Фан Клуб: Фиорентина

Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Abe go urocivte Gomez so ovoj Rebic, da igra pa da igra :) Spored ona sto go procitav pretpostavka e deka Gomez ke otsustvuva pomegu 6 i 8 nedeli, ama se cekaat dopolnielni ispituvanja, a i cuadrado ni se povredi, Pizaro crven, ke bide interesno

Toa e seuste nikako da go zadademe posledniot udar i da privrsime utakmica bez vakvi nervozi
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
одличен беше вчера матиас, покажува дел од својот талент, особено кога почна да си поигрува. да се надеваме ќе се истакне на позначајни натпревари, особено сега во недела кога го нема пизаро. интересен ми е алонсо, односно позицијата лев бек, сеуште немам оформено некое мислење за алонсо, некако многу ми е висок, автоматски лесно можат да го поминат, по левата страна ќе не напаѓаат, но приметувам монтела го користи кога играме со 4-ца позади. би сакал да го видам варгас кога играме со 3ца позаци во тие 5те во средина, тешко да ми текне кога пасквал нафрлил една асална, т.е. има нафрлено, му го намести првиот гол на гомез али за тоа потроши милион топки до сега, нешто што кај алонсо не е случај.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Мене Алонсо ми остави добар впечаток против Пакос. Имаше неколку интересни пробиви, плус и шутираше на гол 2-3 пати. Фернандез учествуваше во двете акции кога дадовме гол, поготово за оној на Роси. Иначе тешко ќе биде без Гомес и Квадрадо, ни фалат у битни натпревари, ама се надевам дека бар Куадрадо ќе се врати за 2 недели најкасно. Сакам Ребич да го видам како ќе се снајде, мене искрено многу ми се свиѓа од она што го имам гледано за него.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Искрено Алонсо ми е чуден тип на играч... ама мое мислење е дека е покорисен во одбраната со 4-ца за разлика од пасквал...
За утре со Аталанта ќе биде зафркнено... ама со оваа новата формација 4312 верувам дека е најдобра за гостински терен и верувам дека ќе издвоиме тешка победа...
Валеро стана лидер на тимот али без тројца клучни(најклучни) играчи, ќе имаме проблем овие 2 недели а и педерската жабарска асоцијација, го казни пизаро 2 натпревари бе ?! нормално да не може да игра со интер...
жална е малце ситуацијата шо ни ја коваат од зад грб а башка и малер ни се повредите... ама ќе издржиме !!!

FORZZA FIORENTINA
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
jas ocekuvam utre sansa da dobijat(makar i od klupa) Wolski i Rebic...seto toa zaradi faktot sto Ilicic i Iakovenko ne se povikani za ovoj duel...mislam deka ke bide premnogu tesko, pred se zaradi otsustvoto na Cuadrado kogo go smetam za klucen igrav na ovaa ekipa na Fiorentina.. Forza viola!!!
 
Член од
6 август 2012
Мислења
95
Поени од реакции
28
Cestitki do site violetovi!!! golema pobeda, pred ako se zeme faktot deka igravme bez trojca klucni igraci...ke mi kaze li nekoj kako igrase Wolski? Forza Fiorentina!!!:vozbud:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Wolski изигра супер ко за прва утакмица кај што е стартер. Имаше и еден добар дриблинг па шутна ама бранеше голманов. Мило ми е што почнавме полесно на гости да доаѓаме до победи. Тоа е тоа што фалеше.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Jас оваа утакмица не ја гледав имав работа... али ме радува шо на гости играме феноменално !!! 7 победа по ред... порано цела сезона немавме толку победи во сите натпреварувања во гости а сега играат подобро и послободно... едно забележав на гости доаѓа до израз раскошноста на играта на валеро, кој според мене е главниот играч оваа сезона кај нас... како изигра денес ?
И тоа ме радува шо конечно Рафал Волски доби шанса, според хајлајтсот видов шут од страна ама одбрани голманот и после тој ја погоди стативата при голот на мати ? искрено сега заслужува да добива повеќе шанси, верувам дека ќе ги искористи... нешо ми делува дека би можел да биде ко со Љајич за 1-2 години да стане еден од клучните во тимот...
Искрено презадоволен сум од тимот пред се од средниот ред имаме повеќе супер играчи кои би ја користеле секоја шанса, еве ко Мати кој конечно фати место во тимот и почна да прикажува континуитет...
А Роси ? ФЕНОМЕН !!! Искрено не очекував толку добри партии од него пред се ради повредата , али малиот докажува дека е супер играчиште и Гомез би биле едни од настрашните тандеми не само во италија туку и на светско ниво :ROFLMAO:

И да добро е... конечно монтела се освести и ја отера упм таа глупа формација 352... и со оваа 4312 ми изгледаат доста моќно :icon_mrgr:

Ајде сега и со Интер да извлечеме бод (ради тоа шо се у форма а ние без играчи) ќе биде екстра почеток... нема титула да напаѓаме ваљда ебаго :pos:али за првите 2-3 места добро ќе биде :sneaky:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Кои фудбалери се повредени и суспендирани кои нема да играат против Интер?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
А тебе тоа те прави среќен кој нема да игра? Нема да игра Гомез, Квадрадо и Пизаро...да играа овие тешко и на бод да се надевате, ама вака може и ќе победите :D
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
ke im gi stavime Rossi i Ilicic u napad pa ke probame da iznenadime iako se favoriti poradi otsustvoto na ovie gorenavedeni igraci...mislam deka i Rebic ke dobie sansa vo prodolzenie na mecot ...vo sekoj slucaj ke bide ova prv poseriozen test za nas protiv ekipa koja e vo najdobra forma vo momentov...mene licno najmnogu me plasi Milito koj se nadevam nema da ima golema minutaza :rolleyes:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
А тебе тоа те прави среќен кој нема да игра? Нема да игра Гомез, Квадрадо и Пизаро...да играа овие тешко и на бод да се надевате, ама вака може и ќе победите :D
Никој не се радува на туѓа несреќа, само прашав..
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Оваа утакмица Ребич добива сигурно шанса... сега дали од клупа или у стартни не се знае :icon_lol:
--- надополнето: 25 септември 2013 во 10:31 ---
изјавата на BORJA VALERO, A Milano per vincere! :icon_mrgr:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ја сум сепак на оваа утакмица да игра Роси како единствен шпиц, а подршка позади него да му бидат Мати Фернандез и Жоакин. Жоакин како по искусен во однос на Волски би било подобро он да почне. Нешто се зборува и за Иличиќ, ама не ми се верува дека ќе почне. Што ќе биде тешко, ќе биде, се надевам дека позитивен резултат можеме да извлеќеме без 3 големи и битни играчи.
Дали сте заинтересирани утре да гледаме некаде утакмицава заедно ние навиваќите??? Може да ги викнеме и овие од фан клуб Интер...и онака на ТВ нема, па сигурно ќе ја даваат некаде кај што се дава фудбал низ спорт кафичиве
 

Kajgana Shop

На врв Bottom