Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
До година подобро сеа заслужено си испаднаа Дрогба и Анелка не се видоа цел натпревар. :wink:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
До година подобро сеа заслужено си испаднаа Дрогба и Анелка не се видоа цел натпревар. :wink:
Незнам дали е до мене ама јас Анелка никогаш не го гледам, освен ко ќе имат некоја зицер шанска и ко ќе ја промашит :toe:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
771
Поени од реакции
306
Дрогба беше најслабиот играч на теренот. Толку фаули во напад од ист играч немам видено одамна.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Дрогба беше најслабиот играч на теренот. Толку фаули во напад од ист играч немам видено одамна.
Не му е лесно веруј сакаше да се докаже али како кога една добра топка не му подадоа...
 
F

fantomX

Гостин
Ни тоа ни дијамант не работи без Есиен.
Ова е веќе добра забелешка, плус и Деко го нема.
Но одамна требаше Анчелоти да види дека 4-3-3 е далеку од решение за тоа. Шмугло ќе го вратам како последен во тој дијамант, само крило не.

Не беше шиттер толку јак колку што беше Челзи слаб вечерва. Малуда беше ѕвер незнам зошто некои во фан клубов го плукаат кога задњите неколку утакмици ги игра солидно.Како и да е сега бар ќе се осврнете на Англиско тоа би требало да го освоите. :wink:
Малуда е главна ѕвезда во еден од најдебилните периоди на Челзи од доаѓањето на Абрамович. Добра препорака.
Но, класата на Кака, или Рибери....?! Далеку. Многу далеку.

Дечки, фала за честитките на наш фан-клуб, се покажавте како најкоректен фан-клуб во глобала на форумов! Повеќе среќа следната година!
Ако лани беше среќата, годинава видовме дека ни УЕФА не станува проблем веќе, ни среќата, ни Господ не е против нас, ни пак Цацко е крив....
Јас многу би сакал насегде да јадам гомна и овај фан-клуб да биди најнекоректен на форумов, ама тоа ко ќе игра Челзи - фудбал.
Без основа не можиш да лајш. :toe:

Па така е...Манчестер има тим,има фудбалери,квалитетни крила,добар тренер.....
Манчестер има тренер кој е е подолго во клубот од колку што една добра четвртина од сите играчи се воопшто возрасни. Како само можиш Анчелоти и Фергусон да ги споредуваш на таква основа?

Јас никогаш не бев за чистка во клубов, сметав дека треба секој да добие уште една шанса, да се докажи дека може да направи нешто. Ме дупнаја денес. Поголем поддржувач за голема чистка во Челзи сега нема да има од мене.
Сите нека пакуваат куферите, не ми е гајле дали тоа ќе бидат Лампард, Балак, Деко, Џо Кол, Тери или Карваљо. Шо се тиче мени, сите сите сите нека заминат, и да се создаде нов, млад но доволно искусен тим, за да се стабилизира за година време, и да почнеме да освојуваме и да играме како што доликува.
Засега би сакала да останат само Чех, Дрогба, Ешли, Босингва, Есиен, Алекс, Иванович, и можда ама многу мал процент, од погоре споменатите преценети фаци.

Или ако не чистка, тројно намалување на плата. Револтирана сум од ладнокрвноста на Анчелоти, но сакам да остане како тренер, за да добиеме на стабилност, оти иако тој имаше одличен играчки кадар, спремен и вклопен, воигран, и не знаеше да го искористи, ќе ја знае сега целата ситуација, и ќе проба да стори нешто догодина. Барем на тоа поле да заличиме на клуб кој има желби за големи освојувања, а не некојси ФА куп или Карлинг, или пак Комјунити шилд. Тие нека им бидат закуска, а главното јадење ЛШ и ПЛ. Тогаш, дури тогаш ќе може да бараат шест цифрени плати, и да имаат доволно причини да ги заслужат.

Сега сите играчи од Челзи кои се покажаа вечер кои „ѕверишта“ се, се подпросечни алчни, морони, кои ќе треба да почнат да си го заслужуваат и првотимскиот статус, а камоли платата.
Уште колку шанси заслужуваат?
Џо и Деко се први. И Босингва е меѓу фаворитите. За бркање.
И ова последново е проблем сега. Тоа неколку пати го има нагласено Анчелоти, пред се околу Џо Кол. Има една екипа на играчи, кои 11 ќе играат е друга работа, и никој нема таква гаранција. Изгледа не се навикнати на такво нешто, пред се, фала Џозе за твојте „9 недопирливи“!

Лампард станал дебил ко Пирло.
:aplauz:

Анчелоти ако не го видам избркан до утре или најкасно задутре,тогаш Абрамович е ретардиран.
Чиро Ферара? Или Марк Хјуз? :vozbud:

без Лампард нема ЧЕЛЗИ!!!!!
Ќе видиме.

Или во афект си го напишал ова или си свиткал некоја дрогичка да се опуштиш после испаѓањето. Не се зезај Челзи без Лампард и Тери не е Челзи :wink:
Ќе пресметаме за Лампард. За Тери да речиме дека е така....сепак само да речиме.
 
В

Вори

Гостин
Што може сам Дрогба?

Не може да игра сам против 11 играчи.
Треба некој да ми дава топки,да му асистира,а во Челзи таков играч нема.

Инвалиди,сакати..секој збор е веќе излишен!

Арам да им се огромните плати што ги земаат неделно,не заслужуваат ниту фунта.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
perika
3/16/2010 1:34:54 PM
drogba crven karton ke dobie :)))))))) etoo konecno ke dade goll
Zver...:toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Марк Хјуз ајдеее....:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Арам да им се огромните плати што ги земаат неделно,не заслужуваат ниту фунта.
__________________

Ауу Давор со ова успеа да ме насмееш иако не ми е до смеење:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
А Јонуз? Во слободно време може да се посвети на Челзи... :wink:

Баш и не сум убеден дека бркање тренер секоја сезона носи резултати... :salut:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.545
Тоа е сите сме разочарани од Челзи посебно од играчите и од Карлито(не он толку виновен):toe:,Очајно прво Мизерно второ полувреме... Ањелка леле незнам колку само пцовки кажав вечерва за него уффф,абе толку ли се чори нашиве или не гледааат дека ја кочи цела игра:tapp:,одбраната испод ниво освен Жирков кој не беше спремен за ваков дуел,среден ред мизерии освен Малоуда сите тиња една асолна акција не направија два паса не сврзааа ах мил мој Есиен,напад имавме само еден а тоа е Дрогба кој и те како ми е криво што не напушти и не замина во Интер зошто заслужи да биде шампион а не да игра со лузери како Ањелка да му ебам све по список и никако нов договор освен ако не сака 20000 фунти махимум. За формацијата незнам Анчелото што мислел со Вест Хем дека играме ама мислам дека тој повеќе се скоцентрира на ПЛ(уште таму да потфрли и незнам што да речам)... Се молам само летово да не напуштат голем дел од лузерите на чело со Ањелка и Оби Микел зошто не заслужуваат да го носат СИНИОТ ДРЕС! (али каква управа имаме не е чудо и како награда нови договори да им дадат,слепци!) Тоа е криво ми е што еден Дрогба,Малуда,Лампард и Тери играчи што нема да го почуствуваат чуството на клупски европски Шампион:( Ај за нас мање више научени сме веќе 3 сезони на вакви работи. Сепак остануваме да го бодриме нашиот мил ЧЕЛЗИ! Јас Фантом ке ти се приклучам со Синиот Шал! Chelsea till i die! Нека им е честит патот на навивачите на Интер сосема заслужено! Мур рулез:wink:
Кој не е крив ако не Анџелоти? Најголем дел од одговорноста тој требит да ја превземит. Кај се ределе Жигов и Алекс во ваква клучна утакмица?
Формација срање. Јас чекав второ полувреме малце поттик, да влезет на терен и одма гол.
Дрогба, Дрогба....незнам колку шанси прокоцка. Себичен,морам да кажам. Општо, цела екипа е составена од себични играчи, ама Дрогба ги шишат сите.
Анелка прво полувреме ептен убо изигра, второ го снема.
Лампард и Тери ко манекени само се појавија на утакмицава.
Иванович цело време позади ето, дај пред да влезеше во шеснаесетник да го поттурнеше од позади, овај се влечит по него.
Срање игра, ко ФК Дебрца да играше, не Челзи. Сосема заслужена победа на Интер, не дека не надиграја, само мудро ги искористија сите наши слабости вечерва.
Сега само на Премиер да се сконцентрираме.:smir:
 
В

Вори

Гостин
Така е бе Џекси.
За вакви дебилни играчи,не треба плата да им се дава.

Една огромна чистка на лето,сите отпадоци надвор од Челзи.
Има играчи,кои не заслужуваат да играат во Ренова,камо ли во Челзи.

Иако според моменталната форма,резултати,не сме далеку од Ренова.

Крај краева момциве од Џепчиште се први во македонска лига,ако не се лажам.
Ние и првото место го изгубивме..
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Вие ако мењавате тренери како чорапи не стигате далеку.
барем сменете го сопственикот на клубот дека не знае што тренер да купува.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не е вината до Анчелоти. Да посети некој забрзан курс за праење измени, и ќе го бидне. На крај краева, кои измени жити се, 1 салам играч немаме на клупа.

Остајте бркање за Лампард и Тери, глупости. Со 1 плејмејкер и 1 напаѓач ќе се средат доста работи во тимов, ама очигледно некој не мисли така.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Кој не е крив ако не Анџелоти? Најголем дел од одговорноста тој требит да ја превземит. Кај се ределе Жигов и Алекс во ваква клучна утакмица?
Формација срање. Јас чекав второ полувреме малце поттик, да влезет на терен и одма гол.
Дрогба, Дрогба....незнам колку шанси прокоцка. Себичен,морам да кажам. Општо, цела екипа е составена од себични играчи, ама Дрогба ги шишат сите.
Анелка прво полувреме ептен убо изигра, второ го снема.
Лампард и Тери ко манекени само се појавија на утакмицава.
Видич цело време позади ето, дај пред да влезеше во шеснаесетник да го поттурнеше од позади, овај се влечит по него.
Срање игра, ко ФК Дебрца да играше, не Челзи. Сосема заслужена победа на Интер, не дека не надиграја, само мудро ги искористија сите наши слабости вечерва.
Сега само на Премиер да се сконцентрираме.:smir:
???? Иванович?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom