Фан Клуб: Хофенхајм

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Napagjacite na reprezentacijata na Bosna,najdobri strelci vo Bundes liga :pos2::pos2: Ibisevic i Ernan Dzeko od Wolsfburg,sekoja cest za Hoffenhaim iako jas mislam deka tie ke bidat kako Real Sosiedad vo Spanija, 2-3 godini bea vo vrvot na Spanija i posle ispadnaa od liga....ne veruvam deka Hoffenhaim ke ispadne od liga vo narednite godini ama ke bide na sredina na tabela,ke bide interesno da se gleda so Bayern Munchen pozZz
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
симпатична приказна... иначе ми се допаѓа како и гра овој Салихович,а Ибишевич е видена работа(слична работа со Аилтон,Хашемијан и други) една сезона е најдобар стрелец, наредните неможе да даде гол..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Се гледаме на Алианц Арена!!!!:baeh:
Секоја почит за досегашните достигнување,ама на Алианц нема да биде ни како против Билефелд,ни како против Хамбург или Котбус.На Алианц маста ќе им ја вадиме!!!Иначе само напред,пошто реално немаме конкуренти моментално,па некако Хофенхајм се најинтересни кандидати за тоа.Иако оваа сезона тешко,за 2-3 сезони сигурно ќе бидат во најтесна борба за титулата.
Kои сречковци сте вие...не си свесен...маста ке им ја вадите....:pos2::pop::pop:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Овие Баерн ебати сречковците у пм!
У 92 минута се дават! :tapp::tapp:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Ебати среќата шо ја имаа Баерн...у 92 минута гол...а Ибишевич како и на секој натпревар...мора да постигне гол:)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
lele steta za porazot samo da ne padnat psihicki posle porazov !
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Leeleleee steta,sepak ostanuvaat na vrvot Ibisevic stvarno e zver nema tuka 100% ke bide prv strelec u germanija,steta navistina :nesum:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Kои сречковци сте вие...не си свесен...маста ке им ја вадите....:pos2::pop::pop:
Епа друже,не коменитирај пред да согледаш убаво.Им ја извадивме и тоа убаво се виде.Второ полувреме една екипа играше такада не ми кажувај приказки.Тоа што Тони утна 10 шанси па не дадовме гол порано тоа е до него.Затоа у 92 конечно му се посреќи.И ај не ја тупи ко Бајага Баерн си е Баерн и тоа е тоа!!!!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.365
Па добро, и Хоффенхајм имаше шанси но ете Баерн во класичен стил победи но сепак мислам дека до крај ќе биде неизвесно и не ми се веруват дека Хоффенхајм ќе паднет.

Иначе морам да кажам дека Ибишевиќ е чудо. Тие што викаат дека за една година ќе го снема, немаат видено барем 2 утакмици од него. Не само што кладе 18 голови до сега туку има и 7 асисти, значи тој работи за тимот и тимот работи за него.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Епа друже,не коменитирај пред да согледаш убаво.Им ја извадивме и тоа убаво се виде.Второ полувреме една екипа играше такада не ми кажувај приказки.Тоа што Тони утна 10 шанси па не дадовме гол порано тоа е до него.Затоа у 92 конечно му се посреќи.И ај не ја тупи ко Бајага Баерн си е Баерн и тоа е тоа!!!!
baern si bil baern....ne ja tupaj,baern so ovoj sostav treba da meli vo bundes ligata,ne da se vadi vo 90te minuti....toni ako e toj igrac nema da promasi 10 sansi,toj kako napagac zatoa e platen,da dava golovi,ne da mu se posreki vo 92 min...baern napagase,normalno e toa,pa domasen teren e be covek...sepak mislam deka baern e podobra ekipa,ama toa treba da go dokazat,ne da se vadat vo 90 minuti..
pozdrav
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
симпатична приказна... иначе ми се допаѓа како и гра овој Салихович,а Ибишевич е видена работа(слична работа со Аилтон,Хашемијан и други) една сезона е најдобар стрелец, наредните неможе да даде гол..
Сигурен? Сега така мислиме, Хофенхајм дојде од 2 лига, па чисто така се на врв на табела. Ке го видиме, па после ке зборуваме мејби ке стане најдобар напагач кој го знае, ако е како што е сега.:helou:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.365
Metono1[mkd];1954360 напиша:
Сигурен? Сега така мислиме, Хофенхајм дојде од 2 лига, па чисто така се на врв на табела. Ке го видиме, па после ке зборуваме мејби ке стане најдобар напагач кој го знае, ако е како што е сега.:helou:

Токму така. Имаше по некојпат некој напаѓач во Бундеслигата кој само една година клаваше голови но Ибишевич по 16 кола имат толку голови дадено ко тие играчи. А иначе Аилтон растураше во Вердер и во Шалке беше солиден а Хашемиан во Бохум исто редовно даваше голови.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
baern si bil baern....ne ja tupaj,baern so ovoj sostav treba da meli vo bundes ligata,ne da se vadi vo 90te minuti....toni ako e toj igrac nema da promasi 10 sansi,toj kako napagac zatoa e platen,da dava golovi,ne da mu se posreki vo 92 min...baern napagase,normalno e toa,pa domasen teren e be covek...sepak mislam deka baern e podobra ekipa,ama toa treba da go dokazat,ne da se vadat vo 90 minuti..
pozdrav
Епа и Арсенал треба да мели со тој состав па изгуби од Хал на домашен терен,или Реал исто.Никој не вика дека не е така.Ама се случуваат изненадувања.Во овој случај Баерн не дозволи изненадување.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Пу бре каква среќа имаат овие баерн два никакви ќелави гола дадоја и победија во 92 минута :drk: али Хофенхајм не се посрамоти ама баш ич му дади достоен отпор на шампионоти му поведе со 0-1 и кога сите мислеа дека ќе им извлечат барем нерешено Тони по една грешка ма одбраната сепак мислам дека играчот од Хофенхајм беше под фаул кога ја исфрлаше топката и Тони се снајде и постигна гол и ја реши утакмицата:helou:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Сеа реално да гледаме и спортски,Хофенхајм беа одлични,и како што рече Клинсман најдобрата екипа од Бундеслига што заиграла на Алианц сезонава,и тоа е така,дури и Леверкузен на гостински полесно ги победивме.Тешка утакмица беше,честитки за Хофенхајм на борбата, но на крајот мислам ќе се согласите и вие Баерн беше подобрата екипа.Нема врска дали било 92 мин.,да не беше 92 ќе беше 77 мин.Али италијанска работа 45 минути утињаше 10 шанси со глава по додавање од 300 позиции за да во 92 му успее, тоа е тоа.Се надевам ќе го задржат Хофенхајм нивото за да коа ќе дојдеме у гости да биде исто толку интересна утакмица!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom