Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Слаб квалитет, верувам ноќеска или утре најсигурно, ќе има целосен хајлајтс со квалитетна слика. Сепак, еве голојте...
http://video.yahoo.com/watch/6706016

Засега уште би додал.
Во натпревар кога Дрогба, Лампард и Балак (можеби и уште некој) беа аут го размнотиравме Блекбурн со 5-0. Додека со т.н. „прв состав“ изгубивме од Вила, Виган. Можеби противников е второлигаш, ама нисколигашите знаат незгодно да се постават. Сепак без Чех, Босингва, Карваљо, Есиен, Оби, Деко, Балак, Дрогба, Шмуљо, Просечко - го размонтиравме и Ватфорд. Плус, Ешли, Жирков и Малуда успешно играа заедно сите тројца по левата страна. Можеби малиот избор на опции е и подобар понекогаш, тие се играчите, секој си ја знае работата, и тоа е тоа. Најголема надеж на Арсенал и Јунајтед не се нивните тимови, туку фактот дека Челзи е ослабен за Дрогба, Просечко, Есиен и Оби според што, Челзи мора да губи бодој, едноставно нема начин Челзи да игра без Африканците - според нив. Тешко е, многу потешко без Дрогба и Есиен, ама не е невозможно. Освен ако чудото од волшебник Арсене не ни фрли некоја црна магија. :toe:
 
Член од
3 јануари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
пред се да ви ги честитам празниците а и се разбира победата......
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Инаку ако не знаевте, следниот противник во ФА Куп е Престон и тоа на гости :wink:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.677
Поени од реакции
52.560
Ooooo

Гледам 5:0 бев на пат па неможев да гледам. Стариџ два гола. Честито победа.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
Ooooo

Гледам 5:0 бев на пат па неможев да гледам. Стариџ два гола. Честито победа.
ма и дома да беше па немаше да ги гледаш

иначе јас не сум задоволен од играта, не ја ни видов
а и головите, малце се:kesa:
 
Член од
3 јануари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
првин да ви ги честитам празниците а се разбира и победата,инаку јас сум голем фан челзииии
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Имам некое чувство дека при крајот на првото полувреме Вест Хем ќе даде гол, и така ќе заврши натпреварот :toe:
За твоја несреќа ... не заврши така :smir:

Два пати истото го пишуваш
Па очигледно се збунил ... само први постови му се ова ... :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
првин да ви ги честитам празниците а се разбира и победата,инаку јас сум голем фан челзииии
Топло добредојде и се надевам дека повеќе ќе пишуваш во нашиов фан клуб.:smir:


Аууууу,каква контрола на топката кај Стариџ при вториот него гол...Голем таленат е :vozbud:..Да продолжи да игра вака.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Ваков гол Лампард знаел да даде, но до сега позицијата не му дозволуваше толку слобода, ама сепак голот е чиста 10!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom