Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Баш убаво, уште Тери да е на подолго отсутен сега...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ни се повторува Виган :kesa: неискористените шанси и пеналот се само капак на се....
Како и да е, се убија од трчање Граѓаниве и повеќе од заслужено ќе ги земат 3те бода
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Што е тука е. Судијата беше катастрофа, ама тоа не ја намалува нашата лоша игра. Заслужено загубивме! Ене Ви ја константноста што ја зборевме, што Ве дека не ја имаме...

А за фанот на Барса bbnoone, или како и да беше, што се сити сега (на ФК Манчестер Сити), а до вчера ги ругаше, нека не се секира, ќе завршат втори во група, па ќе се сретнеме во 1/8 финае, да решиме некои заостанати сметки... Само судијата да не биде ко тогаш и денес!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кај изгубивме од тим шо 7 нерешени по ред изигра, кај Лампард имаше една од најслабите партии па и пенал утна, па и Тери се повреди а по движењето и гримасата не ме бендиса ич.
Од Анелка и Дрогба апсолутно ништо не видов денес, Дрогба малце поактивен беше него овој шмуглово, ама далеку од то шо требит. Есиен ме бендиса, како и секоја утакмица трчат и покриват за тројца, заедно со Тери денес остави срце на терен ама јебеш га, го примивме.
Не ме секират то шо изгубивме, ниту пак лошата форма на Лампард и Анелка. Повредата на Тери да е помалце од десет дена само, да бидит фит шо поскоро.
Бевме надиграни и тактички и на терен, немат бегање. Ама барем Анчелоти пушти рака, за разлика од некој друг.

Едит: Тимче баниран од тема. Пазете шо пишите, ИЧ не сум расположен.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Кај нас сите се повредени па не се жалиме:toe::smir:
Одамна не си влегол изгледа кај вас во фан клуб. А згора на тоа, јас не се ситам како тебе на повредите, а и на стартот на Еванс над Дрогба...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ипак, несебична помош од пропали џандар шо сака да е судија. Али, обично не си ги вреѓам играчите, ама Лампард, шутрак низаеден! Муфљуз. А Дрогба, помал муфљуз. Деко гревче, колку фаули му направија. Ако, ќе ги сплескаме на Стемфорд и нив и Виган!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Одамна не си влегол изгледа кај вас во фан клуб. А згора на тоа, јас не се ситам како тебе на повредите, а и на стартот на Еванс над Дрогба...
Муабетот е дека кај Јунајтед Рио како и Видич се отсутни долго време, како уште 5-6 други одбрамбени играчи, денес тројца од среден ред играа одбрана.
Не провоцирам, ти кажувам дека повредите се составен дел, а Челзи не е до толку да зависи само од Тери:toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
sudiojata ne zaeba vkraj.no sepak nezadovlen sum od igrata,anleka nezainteresiran,lampard,ko izguben,anceloti namesto cole ili maluda porano da gi klaj toj go klava belleti,drogba promasi cisti 2 sansi.nezz epten sum napukan.:kesa:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Муабетот е дека кај Јунајтед Рио како и Видич се отсутни долго време, како уште 5-6 други одбрамбени играчи, денес тројца од среден ред играа одбрана.
Не провоцирам, ти кажувам дека повредите се составен дел, а Челзи не е до толку да зависи само од Тери:toe:
Мајката? Да не гледав јас реприза во вторникот ко ви играше Видич?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мајката? Да не гледав јас реприза во вторникот ко ви играше Видич?
Играше, ама денес не играше ни тој, ни Рио, ни Еванс, ни О'Ши, ни Рафаел, ни Фабио.........
Општо ти зборувам, со Челзи не играше и пред тоа 3-4 натпревари, ако ме сваќаш што сакам да кажам
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Лошо навистина....никаква игра...мислам дека Анчелоти треба да ја смени формацијата веќе...вака не иде...упм 7 натпревари по ред нерешени ги игра,баш нас не победија....:tapp:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
сити не растурија! многу јако играа.

точно дека судијата имаше некои грешки, как оза нив, така и за нас, ама мора да се признае дека челзи слабо играше. ептен слабо!

дрогба од кога го повреди рамото не мрдна. веројатно заради болката

анелка беше во некој зимски сон, само он си знае на што мислеше

деко веќе кажав, требаше да биде заменет уште на стартот на второто полувреме со џо кол. деко ептен го немаше.

лампард - да го ебам јас него

балак не требаше да излезе, не беше толку за никаде во споредба со некои други

есиен играше ама и не играше

тери беше ок, ама се повреди.

ешли кол можеби беше најдобар кај челзи, иако на крајот неколку пати беше лесно минат

карваљо не знам зошто излезе

бранко беше ок. стандардно ко и ешли дава се од себе на секој меч

чех е крив за слободниот удар шо примивме гол. кога зидот си брани на едната страна, нема голманот шо да бара на таа страна, тој си ја држи својата страна.

белети влезе за да добие картон, ептен многу му се сакаше.

микел се истрча, ама без некој допринос.

малуда ко да не влезе.

не ми е јасно како е можно покрај такви глупаци ко што се коло туре и тој со печатот на челото, да не може да се постигне гол. корпулентни се, јаки се, ама глупи се бе, замавни им еднаш и ќе летнат на трибини. ај туре е само глуп, ама овој другиот е супер глуп

анчелоти не реагираше навремено со измените. уште по првите 45 мин требаше да менува, а не само капата да си ја мести

како и да е, изгубивме. повеќе ум наредната недела
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Играше, ама денес не играше ни тој, ни Рио, ни Еванс, ни О'Ши, ни Рафаел, ни Фабио.........
Општо ти зборувам, со Челзи не играше и пред тоа 3-4 натпревари, ако ме сваќаш што сакам да кажам
Муабетот е дека кај Јунајтед Рио како и Видич се отсутни долго време, како уште 5-6 други одбрамбени играчи, денес тројца од среден ред играа одбрана.
Не провоцирам, ти кажувам дека повредите се составен дел, а Челзи не е до толку да зависи само од Тери:toe:
Јас знам што збориш, ама види што имаш пишано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom