Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Igor Burza go prodolzi dogovorot za 2,5god iako vo posledno vreme ne igra vo startni 11 sepak e dosta dobar igrac vo to nema sumnja taka da dobro e sto go prodolzi dogovorot .
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=120664

Се очекува пристигнувањето на Паркер од Јужна Африка. Пред комплетирање е трансферот, а овој е напаѓач. btw, ништо од трансферите на Абубакар и Фереира Росо кои не успеале да ги поминат лекарските прегледи. Нови играчи сега за сега се Гвозденовиќ (лев бек), Џеферсон Силва (лев бек), Огњен Врањеш (централен бек) и Алал Исах (играч за врска).
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Џеферсон Силва e levo krilo a isah e zadnji vezni kako castiljo
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Иван Гвозденовиќ, Ѓорѓе Туториќ, Огњен Врањеш, Џеферсон да Силва, Фереира, Абубакар Оумару, Алал Исах...а најново засилување е Немања Пејчиновиќ од Рад. Ова се појачувањата сега за сега, а се очекува да пристигне и Јужно-африканецот Паркер, преговорите се во тек. Скоро цел нов тим, ајде да видиме како ќе се покажат овие, само да не бидат како Едгар.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Taka e ZVEZDA vnese dosta nov igracki kadar kao sto kaza se ceka i Parker koj e dosta posakuvan da dojdi pa da vidime so kakov kvalitet raspolagaat . .Mene mi e dosta interesna i drugava strana napustanje na klubot i mi e dosta interesno dali Koroman koj tolku mn go saka toa igranje vo stranstvo dali bi ostanal vo Srbija no so nov tim vojvodina koja ke dosta zagreana pregreana za nego za Milijas i Gaj seuste neso pokonkretno nema.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Мн нови играчи тоа е супер...само треба максимално да се воиграат,Чеде да ги спреми добро сеа за подготовкиве и на 21 да ги рокаме:wink:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што е најинтересно, Дан Тана нема врска за трансфериве :) Вели кога земаме некој играч гледам во весник, и знам за играчите исто колку и сите други :) Очигледно само пари дава, а Чеде си го гради клубот како што сака :)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Covekot jasno kaza nitu za eden igrac koj Ivic ke go predlozi nema problem za pari daj boze da e taka,inaku za novite igraci doznava citajki vesnik dosta interesno.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Што е најинтересно, Дан Тана нема врска за трансфериве :) Вели кога земаме некој играч гледам во весник, и знам за играчите исто колку и сите други :) Очигледно само пари дава, а Чеде си го гради клубот како што сака :)
Ги виде ли сликите на сајт Дан Тана што беше во соблекувална?
Тој човек сварно везе нема со фудбал
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
За Короман демек најзагреан е Инчуан, клуб од Кореја каде што тренер е Илија Петковиќ кој сега гледа да земе играчи од српското првенство...Бил загреан и за она дрвоно Чадиковски од Партизан...За Милијаш се викаше дека преговарал со Борусија Дортмунд али после они се откажале па сеа останале во игра некои руски клубови од кои најзагреан е Локомотив Москва...Ја мислам дека нема да си отидат овие двајца во овој преоден рок со што ќе бидат поголеми шансите за подобри резултати во вториот дел од сезоната...

Изгледа нема да се смета повеќе на Гај,Владимир Ѓорѓевиќ и Никола Мијаиловиќ...Не знам зашто напраиле вака за Мијаиловиќ кој имаше неколку добри партии во првиот дел од сезоната...За Гај ми е донекаде и разбирливо да сакаат да го продадат пошто малце ми е испушена муштикла а за него стално имало интерес претежно од Бугарија...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Гај останал у Београд!
Нели што се караше со Ивиќ и сега овој го казнил,нема место помеѓу 30-те што отидоа на припреми у Кипар!Многу голема грешка прави мислам!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Гај останал у Београд!
Нели што се караше со Ивиќ и сега овој го казнил,нема место помеѓу 30-те што отидоа на припреми у Кипар!Многу голема грешка прави мислам!!
Зашо голема грешка? Нигерот мора да научи како да се понаша, неможе да прави што ќе му ќејфне на к***т! Многу лош темперамент има, подобро да го продадат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom