Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Првпат сезонава пред време се откажувам од следење натпревар, Анелка уште пред да почни беше нервозен. Кога почна второто полувреме, не видов смирени играчи, уште понервозни. Двојната замена ми е показател дека и Анчелоти во моментов не е при себе, што ги гаси сите надежи.
Другарчина, ви велам, ко ќе треба да се гледа, ко ќе има шо да се бара, до крај, до 96 од 93 минути. Денеска, да оставиме настрана што селаниве имаа ден, Анелка и Деко од старт, уште непочнато, беа со нервозни гримаси, на Деко и му студеше, верувам приметивте како си ги дуваше и триеше рацете.
Сега читам, пенал Ламбе промашил, па ви најваив да не очекувате ништо, ја барем се подсмирив во меѓувреме.

:nesvest: omfg!

сакав да кажам добра форма, тоа е исто дондекаде... сепак пред себе имаат тежок и достоен противник, а и Лампс ја утна најсолидната шанса на мечот повеќе од ова неможеше да се посака...
Добра форма му треба на Вулверхемптон за опстанок, нас ни треба одлична. Мене воопшто не ме интересира каков противник имале, како да ги признаам 100000 фунти на Анелка, Деко; 130000 фунти неделно на Балак, Дрогба; 150000 на Тери, Лампард.....ако тие не се способни за серија од 10ина победи во низа. Сепак, сезонава трае, имаат уште шанси за такво нешто.

Баш убаво, уште Тери да е на подолго отсутен сега...
Амин, Белети ќе игра, десно се разбира, Иванович со Карваљо. Ко веќе Анчелоти не го пушта Брума да се растрча, пресметај колку неверојатна одбрана е споменатава. :toe:

Кај нас сите се повредени па не се жалиме:toe:
Да ви го пратиме докторов наш бе? И Бруно Демикелис, на позајмица двајцата, 3 месеци? Сепак, побрзајте со понудата, и Арсенал е заинтересиран. :icon_mrgr

Ме интересира, Дрогба заработи картон?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Давор, сега ќе забришам тро од прошливе постој, и уште еднаш ако прочитам ваква работа, добиваш бан и од овој фан клуб. Сериозен сум.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Најдоа фановите од Манчестер и од Луззерпоол да лечат комплекси овде па разбудетете се и двете екипи го примивте од Челзи па никој не мрсеше муда кај вас на форуми.

#10486
Видете ги серковците само како се радуваат па сами си набивте комплекси од нас сами не направивте непобедливи хахаха еее што нема низ форумиве али ај уште нема дозреани мисли така да простено му е:tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Ама барем Анчелоти пушти рака, за разлика од некој друг.
Венгер сепак е во право за едно, со кое право тој мајмун онака шета по цела аут-линија? На двапата забележав како слободно си застанува на метар од Анчелоти, во просторот на Челзи, еднаш Иванович изведуваше аут, и копуков нешто пробуваше пред Иванович да ја добие топката за да ја варти назад. Додуша овај нашиов воздух го рачунаше, ама Фергусон или Биг Сем клоца би му мавнале.

Играше, ама денес не играше ни тој, ни Рио, ни Еванс, ни О'Ши, ни Рафаел, ни Фабио.........
Општо ти зборувам, со Челзи не играше и пред тоа 3-4 натпревари, ако ме сваќаш што сакам да кажам
Ради Рио изгубивте со Ливерпул, Браун (кој патем, е природен центархалф, десен бек стана последниве години, принудно) е поим сезонава за него. Видич ви фали, тоа е точно. Видич и уште еден од близнаците, и таман сте.

Фино. :toe:

Гледате колку требаше Алекс во однос на еден Карваљо? Адбеајор коњот намерно одеше на Карваљо, а побрзиот Тевез на Тери. Спремен Алекс го јади Адебајор и полојна Тевез, физички мислам.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Премногу сум разочаран денеска од прикажаното. Пред утакмицата ми дојде некое чувство дека ќе ја прекинат серијата со нерешени утакмици со нас. Но тоа е. Загубивме заслужено, откако и последната шанса за израмнување па можеби и подоцна за победа не ја искористи Лампард и тоа баш од пенал, што придонесе до големо разочарување и кај другите играчи. Рака на срце одиме напред, и се надевам дека сите утакмици до нова година ќе завршат во наша полза.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Венгер сепак е во право за едно, со кое право тој мајмун онака шета по цела аут-линија? На двапата забележав како слободно си застанува на метар од Анчелоти, во просторот на Челзи, еднаш Иванович изведуваше аут, и копуков нешто пробуваше пред Иванович да ја добие топката за да ја варти назад. Додуша овај нашиов воздух го рачунаше, ама Фергусон или Биг Сем клоца би му мавнале.
Ни Арсен ни Карло не се ФА па да санкционираат било какво однесување од страна на Марк Хјуз. И јас забележав дека шетат како да е на шопинг, ама имат судија за да го опоменит или санкционират. Да беше Биг Сем или не дај Боже Рој Кин од другата страна, ќотек ќе изедеше Хјуз.

Карло испадна џентлмен и господин, подаде рака. Ко изгубивме од Манчестер лани, Аврам не подаде рака. Не го бранев нормално, аку беше „наш“.
 
F

fantomX

Гостин
Ни Арсен ни Карло не се ФА па да санкционираат било какво однесување од страна на Марк Хјуз. И јас забележав дека шетат како да е на шопинг, ама имат судија за да го опоменит или санкционират. Да беше Биг Сем или не дај Боже Рој Кин од другата страна, ќотек ќе изедеше Хјуз.

Карло испадна џентлмен и господин, подаде рака. Ко изгубивме од Манчестер лани, Аврам не подаде рака. Не го бранев нормално, аку беше „наш“.
Тоа не е санкција, едноставно, по наше, се вика клоца в газ! :icon_mrgr
Анчелоти е мирен, така и ќе реагира сега, барем пред јавност, в соблекувална многу едноставно ќе се разбери со копуциве. Едноставно, има уште 20+ кола, многу време, а од друга страна, ваква лакрдија не смее да се повтори.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Повторно се активира малограѓанството и идиотизмот по хејтерските фан клубови од страна на напатени душички кои се воедно и чат пат г'золижaчи дали тука, дали на друга локација - ќе се препознаете сите (и онака сте присутни овдека у моментот) за жал само како неми набљудувачи, со по некој активен учесник у нашата дебатата...

Беше шо беше, ова што го видовме денеска ни оддалеку не ги отсликува нашите аспирации за титула у ПЛ... прво на психички план многу фудбалери беа на подпросечно ниво, сето тоа пропратено со тромоста у движењата, неодволна заинтересираност за напад, средината отсечена, Лампард се изгуби во дијамантот, Дрогба делумно отсечен, одбраната катастрофа, со исклучок на Бане и Тери.... и шлагот на тортата дами и господа Г-н Карло со измените(а пред почетокот на натпреварот и со естремно слабата клупа без ниеден напаѓач за ваков битен натпревар :uvo:) + промашен пенал, неискористени 2-3 100% шанси и следсвено на тоа ПОРАЗ - чист како солза
Арно што не не докрајчија овие... бар донекаде ја сочувавме гол разликата :icon_mrgr
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Добро Алекс пак ли е повреден или Карло не го става не видов дали е у замените таму..иначе слаба игра тоа Лампард пак ке казам му пројде времето нема потреба по 90 минути да ми трча по терен...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Разочаран сум значи до немајкаде..Колку добро почнавме толку и лошо,ако не и полошо завршивме...Што убаво почнавме,напаѓачки,па им забивме и гол,што им требаше да се повлечат јас навистина не знам...Толку ли сакаат да играат дефанзивно или пак Карло толку ли им наметнува таков стил на игра навистина неможам да разберам...Играта ни е ТИЊА,кај влезе па и тој Џон Оби Микел,да ти го ебам Шифоњерот глуп,ништо не направи,само си трчкаше по теренот,ни една добра топка не даде на Анелка и Дрогба...Овој па цел гол го промаши 4-5 минути до крајот(Дрогба)не знам што му стана..Еднистевно нешто добро на натпреваров да направи е тоа што пенал изнуди...тоа е се од Дрогба на мечов...Лампард како и обично оваа сезона...ДНО НА ДНОТО...немам што да додадам,што му стана само он си знае,а и осеќав дека ке утне пенал,такво чувство имав во мене,си викам утиња овој,предосеќав....Анелка дрво дрвосано,само оној ударот на почетокот му е за пофалба у наводници,па на Шеј Гивен такви голови му прејде во навика да му дава,таков шугав гол и на баражот му даде...Карло со тој дијамант значи ме отупе начисто..Чех од добар голман просечен се претвори,кај гледа со тоа очите не знам,зашто отиде да чува лева страна кога десна му беше празна,Тевез слободно можеше а и шутна во небранетиот дел од голот..Абе катастрофи,катастрофи....:jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj::jaj:
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
денес не бевме на ниво нема оправдување за поразот
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Штата за поразов настанат под невиден несреќен сплет на околности. Сигурен сум дека од следното коло почнува уште една нова, уште поголема серија на непобедливост на Челзи.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Штата за поразов настанат под невиден несреќен сплет на околности. Сигурен сум дека од следното коло почнува уште една нова, уште поголема серија на непобедливост на Челзи.
Да се надеваме,додека не биде касно....

'We are disappointed because we think the referee did two important mistakes,' said Ancelotti. 'Micah Richards did a handball for their first goal and the second situation for me was not clear because I think Ricardo Carvalho cleared the ball cleanly.
'I am surprised because I consider Howard Webb a fantastic ref with experience, but I don't want to speak more than this because it happened and I want to look forward.
'Manchester City did a very good game. They put strong pressure on our midfield and we found it difficult to play. But we had opportunities at the end to return a draw, the penalty and through Didier, but this happens.'
There was a morsel of good news. The knock on the knee that forced John Terry off is not serious and the captain should be okay next week. Terry was one of six Chelsea players booked but the manager does not see it as a sign of ill-discipline.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
e bati klosarite edni man city ne pobedija em so najak tim mu igravme i pak dzabe sramota aj da izgubevme ama i posle dolgo vreme od 3 - 4 god lampard utna penal ejjjjjjjjjj kako se nerviram mesto 5 da bvevme razlika na man sega sme samo 2 boda,ostaj to i sudijana aber nemase od sudejne 6 zolti mu dade na chelsea so od niv bea samo 2 a na city 1 samo i posle ne e mestena i ne samo to mn raboti ne sudese za chelsea a za niv sudit nepostoeski faul ili neso dr mn razocaran sum od naprevaron sega morat da pobedvime bez da izgubime ili nereseno i da cekame na man da kiksnit :nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom