Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Тоа е.
Само Господ може да ни помогне,и лош ден на напаѓачите на Интер.
A зош да не одличен ден на Рос..:wink:
Него..сум сонуел сон дека ќе ги тепаме Интер 3-1,и тоа на полувреме ќе сме губеле 0-1,и во последни 15 минути ќе ја свртиме.
Дај боже да ми се оствари..!
 
В

Вори

Гостин
Ако сме губеле 0-1 и после да ја вртиме,поарно да не се оствари тоа што си сањал.

После цел автобус ќе стаат пред гол,и ела дај 3 гола..
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Ако сме губеле 0-1 и после да ја вртиме,поарно да не се оствари тоа што си сањал.

После цел автобус ќе стаат пред гол,и ела дај 3 гола..
Не бе,во сонов продолжија да напаѓаат и Интер,па така да на 2-1 се повлекоа,ама на контра им дадовме и заврши..!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
http://kajgana.com/sport/balak-ostanuva-ushte-edna-godina-vo-chelzi
:helou:


Елката е исто добра, оти не ја сакам. 4-3-2-1 (елка) и 4-3-3 е многу различно, апсолутно не е исто дали главната позиција на Малуда и Шмунголо е покрај аут-линијата или појќе централно.
Карваљо не знајме во каква состојба е, Алекс ми е спор за напаѓачите на Интер. Ако Карваљо не е на 100% спремност, тогаш Алекс.
Подобро Алекс отколку Карваљо. Башка што во офанзива е далеку поефикасен и подобар од старчето :smir:


A зош да не одличен ден на Рос..:wink:
Него..сум сонуел сон дека ќе ги тепаме Интер 3-1,и тоа на полувреме ќе сме губеле 0-1,и во последни 15 минути ќе ја свртиме.
Дај боже да ми се оствари..!
Абе и интерашите сонуваа 3:0 за во Милано ама излезе 2:1 :toe:

Заеби сништата, согледај реалноста. А според неа, лошо ни се пишува
 
В

Вори

Гостин
Не ни се пишува којзнае колку лошо,туку лошото е што играме со 10 играчи..(голман како да немаме,боље еден стуб да стајме).

Малуда да игра како против Вест Хем,Тери да игра како против Стоук,Алекс да игра како што само тој знае,Дрогба да игра како и секогаш и Лампард да врати барем дел од старата форма,тогаш ќе поминеме.

Е,јебига знам многу е,ама пусти фантазии за тоа ебано 1/4 финале.

Ама,ако не го поминеме Интер,Анчелоти што е до мене,може со првиот авион од Лондон да си се врати во Италија.

Се потешко и потешко изгледа тоа дека ќе ја освоиме ПЛ,уште да отпаднеме ни фали,тогаш нема потреба да седи кај нас.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
И Интер да игра како против Катанија :pos:

Шала :smir:
Абе нема шала таман си е работата :toe: :)

Можда многу кукаме пошо сме во негатива ама пораз си е пораз, без разлика дали е 2:1 или 10:9. Притисокот е на наша страна, да постигнеме неколку голови а да не примиме ниеден, или да постигнеме повеќе отколку што ќе примиме.



Мурињо прв ќе посегне по погодок, ова да ми биде запамтено :smir:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Доста веќе!!! Сус керата!!! :D Вака, така, онака. Мислеше некој дека Мувата ќе го летне Тери, или пак дека Камбијасо ќе даде гол? Никогаш не се знае, топка е, се тркала, не може да се предвиди.

Г-н Џон,дали лани се надеваше на победа 1-3 против Ливерпул, или дека после 0-2, ќе дојдеме на 3-2, на крај 4-4? Никогаш не се знае...

Абе нема шала таман си е работата :toe: :)

Можда многу кукаме пошо сме во негатива ама пораз си е пораз, без разлика дали е 2:1 или 10:9. Притисокот е на наша страна, да постигнеме неколку голови а да не примиме ниеден, или да постигнеме повеќе отколку што ќе примиме.



Мурињо прв ќе посегне по погодок, ова да ми биде запамтено :smir:
Точно, ќе кинисаат Интер, на тоа и се надевам :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Sto vi e na vas be...Obi Mikel nemoze da se sporedi so Makelele,Makelele bese zveriste nevideno...Ama so ogled deka ima 22 godini,ima optimizam vo mene deka moze da bide igrac..Kako sto rece Davor,ke pokaze vremeto,vremeto e najvazno za dokazuvanje...Gledav komentari vo na chelseafcforums.com vo vrska so natprevarot so inter i naidov na interesni razmisluvanja:
-anywas, they have a 2-1 advantage but we have a sneaky away goal which can come to our favore.
The key to winning this game is scoring first. cause if inter scored first, they will defend with their whole team.
I really hope cech would be back by then but i doubted. But if Essien can make it than it's perfect!!!

-yea the first goal is important if we score the first goal then we will be the one defending with our team and we'll win with 1-0
-If Inter scores first like yesterday it's over. My personal opinion.
-i think not "score first" but "score"..
-even without our key players i think its okay as long as drogbas on fire
-We need speed in that match more than anything
-if we concede an away goal..bye bye uefa
..............................................................................
Eve uste edna interesna analiza:
Firstly, I have to confess that I was never a fan of Ancelotti and have been begrudgingly supporting him because he is Chelsea's. Credits must be given to Everton and Saha for a deserving win, but why am I getting the deja vu feeling when Grant was around? During his short reign, we blew every chance we could when we thought we were still in it, culminating in the CL final defeat. It is the almost-there, never-make-it feeling that is frustrating.
We could have been 4 clear and thanks to Manure's glad tidings, we are still second by the tiniest of all margin.
I am not making accusation, but when I look at the formation ( 4-1-3-2), the f**king diamond formation again with the ineffectual Obi Mikel, I know who has the major proportion of fault.

JT is clearly at fault with the set piece too but it was disruptive to play that stupid diamond formation to accommodate Drogba. Have we noted that Anelka has been reduced to a pedestrian role when Drogba plays?
I rather have the 4-3-3 back, drogba alongside Anelka and Joe Cole or Malouda.

Anyhow, I had a look at the 18 away points we lost this season ( compared to Manure's 16 points) and make the following analysis.

1. Why did we struggle against the weak teams? I mean Manure literally hammered Wigan 5-0 twice where we lost 1-3 ( albeit after down to 9 men), got the better of Hull 3-1 ( where we drew), pulped the Hammers 4-0 at a ground we drew 1-1. Although we did beat Burnley, it hasn't masked the fact that we were paltry against the weak team when playing away? Are we too confident?

2. Manure has yet to play at Goodison, Arch rival Man City and Liverpool at Anfield. We already lost 2 of those games, so let's hope Manure lose all.

3. We need to really work on set pieces (16 from 22 conceded is too glaring a weakness)

4. Scrap Diamond. Ancelotti, you can keep it for your wife's Valentine Day's gift.

I hope we either graduate our apprentice or promote the fringe players soon. Lampard, Anelka, Drogba, JT, Cech,
Ballack n Deco are all on the wrong side of 30. Sturridge, Borini, Kakuta, Matic, Mancienne and the rest must be ready to become the next generation of Chelsea's legend. Otherwise, I do hope we dip into the transfer market in summer. We have been too modest in recent windows, with only Zhirkov & Sturridge joining our rank this season.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Доста веќе!!! Сус керата!!! :D Вака, така, онака. Мислеше некој дека Мувата ќе го летне Тери, или пак дека Камбијасо ќе даде гол? Никогаш не се знае, топка е, се тркала, не може да се предвиди.

Г-н Џон,дали лани се надеваше на победа 1-3 против Ливерпул, или дека после 0-2, ќе дојдеме на 3-2, на крај 4-4? Никогаш не се знае...


Точно, ќе кинисаат Интер, на тоа и се надевам :)
Друго е Ливерпул друго е Интер
Друго е лани друго е годинава
Друго е со Есиен, друго без него
Друго е Чех друго е ТрБУЉ
Друго е Ешли Кол, друго е Фереира

Нормално дека се надевам на помин, ама само сум прибран и додека не заврши натпреварот не летам у облаци. Ако не поминат ќе им честитам спортски, ако поминеме ќе урлам ко ненормален :)


Нинџи како е..се спремате за вторник..??:smir:
Ние сме одамна спремни туку преплатенковци дали се, тоа е вистинското прашање :)
 
В

Вори

Гостин
Абе нема шала таман си е работата :toe: :)

Можда многу кукаме пошо сме во негатива ама пораз си е пораз, без разлика дали е 2:1 или 10:9. Притисокот е на наша страна, да постигнеме неколку голови а да не примиме ниеден, или да постигнеме повеќе отколку што ќе примиме.



Мурињо прв ќе посегне по погодок, ова да ми биде запамтено :smir:
Тука и треба дебелиот да ја увиди предноста.
Ако тргне Интер по гол,ако се отвори тоа е подобро за нас.
Добри сме на контри,ќе ги убиеме..

А,д 15-20 минута да дадеме 1 гол,секако притоа и да не примиме,тогаш ќе биде добро.
И ако се даде брз гол,ја би одел на уште еден брз.
Интер коа губи паѓа психички и не е баш као што треба.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Тука и треба дебелиот да ја увиди предноста.
Ако тргне Интер по гол,ако се отвори тоа е подобро за нас.
Добри сме на контри,ќе ги убиеме..

А,д 15-20 минута да дадеме 1 гол,секако притоа и да не примиме,тогаш ќе биде добро.
И ако се даде брз гол,ја би одел на уште еден брз.
Интер коа губи паѓа психички и не е баш као што треба.
Доволен е гол јас би бил задоволен 80 минута 1/0 да биде за нас а ако се распуцаме од прво тогаш 3/0 зш 1/0 нула на полувреме е голем ризик да ни пикнат гол и адиос Карлито.Секоја чест за Мурињо ќе го памтам по капутот кој го носеше:vozbud: знам дека сон му е пак да се врати кај нас али тоа за едно 4/5 години :wink: Имам доверба во Анчелоти и мислам дека утре ќе го оправда тоа ако не незнам што да речам две сезони завршуваме во завршницата на ЛШ првата не зезна теренот лизгав,втората Факинг Овеборо сега трета ни е мајката освен сами ако не зезнеме:nesum:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045


Да ве загреам и вас малце :))

Нека победи подобриот ......... За мене ова е финале на ЛШ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom