Фан Клуб: Цементарница 55

Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Ја плативте котацијата што е потребна за да играте во 2ра лига?
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Ајдеее уште ова фалеше. Жално е ова што се случува во Цементарница, одлични деца има, сега уште фали во Лисиче пак да имаат тренинзи и се у ПМ нека иде.
А нели Томовски разговарал со Цементара? Не знам што прави уште во Цементара, ги зема ли парите од Васоски? Или сега од Аце чека да земе пари и да си замине. ццц
Другар ланска година играше во Цементарница, а бидејќи на бензин месечно трошеше по 150 евра, не му се исплати да игра таму иако играше редовно. Кога дозна дека за време на припремите ќе тренираат на стадионот на ФК Илинден во Белимбегово, веднаш си зема исписница.

--- надополнето ---

pa jbg zemjisteto koe se naogja stadionot e na sopstvenost na vladata i sea ako ima zainteresiran ke se sluci ova
Земјиштето припаѓа на Титан (во минатото ФЦУ Усје), а и фабриката е основач на клубот. И од писмото испратено до ФК Цементарница 55 се гледа дека Титан им дава рок до 16.07.2010 да се отселат од стадионот. И пред две години имаше ваква иницијатива, ама за среќа тогаш не им беше одземен стадионот.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Пред се мислев на теренот, али како и да е во Цементара(барем додека бев јас, т.е. до лани) немаше ни услови за тренирање, мислам на основни услови како топки. Не верувам дека ситуацијата е нешто подобрена.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
145
Поени од реакции
2
Жално е ова што се случува во цементара.....
Ко ќе ми текне Уефа куп кога играше,против Ленс на градски........ до кое дереџе дојде и овој клуб :tapp:
Ахх ти ебам државата никаква :nerv:
Stom nie sme pred kolaps shto ostanuva za drugite sega se forsiraat selski klubovi ili novormirani sekoj gasda si praj svoj klub zatoa sme dojdeni do ova deredze
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Јас сум од К Вода и кај мене во маало се собираат потписи за да не се руши стадионот,јас се потпишав па се надеваме дека ке успее инијацитивата да се соберат потписите.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Ајдеее уште ова фалеше. Жално е ова што се случува во Цементарница, одлични деца има, сега уште фали во Лисиче пак да имаат тренинзи и се у ПМ нека иде.
А нели Томовски разговарал со Цементара? Не знам што прави уште во Цементара, ги зема ли парите од Васоски? Или сега од Аце чека да земе пари и да си замине. ццц
zema pari za ace 50.000evra
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.233
Поени од реакции
6.739
Прво коло гостувате кај нас у Кавадарци :smir:
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
SEGA POSLE 6 KOLA IMAME OSVOENO 3 BODA,NERESENO SO 11 OKTOMVRI,NOVACI I RINIA DOMA.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Жалосно е што ваков клуб пропаѓа .......Единствено што остана е незаборавното куп финале на Македонија со Слога Ј и Куп на УЕФА со Lens на Градскиот стадион ,нажалост примија гол во 90 мин ...... ;(
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Играат уште Фичо Наумчевски, Христијан Цветковски, Кокович и компанија?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.474
Поени од реакции
68.868
Не и бега на Цементара третата лига...
Колку е само очајна состојбата во тимот, говори фактот што младите категории на утакмици низ Скопје одат со градските линии на ЈСП...
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Сеа 10 комада ќе ги изедете од Лисиче, не за друго, цело првенство скоро викавте дека имате боље екипа од Лисиче.И на пријателски кога Лисиче искачаше со четврт состав дававте по 2 3 гола, и сите помислиа и чекаа наводно да дојде првенствената утакмица. Не за друго 1 играч ви вреди само (Филип Наумчевски) другите сите ви се за по риба. :pos2:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Сеа 10 комада ќе ги изедете од Лисиче, не за друго, цело првенство скоро викавте дека имате боље екипа од Лисиче.И на пријателски кога Лисиче искачаше со четврт состав дававте по 2 3 гола, и сите помислиа и чекаа наводно да дојде првенствената утакмица. Не за друго 1 играч ви вреди само (Филип Наумчевски) другите сите ви се за по риба. :pos2:
И голманот Димитриевски им вреди
Иако има само 16 години е голем талент,да не им беше он по 5-6 ке примаа секој натпревар.
На 2 натпревари беше повикан во Работнички кога Богатинов беше повреден и Цементара прими по 4 гола и сеа се врати и не прими Цементара гол ни со Локомотива ни со Беласица.
Ако се разбрани тешко ке ви биде да победите.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.474
Поени од реакции
68.868
Што стана со Јане Ивановски???
Бајаги пркна дечково во последната година кога беше Цементара во прва лига, и како што знам отиде некаде во Хрватска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom