Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Само 5 минути поминаа кога овој куроглавиов Дин го тераше Лампард да го пренови пеналот..а мајмунот 3 минути даде продолжение.
Настрана сите фаули,а ги имаше многу и други работи..
Значи судииве..едно е очигледно.Го местат пак Манчестер да биде шампион..друго не знам што да речам.
Игравме мизерно,како и прошлите утакмици.Светли точки беа Чех(фала ти Господе),Стариџ,ме изненади со играта и Жирков исто така..добро и Лампард не беше лош.
Другото тапа!
Разочаран сум ептен,и тоа максимално разочаран,и не знам што да коментира веќе.
Само ве молам да не се избаци некој и да рече дека не сме во криза..сме и тоа во длабока.
Како и играчка така и резултатска..
Тоа!
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Чех да не беше ќе го јадеа. Многу добро бранеше масимално сконцентритан а Тери од друга страна додаваше само на памет. Жирков беше добар барем според мене. Штета што не ја искористивме шансава да им се одлепиме на 6 бода ама тоа е тоа боље нешто него ништо:helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
За 2 кола можевте драстично да се одлепите од Манчестер, али тоа е, не ги искористивте шансите. Каде е онаа игра на Челзи од почетокот, кога екипиве како Вест Хем беа полнети со 3-4 гола во својата мрежа. Немате ни повреди ни ништо, стварно не ми е јасно зошто исчезна таа игра. :toe:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
добро бе мајка му стара, само 3 минути продолжение,па само толку време требаше лампарда да пуца пенал, а дијаманте шо ноќеваше тоа не се смета
мајка му расплачам на на дин
Таман си досуди Дин на крајот, не заборавај дека и ви поклони пенал :smir:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Таман си досуди Дин на крајот, не заборавај дека и ви поклони пенал :smir:
И не заборавај дека не досуди офсајд за Вест Хем и не досуди пенал за нас. Ај сега ако имаш нешто објективно да ажеш, повели, ако не, напушти го фан клубов....
 
В

Вори

Гостин
Не знам ни јас зошто исчезна таа игра..
Се чудам зошто кој стигна го посра Вест Хем,ние не можеме да ги тепаме.
Манчестер на Аптон Парк им закачи 4 комада..и да не набројувам кои други мизерни екипи го победија..
На почетокот од сезона,ваквите екипи ги мелевме..
Волвс,Сандерленд,Блекбурн,Болтон..а,сега се мачиме и не можеме да освоиме три бода.
Очигледно нешто не штима..нека се замисли малку Анчелоти што може да е.
Иако ни малку тој не е крив,што има играчи кои не се ни за во Бари,а камо ли во Челси.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Секоја екипа паѓа во криза, а Челзи прв пат го гледам вака. Ме нервираат екипи што имаат 2-3 деструктивци во средина, тоа мора да го средите. И да, двата пенала не беа. А посебно тој од Челзи. Ајде имате време да се подобрите, има време до дуелот со Интер. Подобро сега во криза, отколку во вториот дел од сезоната.:wink:
 
F

fantomX

Гостин
Кај Иванович нема никаква свежина, можеби требаше и Белети да заигра. Се надевам дека неделава ќе се одмори. Мразам шо морам да речам, ама ова е најреално. Барем Стуриџ и Жирков покажаа дека има нешто во нив, ќе биди. Дисциплина во одбрана никаква, аман од Тери, има кој да дај гол напред. И плус, јебига, не му оди секој ден на Дрогба, да беше расположен, 1-3, оптимална прогноза.

Гостуваме кај Бирмингам следно, верувале или не, тим со 5 победи и 2 ремија на последните 7 натпревари. Ни фали свежина кај поединци и дисциплина во одбрана. Поправливо, ама Анчелоти ко да не гледа оти има такви проблеми...:raz:

Таман си досуди Дин на крајот, не заборавај дека и ви поклони пенал :smir:
...и два не ни досуди првото. :toe:
 
В

Вори

Гостин
Абе Интер ќе го тепаме и со ваква игра..
Криво ми е и мака ми е што се мачиме со вакви екипи..и што токму сега кога ќе одат африканциве на куп,влегуваме во криза..
Исто ми е криво што не можеме да ги искористиме киксовите на конкурентите..
Наредно коло со Бирмингем..тие во форма се,незгодни на домашен терен..
Не сакам да звучам песимистички али...ми мириса и таму на кикс.Дај боже да ме демантираат...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Секоја екипа паѓа во криза, а Челзи прв пат го гледам вака. Ме нервираат екипи што имаат 2-3 деструктивци во средина, тоа мора да го средите. И да, двата пенала не беа. А посебно тој од Челзи. Ајде имате време да се подобрите, има време до дуелот со Интер. Подобро сега во криза, отколку во вториот дел од сезоната.:wink:
незнам колку си забележал ама ние нон стоп овај период се гушиме и после се враќаме на крајот од сезоната така беше со грант и со гус,многу ми е криво што не се дава се од себе,мора да се подобриме психички неможиме по секоја противничка шанса да се губиме по 5-10 мин на терен со тимови кој се 3 нивоа под нас
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард ДУПКА нема потреба да игра 90минути 1 секунда немозе да задржи една топка ебати тоа шупакот...Уште не ми е јасно како може АЛЕКС да не го става,:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom