Фан Клуб: Црвена Звезда

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Едно прашање до навивачите на Звезда..
Доколку Победа ја мине Левадија, и ќе игра со Звезда.. за кој ќе навивате вие?.. Ме интересира онака..
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Realno da ti kazam ke navivam za zvezda no ne mi e mnogu milo sto se padna so makedonski tim sigurno nema da navivam so golemi emocii samo edno znam i da izgubi zvezda nema da mi e krivo NEKA POBEDI PO DOBRIOT i neka ima dobar fudbal isto taka i navivanje DELIJE--SEVER
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Едно прашање до навивачите на Звезда..
Доколку Победа ја мине Левадија, и ќе игра со Звезда.. за кој ќе навивате вие?.. Ме интересира онака..
Без размислување - Победа.
Иако неколкумина од форумов можат да ти кажат колку сум умрен по Звезда.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Денес 18:30 Red Star Belgrade - West Bromwich A (пријателски натпревар)
Пренос не знам на која тв ќе има..
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
CRVENA ZVEZDA-LEVADIJA 1-0 dokolku vo revansot zvezda ostvari rezultat koj ke ja odvede vo 3to kolo ke se sretne so pobednikot od duelot ZETA-GLAZGOV vo prvoto kolo GLAZGOV pobedi na domasen teren so 2-0.
 

.:: 5aR ::.

<<< monkey >>>
Член од
9 август 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
Абе убо сега помина ама сега со Глазгов Р. ќе биди потешко.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
Абе убо сега помина ама сега со Глазгов Р. ќе биди потешко.
Потешко - да, но не многу.
Јас како навивач на Ренџерс, мислам дека ова ви е шанса за ЛШ, која се надевам нема да биде искористена.

Инаку (од наш аспект) од оваа сезона го имаме Бисли (напаѓач од САД), него треба да го пазите. Исто важи и за Начо Ново, кој за чудо не е прва постава, али ако влезе (а влегува често) и тој е опасен. Се е подобар Меккулох и толку.
Бери Фергусон (демек најдобриот репрезентативец), од сезона во сезона е се полош, а и Даршевил треба да е опасен, ама не е.
Ренџерс игра цврсто и само колку што мора ништо повеќе од тоа.
Глобално Ренџерс не е воопшто на нивото од пред две сезони, (четврт финале ЛШ), но се надевам дека ќе биде.
За Звезда, како игра сега, не знам баш многу ама предпоставувам дека силно ќе се бори за пласман......и нема да успее, ваљда.
Накратко (шала на страна): може да се пласирате. јбг
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Бизли е ѕвер, игра за репрезентација на САД... Брз играч и техничар... Само од него се плашам...
Од друга страна, Баста влегува во форма, Бурзановиќ се подобрува, Гај е во топ форма веќе една година... Короман е доста искусен, може да послужи... Со малце среќа ќе ги поминеме и Ренџерс.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
Мислам дека сега му е мајката за Звезда од сите противници им се падна релативно лесен ако не влезат во тие групи сега нека се утепаат.Навивам за Звезда со Ренџерс зошто може да капне некоја добра утакмица во групи па да видиме асален фудбал во живо.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
се пласиравме понатака, ама сеа со Glasgow Rangers малце зафркнато ќе им биде, сепак Шкотска Прва Лига. :)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ako se napravi sporedba so prethodnite godini koga igraa protiv psv i milan glazgov e po lesen protivnik no po ona sto go pokazaa so levadija ke mora podobro da se podgotvat.Mozebi ostavkata na Bosko od trenerskata pozicija i ne e vo naj dobar moment no mozebi Milorad Kocanovic noviot trener ke vnese svezina pred duelot so glazgov ZVEZDA JE ZIVOT SVE OSTALO SITNICA
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Таткото и синчето цигани седат на Дунав и разговараат...
- Татко од кај потекнуваме ние?
- Од Индија сине.
- Абе тато па како сме дошле ние тука, ти знаеш ли кај е Индија...
- Епа така, со просење со молење, полека полека сме стигнале во Београд.
- А тато ние во Индија се игра ли фудбал?
- Да бе сине.
- А ние навиваме ли за Партизан бе тато?
- Епа сине бе, не сме толкави цигани да навиваме за Партизан.

п.с. Истиот виц го имам слушнато и во варијанта Звезда, така да, не се палете многу. Ја ве мразам подеднакво...
 
F

fantomX

Гостин
Е Ѕвезда, Ѕвезда. По Победа се викаше за поразот од Левадија, ама ни Ѕвезда ништо поарна. Патем, Ѓуровски си дал оставка, ама изгледа ќе биде спортски директор или нешто слично...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom