Фан Клуб: Фиорентина

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Ја сум сепак на оваа утакмица да игра Роси како единствен шпиц, а подршка позади него да му бидат Мати Фернандез и Жоакин. Жоакин како по искусен во однос на Волски би било подобро он да почне. Нешто се зборува и за Иличиќ, ама не ми се верува дека ќе почне. Што ќе биде тешко, ќе биде, се надевам дека позитивен резултат можеме да извлеќеме без 3 големи и битни играчи.
Дали сте заинтересирани утре да гледаме некаде утакмицава заедно ние навиваќите??? Може да ги викнеме и овие од фан клуб Интер...и онака на ТВ нема, па сигурно ќе ја даваат некаде кај што се дава фудбал низ спорт кафичиве
јас у понеделник идам за скопје и со миле праевме муабет за со парма да гледаме негде, а за утре не можам :(
--- надополнето: 25 септември 2013 во 10:57 ---
а инаку ако јас би се прашува за формација би играл вака:
нето​
томович-гонзало-савич(компер)-пасквал​
аквилани-амброзини-мати​
хоакин-валеро​
роси​
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
ОК за понеделник ќе се договориме.

Прашувам дали утре има заинтересирани да се собереме да гледаме фудбал заедно со фановите на Интер??? Место каде да се гледа има!
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
абе зошто не влезе љајич :tapp: ,нас ни треба љајич а тој грее клупа во рома, кои лузери и ние и тој :)
не знам за вас но мене ептен ми се допадна победата на интер. и знам дека повеќето ќе се вадат демек повредени играчи ова она, за мене монтела ја еба утакмицата.
роси можеше барем да изигира уште 10 мин. па настана психолошки пресврт пред се. не му иде на памет дека иличеч не е напаѓач, и требаше да го замени на место на матиас, кој го следам претпазливо кој потфрли на велико, претпоставувам никогаш нема да порасне
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Амрозини како изигра досега :cuc:
а до некни најомразен играч у цела лига ми беше :unsure:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Абе ајде логиките... гол не можат да дадат од чисти шанси, жоакин 2 иличич 2, а нема кој у шеснаесетник ни да седи бар чека топка ко инзаги 30 метри у офсајд ... инаку цела уткмица беше стигнат до гол па назад, затоа шо нема на кого да се даде завршен пас... а бре монтела монтела... пушти шпиц од ребич или МАТОС сигурно ќе им се створеа бар 3-4 шанси во шеснаесетник само за нив а една и со една нога да се ќе дадеа...
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Абе ајде логиките... гол не можат да дадат од чисти шанси, жоакин 2 иличич 2, а нема кој у шеснаесетник ни да седи бар чека топка ко инзаги 30 метри у офсајд ... инаку цела уткмица беше стигнат до гол па назад, затоа шо нема на кого да се даде завршен пас... а бре монтела монтела... пушти шпиц од ребич или МАТОС сигурно ќе им се створеа бар 3-4 шанси во шеснаесетник само за нив а една и со една нога да се ќе дадеа...
(y)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Па искрено Фиорентина беше многу подобар противник вчера... Интер речиси и да немаше шанси. Она што го имаа, го дадоа. Тоа е фудбалот...за жал. Да не се вадам на повредите кои ни се многу клучни, ама да беа тие тројца играчи Интер ќе губеше уште на полувреме. Мене ме чуди тие Сасуоло толку ли се дупки што примиле 7 гола!? Тоа е, одигравме многу добро ама немаввме среќа
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Aбе Вуле... не се до среќата.
Прво и осносвно немаме голман... секој шут се молам да не направи некој нов кикс, а за жал прави секоја 2-3 утакмица...
Второ Монтела не ги согледува грешките... го остави Мати цела утакмица а прв беше за надвор, кога не му иде јбг... Роси зошто го повлече ?! и барем ако го повлече барем напаѓач да пуштеше...
Значи додека дадеме гол проблем е реализацијата, од кога дадеме тогаш е проблем одбраната. Па мајка му стара грабни ја таа топка не им ја ни давај, а не да се браниш кога знаеш дека одбрана ти е слаба страна...
Сигурна утакмица во наши нозе цело време, на крај препушта на противникот... она што останавме без бодови е само грешка на монтела(добро де и Нето)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
излета во празно за првиот гол еве на 1:25 е киксот со лошата проценка по кој падна голот...
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
ne mozam da ne iskomentiram posle vcerasniot debakal....ocajna igra,bez ideja,ama bas nisto...odbranata katastrofalna, so mnogu dupki..na golot sekogas nesigurniot Neto...kako mozeme da barame dobar plasman so vakvi slabosti vo igrata?zgora na toa povredi koi nikako nesmeat da bidat opravdanie za se ova...na sredinata Aquilani,covek koj nikako da trgne napred,bez tehnika , bez hrabrost ...neznam zosto e tolku standarden kaj montella ?
edinstvena svetla tocka bese Vargas koj vnese mnogu zivost vo napadot...
P.S po se izgleda deka treba da se spustime malku na zemja(realno)..ne sme golema ekipa :facepalm:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.695
абе зошто не влезе љајич :tapp: ,нас ни треба љајич а тој грее клупа во рома, кои лузери и ние и тој :)
не знам за вас но мене ептен ми се допадна победата на интер. и знам дека повеќето ќе се вадат демек повредени играчи ова она, за мене монтела ја еба утакмицата.
роси можеше барем да изигира уште 10 мин. па настана психолошки пресврт пред се. не му иде на памет дека иличеч не е напаѓач, и требаше да го замени на место на матиас, кој го следам претпазливо кој потфрли на велико, претпоставувам никогаш нема да порасне
зошто бе лузер? не е спремен за цела па улава во второ, еве веќе на 4-ри натпревари 3 гола со мала минутажа по натпревар .. кога ќе биде спремен, ќе игра цела утакмица
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
зошто бе лузер? не е спремен за цела па улава во второ, еве веќе на 4-ри натпревари 3 гола со мала минутажа по натпревар .. кога ќе биде спремен, ќе игра цела утакмица

ах влегува кога водите веќе со 3 или 4 и кога натпреварот е веќе решен. не верувам дека е нешто повреден, мислам дека одлука е на тренерот да игра прво џорвино(како и да се вика). се надевав на повеќе минутажа за него, но супер им оди на рома до сега, знае што прави тренерот, ај може ќе си го земеме назад догодина :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.695
ах влегува кога водите веќе со 3 или 4 и кога натпреварот е веќе решен. не верувам дека е нешто повреден, мислам дека одлука е на тренерот да игра прво џорвино(како и да се вика). се надевав на повеќе минутажа за него, но супер им оди на рома до сега, знае што прави тренерот, ај може ќе си го земеме назад догодина :D
против лацио влезе на 0-0 и од неговото влегување Рома живна, па наредната против Самдорија ја почна како стартер .. влече некоја ситна повреда на некој нерв на ногата, еве денес дури не тренирал и е неизвесен за дуелот против Интер .. само таа повреда е причина ради која и неможе да одигра цел меч, и не е подготвен за 90мин .. како и да е сите се задоволни до сега од Љаич,игра одлично и не гледам ништо лузерско тука, за враќање мало морген:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom