Фан Клуб: Фиорентина

Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
против лацио влезе на 0-0 и од неговото влегување Рома живна, па наредната против Самдорија ја почна како стартер .. влече некоја ситна повреда на некој нерв на ногата, еве денес дури не тренирал и е неизвесен за дуелот против Интер .. само таа повреда е причина ради која и неможе да одигра цел меч, и не е подготвен за 90мин .. како и да е сите се задоволни до сега од Љаич,игра одлично и не гледам ништо лузерско тука, за враќање мало морген:D

ај види тука, со самп. не ни влегол, а кога влегува е како замена. мојот пост погоре е во колото во средина на неделата, односно кога рома играла со самп. а љајич не ги влегол. дај малку со факти


OverviewPlayer HistoryFixtures/Results
Adem Ljajic (M, Roma)

RoundOpponentScorePtsMinGPGPMPWonPFAYCRCOGCSPS
6 Bologna (W) 5 - 0 6 25 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Sampdoria (W) 0 - 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Lazio (W) 2 - 0 4 39 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Parma (W) 1 - 3 3 54 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Verona (W) 3 - 0 6 38 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
1 Livorno (W) 0 - 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
8.702
ај види тука, со самп. не ни влегол, а кога влегува е како замена. мојот пост погоре е во колото во средина на неделата, односно кога рома играла со самп. а љајич не ги влегол. дај малку со факти


OverviewPlayer HistoryFixtures/Results
Adem Ljajic (M, Roma)
RoundOpponentScorePtsMinGPGPMPWonPFAYCRCOGCSPS
6 Bologna (W) 5 - 0 6 25 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Sampdoria (W) 0 - 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Lazio (W) 2 - 0 4 39 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Parma (W) 1 - 3 3 54 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Verona (W) 3 - 0 6 38 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
1 Livorno (W) 0 - 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

со Парма сакав да пишам дека беше стартер после дербито со Лацио .. ова ич не ти го разбрав:D .. како и да е, ќе видиш во иднина дека Љајич ќе игра се повеќе и повеќе, а за сега е одличен и фала богу дека во Рома немаше така лесно да се вметне прва постава, а и повредата си го одигра своето и немањето кондиција за цел меч:)
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Momci se spremate li za natprevarov so Juve, gledam sega spekuliraat za formacijata najverojatno ke igrame, 4-3-3 so toa sto u napadot Vargas najverojatno ke pocne levo, desno Cuadrado i u sredina Rosi, jas ja postuem ovaa formacija zasto ke mozat krilava da pomagaat vo sredina, i dvajcata se brzi ke moze da stigaat i nazad.

A i trojca igraci od fiorentina u reprezentacija na italija, bravo.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Mene mi e krivo sto Gomez ke propusti vakov natprevar. Bez nego i so nego sigurno ne moze da se kaze deka e Fiorentina ista
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.918
Поени од реакции
84.159
Пеери дајте листа на повредени... не за друго, да знам што да уплатам во кладилница :icon_mrgr:
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Pa dobro be sto treba da napraat deckive nekoj da pise ovde :), ne bev u moznost da ja gledam utakmicava, bar ne cela, otvaram na livescore gleam 1-2 i mi pokazue 85 min, aj vikam da vidam ako nisto drugo kako igrat 5 min, se ubaciv tocno na 3-2 za fiorentina :) od toa sto go gledav na kontri gi resime izglea.

Rosi kakov igrac, Cuadrado trca ko bolt e, I maliov Matos ke bide igraciste ima snaga, brz e, a i mi izgleda kako pameten igrac.

Forza Viola
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Matos bese sebicen pri karj...da ja dadese na Joaqin koj bese sam na sesnaesetnik ke bese 5-2 ali i ovaka im naprajvme rezil :D
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
чекај бе малку да се соземам, ова беше трескање од земја па летање у облаци лол
имаше судиски грешки на двете страни, зборам за пеналите, но големо враќање беше ова, покажаа карактер.
враќањето според мене беше одлуката да се замени аквилани. значи, го следам од лани сред сезона и оваа година и донесувам заклучок да го седнам на клупа :)
кога и да го извади аква и да го стави матиас или јоакин многу ни се подобрува играта, како да ни ги зајебуе акциите, инхибатор е во играта и на моменти неразбирливо нервозен, не знам зошто му дава толкава доверба монтела. ќе му признаам на монтела едно нешто, дека конечно му проработе тоа што го тестираше на подготвителната со виљареал, неуспешно, па после во уефа пак неуспешно, сега успеа, јоаким на десна и квадрадо на лево (му асиситираше на роси за 4-тиот). упорен е, али ова со аквилани уште не му го разбирам.
инаку, јоакин изјавил дека славеле после натрепварот, пиле шампанско пошто после 15 год. слават победа над јувентус. ајде наредното со некоја титула :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе Аквилани е таков играч, чуден, не приметлив многу, ама има неверојатен сенс за гол, мислам на тоа да се најде на право место во право време. Често се уфрла напред како напаѓач во ситуација на набацени или контри....Чист пример е голот сега што го даде со Италија. Баш на право место беше за да ја допре топката и постигне гол.Лани ако не се лажам постигна 7 гола, што воопшто не е малце за играч од средина. ретки се играчи како него, во Италија Видал,Мунтари,Аквилани и можда уште некој ....
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Nema nisto poubavo , da go tepas juve 2 u 1.. Na Conte muceto izmocano od cela Firenza

Forza Viola


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Едвај чекам Гомез да се врати...да ги гледам заедно со Роси (сега и Арените ги пуштија така да ќе ги гледаме на тв а не на стримови ). Убаво би било ако може да биде во тимот за натпреварот со Наполи за две недели. Иначе како ли само се радуваше АДВ на головите, како мало дете :D Добро е што владее толкав ентузијазам
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Ако има поубаво чувство да седиш сам против џубренташи во нивна атмосфера и да гледаш фудбал... и да губиш 0:2... А да го имаш Роси, Квадрадо(ала Болт) и Валеро у тимот... и на крај да им ги видиш фаците, на тие шо уште не избегале ...
ЧУВСТВОТО Е НЕПРОЦЕНЛИВО !!!

:vozbud: FORZZA FIORENTINA:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom