Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Прво полувреме не им дадовме топка да пипнат,ги надиграв ме во секој смисол, е второ полувреме мислам дека кондиционо паднавме и им дозволивме неколку пати да дојдат до шанса но ништо посебно не направија ,од поединци би можел да се издвои Исах,типот трча по цел терен има опасни пасови и добар е во дефанзива,Трифуновиќ има според мене некој неверојатен осет за гол што мислам дека ке бидне добар играч од него,Калуѓеровиќ доста се трудеше имаше неколку опасни пасови ,Милованвиќ, Ѓорѓевиќ и Тошиќ не беа на нивно ниво ,највеќе очекував од Миловановиќ но ништо од него оваа утакмица, додека Короман и Каду незнам што прават во Звезда ама баш немаат никаква улога во играта,Короман трча како мува без глава и имам чуство како да игра некој играч од пониска лига ,Каду дечкото не е за фудбал има постои балет и некои алтернативни професии за занимање ,фудбал може како хоби да го користи, едноставно при секој дуел и најмал допир тој паѓа ии заборавив , Нинков еден од подобрите иако играше повеќе како крилен играч имаше неколку дриблинзи и продори добри и се гледа дека се труди човекот...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Нека е честито победа што е до игра се гледа дек има мал напредок што е добро мада не е на она ниво на кое би сакале, но накрај важно е што се земаа бодовите.
Задоволен сум од играта на Трифуновиќ се гледа дечкото има осет за гол сите ние тоа го приметивме,Исах вчера трчеше ко луд дава све од себе,браво и за Калугеровиќ штета што не даде гол,тој даде али му беше поништен, Вешовиќ дечкото треба да му се даде поголема минутажа,Нинков одигра добро и тој е за пофалби.
Тошиќ на неколку пати вчера беше засрамен,седнат на земја од него се очекува много али некако слабо исто и за Миловановиќ мада кај него се бележи напредок се гледа колку толку бар придонесе нешто за третиот гол,Ѓорѓевиќ и тој имаш лош ден вчера се виде не одигра на посакуваното ниво. Короман Короман тој не е за фудбал дефинитивно какво искуство какви бакрачи прва прилика и нек си бега,нек остави овие младиве да трчаат се виде вчера да не се тие од овие тако звани искусни играчи нема фудбал да се нагледаме.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.600
Поени од реакции
1.043
Вешовиќ е иднината момци, Вешовиќ ...
Потпишувам.

Играта вчера и не ме задоволи, но се гледа дека има напредок, но многу мал, кој не на задоволително ниво, посебно одбраната која повторно погреши кај првата поозбилна акција на БСК при која и беше постигнат голот.

Исах е играчина, тоа го покажа и вчера, трча се бори се труди, стварно е ѕвер.

Мора да поработиме на одбраната, пошто еве веќе две утакмици со ред примаме гол по грешка на одбраната. Тука е Ади, тука е и Михајловиќ. Они двајца да го сочинуваат стоперскиот тандем, Тошиќ да се врати лево, а Нине десно, капитенот да се стави на клупа. Секако, ова се само наши желби, но јас би дал се, за ова да се оствари.

Да додадам уште нешто.
Нашиот Б тим го совлада Земун со 3:0. Стрелци биле Миловановиќ, Лазовиќ и Мијовиќ. Утакмицата била доста слаба, без многу шанси, што секако не е добро.

 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Пошто немоем да видим слаб ми е нетот, дебитираше ли вчера Ли Ади??
И, да честитки!
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Пошто немоем да видим слаб ми е нетот, дебитираше ли вчера Ли Ади??
И, да честитки!
Брус Ли не е ни пристигнал не па дебитира,се пишува дек денес би пристигнал па ке видиме.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
И јас мислам дека полесно од очекувањата ќе добиеме.
Сепак, имаат доста добар халф кој лани играше во Гренобл - Рендулиќ.

Очекувам да дебитира Ади и добра партија на Калуѓеровиќ!!!
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Треба да им се одмаздиме,но најважно од се да земеме нови 3бода па макар и со 1-0, и покрај тоа што ке ни суди тоа говедо што лани не оштети против истиот противник.
Ке ја даваат на фокс што е доста добро со оглед на тоа што ртс само дават утакмици што се играт во недела.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
0-0 прво полувреме тврд орев се овие у п.м се бранат добро,имаме иницијатива добро играме само фали гол.
Пречка на Вешовиќ каков шут беше то бомба,Миловановиќ промаши празен гол од 3-4метра,а потоа и од слободен упати прецизен шут но ја одбрани противничкиот голман.
Инаку сјајно деби на Ади Ли имаше неколку сјајни интервенции,можам само да кажам дек од овој нема да зажалиме се гледа има квалитет.
Се надевам дек второ ке дадеме макар еден гол зш овие усте толку ке се затворат,а нема да примиме ниту еден.

--- надополнето ---

1-0 Крај уф у 92 , добар центаршут на Короман и Калуѓеровиќ гол ,инаку имаше и Трифуновиќ шанса за гол 100%али немаше среќа тој денес.Јавор тешка екипа се бранеш и то доста добро ја умртвуваше играта се излежаваа на терен али среќата ги прати храбрите.Конечно почнува да се гледа се подобра и подобра игра на цел тим, а не на поединци само би му дал еден минус на Тошиќ разочарува ептен.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Како само викнав кога го дадовме голот, друштвото помисли дека сум луд. :vozbud: А и Делије каков громогласен звук извадија по голот...

Имаме неколку извонредни играчи, но сеуште ја немаме посакуваната игра. Треба време да си дојде се на свое место, а мислам и дека самодовербата сеуште не е на потребното ниво.

Мен оф д меч Ади, сите честитки и за Нинков, Исах, Вешовиќ и Калуѓеровиќ, а сите критики за Миловановиќ и Трифуновиќ.

Во среда е куп утакмицата со Слога Краљево, лани испаднаа од втора лига, но играа доста тврдо, посебно дома.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Многу слабо досега, домаќините играат агресивно, не ни дозволуваат да ја имамае топката во нозете.

Пун стадион докрај, на ридот позади стадионот околу 500 луѓе. :)

Разлика од мечот со Јавор е Короман место Каду и Јевтиќ место Трифуновиќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom