Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Мојт некој да ми дајт линк да ги видам голојте од пеналите :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Carlo Ancelotti has been rewarded for a November in which Chelsea beat Manchester United and Arsenal without conceding a goal with the Barclays Manager of the Month award.
With the month also containing the 4-0 win over Wolves, the Blues recorded three wins and three clean sheets to stay top of the Barclays Premier League.
This is the first time that Ancelotti has won the accolade and he becomes the second Italian to collect it. The first was a familiar name - Claudio Ranieri, who won the award as Chelsea manager in March 2004.
'I am happy to win the award and I would like to win in December as well,' said Ancelotti on receiving the trophy.
'We started the season very well and in November we played very good matches, including the win against Arsenal which was a fantastic match. For now the team is in a good moment and we have to maintain this.'
Ајде со среќа нека му е на Карло наградата најдобар тренер на месецов!!!:smir:
ПС:
Со нетрпение го чекам дуелот со Манчестер Сити

Дефанзивецот на Челзи, Рикардо Карваљо, со нетрпение го очекува претстојниот дуел на својот тим на гостувањето кај скапоцениот Манчестер Сити. 31-годишниот Португалец одмараше на дуелот на неговиот Челзи во Лига Купот против Блекбурн кој Челзи го загуби по изведувањето на пенали.

По проблемите со повредите минатата сезона, поради кој настапи само на осумнаесет натпревари, сега по својата изјава додаде дека добро се чувствува и дека е среќен што може да и помогне на екипата. "Понекогаш кога имаме премногу натпревари сакаат да ме одморат, но ја имам желба да играм на секој меч и тоа ме прави среќен, но ги разбирам луѓето од стручниот штаб.
Добро се чувствувам, физички сум спремен и не сум загрижен. Имав минатата сезона некој проблеми, но во состојба која сум сега нема потреба за загриженост" изјави Карваљо. Натпреварот Манчестер Сити - Чезли ќе се одигра во сабота во 18:30 минути на Градскиот стадион во Манчестер.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Деца, шо пари имате, ставајте два у два утре :)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
какви глупи голови сме примиле со блекбурн.
а и колку само многу грешки во играта сме имале.
страмота е да изгубиш од блекбурн.
само трчат.
немат никаква техника.
 
F

fantomX

Гостин
Што ќе ни е Балотели? значи ова веснициве какви глупости трескаат, тоа е нешто невидено...
Анчелоти рекол дека таков играч би сакал во свој тим, но ако е недисциплиниран, Мурињо со право до отстранува.
Овие зборови се доволни за некого да заклучи дека ој е трансфер-цел на Челзи зимава. :pos2:

Шо велите, Аврамчо ќе го спаси Портсмит, или „за малку“, по обичај...? :icon_mrgr

Јас мислам дека треба да се погрижиме да има бар уште еден „таков“ во Истландс. :pos2:



 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Анчелоти рекол дека таков играч би сакал во свој тим, но ако е недисциплиниран, Мурињо со право до отстранува.
Овие зборови се доволни за некого да заклучи дека ој е трансфер-цел на Челзи зимава. :pos2:

Шо велите, Аврамчо ќе го спаси Портсмит, или „за малку“, по обичај...? :icon_mrgr

Јас мислам дека треба да се погрижиме да има бар уште еден „таков“ во Истландс. :pos2:



Верувам дека ќе ги спаси, не за малку, пошто ни кај нас што се однесува до него не беше за малку. Имаа катаљарда шанси со Манчестер во финалето, не ги искористија, не е до Аврам. Што беше до него, постави солидна игра.

Исто и за во ПЛ, да беа посконцентрирани Тери и Карваљо (или Алекс, не се сеќавам кој беше) со Виган, немаше да примиме гол, па ќе си славевме титула. Колку што се сеќавам, единствена загубена му беше со Манчестер (првата како наш менаџер).

Како и да е, ова не е тема за Портсмут, ниту пак сакам да се навраќам на Грант. Верувам дека денес ќе тепаме со Сити. Имаат доста копачи во составот, ама ние сме подобри. :) Само да го нема Микел на терен, а и Балак ако игра да не ја прикаже „играта“ од средата. Страв ми е само од SWP, од никој друг!
 
F

fantomX

Гостин
Верувам дека денес ќе тепаме со Сити. Имаат доста копачи во составот, ама ние сме подобри. :) Само да го нема Микел на терен, а и Балак ако игра да не ја прикаже „играта“ од средата. Страв ми е само од SWP, од никој друг!
Тогаш останува Малуда лево, Лампард десно, Есиен поназад, еден од (моментално) дрвата Џо и Деко зад Дрогба-Шмуљо. Шо знам, стварно интересно, земајќи во обзир и фактот дека за прв пат сезонава пред натпревар Анчелоти не соопшти на прес-конференција кој е повреден, за кој доправа ќе се одлучи, и сл.... Денсека ќе ни требаше Алекс за Адебајор, Карваљо е поправовремен, и попргав, но не и физички - копито. Токму заради тоа сметам дека еден од Микел и Балак ќе игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom