренери....ова би си го рекол: Па јебига, секако тренеров наебува, шо има толку замарање, ако ми се игра ќе играм, инаку не.
Да не звучи нереално можеби? Колку и да се професионалци, тешко некој ќе ме убеди дека не се дебили.

Редно е да се задржи тренер, да се избрка играч. Жал ми е за Џо, ама ако мора некој да е пример, јебига. Можеби и другиот Коле, ако не се фрли од некоја зграда дотогаш.

Калу,Белети,Џо Кол(кој дури и Манчестер Шити се заинтересираа за него од што е добар)..како викаш дека немаме.

Кој од кој подобри.Просто не можам да одберам..
Ама ипак би го одбрал Кол.

Ако знае човекот на која планета е,ако знае дека ова било 1/8 финале од ЛШ,ја курот ќе си го изедам.
Are you fucking winding me up?....да го искористам мислителот наш Ѓохн.

Брат Жиков една ебана утакмица немат играно. Во ваква клучна утакмица.....незнам,морат да си морон да го ставиш во игра. Јас не ни знаев дека го имаме за играч.
На Брума не му се стоплило млекото навреме, па мораше Алекс да игра. Јебига, судбина.... :toe:
 
В

Вори

Гостин
Да да..

Анелка,Малуда,Балак,Лампард,Микел,Жирков,Трнбал..

Ибрахимович,Меси,Чави,Иниеста,Алвес,Валдес,Анри...

???????????????????

Смешки!Виц на неделата.

Сакав да ти алудирам дека екипата која ја спомна,не е како нас..

Азиз-Конте е повреден, па мораше Жирков ко резервна варијанта.


Еве да ти кажам еден „мал проблем“.
Кога јас ко фудбалер би земал едно 80000 фунти неделно, а нема резултати....и за то шо нема резултати веќе се криви неколку тренери....ова би си го рекол: Па јебига, секако тренеров наебува, шо има толку замарање, ако ми се игра ќе играм, инаку не.
Да не звучи нереално можеби?

Редно е да се задржи тренер, да се избрка играч. Жал ми е за Џо, ама ако мора некој да е пример, јебига. Можеби и другиот Коле, ако не се фрли од некоја зграда дотогаш.


Are you fucking winding me up?....да го искористам мислителот наш Ѓохн.


На Брума не му се стоплило млекото навреме, па мораше Алекс да игра. Јебига, судбина.... :toe:

Иронија,е тоа за клупата..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom