Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
http://sportal.rs/news.php?id=15185

Se prasuvam zosto partizan ne bese kaznet koga na grobot Delije ja zapalija severnata tribina,zosto partizan ne bese kaznet koga na utakmicata so Borac se zapalija preku 100 baklji, zosto Smederevo ne bese kazneto za propust vo organizacijata koga eden navivac na Zvezda vleze vo teren i znaeme sto se sluci ponatamu ?
I da, so ovaa odluka samo Zvezda ke bide ostetena, zatoa sto na JNA skoro i da nema ni 1000 dusi na utakmica i plus Zvezda ke treba da plati za renoviranje na juznata tribina...
Ocigledno na nekoj mu smeta jaka Zvezda i saka da ja unisti...SRAMOTA alooo SRAMOTA...:tapp:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Zvezda zbog loše organizacije meča



Зошо со 4.000 џандари ,со пожарникари,со редари и 500 други срања пак се деси тоа.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
^^^^^

Не знам само зашто жандармеријата не е овластена да влезе на трибина да заведе ред кога се дешаваат инциденти .
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
E ajde de i ja vikam isto zosto ne se ovlasteni ?

Работата е што власта се праи на три и пол . Ваму праќаат голем број џандари кои се способни за све, али апсолутно за све , после редари, пожарникари на кои им е работа да нема нереди . А они само стојат и гледаат што се дешава на трибина без ништо да преземат .
Звезда све регуларно има напраено . Викнати се сите служби, е сеа за тоа што они се неспособни пак Звезда да го јаде нема никаква врска со здравиот разум .
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Каква бре организација сакаат да им овозможи ЗВЕЗДА на овие слепци и зошто се казнува ЗВЕЗДА дали е некој нормален,дали имаше влегување на терен ,тепање играчи па да се казни клубот.Дали клубот може да нареди на некој да не крши пали или во најмала рака дали на север настана некој инциден па те ај да речиме домашните навивачи се криви ај да казнуваме.Добро онда зошто минатата година кога гореше јна(север) не беше казнет партизан јбг лоша организација.

^^^^^

Не знам само зашто жандармеријата не е овластена да влезе на трибина да заведе ред кога се дешаваат инциденти .
ИХ она е овластена да влези на тибини и да направи инциден за да после некој лези затвор 10год ко да сериски убиец или најголем педофил јбг зашто навивал то се деси ЗВЕЗДА-хајдук кула.
 

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
Каква бре организација сакаат да им овозможи ЗВЕЗДА на овие слепци и зошто се казнува ЗВЕЗДА дали е некој нормален,дали имаше влегување на терен ,тепање играчи па да се казни клубот.Дали клубот може да нареди на некој да не крши пали или во најмала рака дали на север настана некој инциден па те ај да речиме домашните навивачи се криви ај да казнуваме.Добро онда зошто минатата година кога гореше јна(север) не беше казнет партизан јбг лоша организација.


ИХ она е овластена да влези на тибини и да направи инциден за да после некој лези затвор 10год ко да сериски убиец или најголем педофил јбг зашто навивал то се деси ЗВЕЗДА-хајдук кула.
на Урош Мичич мислиш ?

иначе , прочитав негде 6 утакмици без публика мислам
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
на Урош Мичич мислиш ?

иначе , прочитав негде 6 утакмици без публика мислам
Урош Мишич не Мичич не верувам 6 утакмици без публика мада ЗВЕЗДА нетреба да биде казнета никако зш нема никакава кривица клубот али то е слепци на некој му е криво што маракана е најпосетена и ЗВЕЗДА е најгледана.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
иначе , прочитав негде 6 утакмици без публика мислам
Ne mi se veruva tolku mnogu utakmici Zvezda da e kazneta ipak site tie desavki be delo na stokata od juznata tribina,taka da vo ovoj slucaj Zvezda ne treba voopsto da bide kazneta...

Rekov jas vcera,deka ako ima kazni za dvata kluba, t.e igranje bez publika nekolku utakmici Zvezda ke go jade poveke zatoa sto e najposetena na svoite utakmici vo prosek po 8-9 000 na edna utakmica....
Pak ke kazam, nekomu ocigledno mu smeta jaka Zvezda, pa na razni nacini se obiduva da ja unisti, no veruvajte nema da uspee....
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
Урош МишиЌ !!! аман веќе со тоа Ч-то.И кога вадите информации ,дајте некој линк, муабети од типот рекла-казала не се јадат овде. И не гледам разлог зашто би била Звезда казнета со 6 натпревари , парадоксално е.

п.с. Мики Делија, олади малце молим те.


успат...

TheSIMEK83 (2 days ago) Reply | Spam


Okoreli sam grobar ali svaka cast za navijanje!!!


PFCLovinIY (2 days ago) Reply | Spam

Moram priznati da ste nas pobedii u navijanju......




viktorPxFxC (2 days ago) Reply | Spam

ja jesam grobar i to sve, ali alal vera za navijanje!

gentleman004 (2 days ago) Reply | Spam

svaka cast cigani
 

Kajgana Shop

На врв Bottom