Фан Клуб : Фени Индустри

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Каа че вииш како се нервираше Дивна каа ја пцуеме ми се идеше да и го маанам 3 пати.:tv:
Арно не а носела пушката да ве истепа ѓоа врапци, со еден шаржер че ве поминеше :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Рајко секоаш а има мојта подршка ако мислиш дека аватарот и потписот ги сменив заради поразот специјално за тебе како најмлад комуњар од Струмица ќе го вратам назад.:pos2::pipi::back:
Не го бива бе пријателе не го бива.
Луѓе од Струмица(упрвата што беше)беа за Самоков,тие ми расправаа :)На 40 разлика,како се глупирал.:pos2::pos2:
п.с Оди на мојот профил да ми одговориш нешто :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
pa ubavo se peese za divna niso loso ne se kaza:pos2::pos2::pos2: tuku za tugeder lozari da mu kazam deka radosen sum fala bogu koga pobeduva timot za koj navivam kako sakas da bidam

a dete na drug da mu kazes rabzra!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Абе не зезајте одма не го бива Емил,после 2-3 порази во последно време и одма!
Добар си е,тоа што екипата е моментално надвор од форма тоа е друга работа.
 
K

kaiser soze

Гостин
Абе не зезајте одма не го бива Емил,после 2-3 порази во последно време и одма!
Добар си е,тоа што екипата е моментално надвор од форма тоа е друга работа.
И мене тоа не ми е јасно,три порази и сите Емил не вреде,слаб тренер е.И јас се согласувам дека направи неколку грешки денеска,посебно во поглед на ротацијата на играчите,но во никој случај тој не е крив.Тимот е надвор од форма и тоа треба на сите да ви биде јасно.Лошо е тоа што формата падна во многу сензитивен момент за тимот,но се надевам дека се ќе биде ок во наредниот период и ќе влеземе во плејофот како најдобар тим во првенството.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
ne go branejte Emil..on e glavniot vinovnik...na Kol ne mu odese,ama fala bogu imate drugi igraci.Da mu se mocam u rotacijata...vlezi 3-4 min.,aj smena.Pa gledajte so mu pravese na Bosnjak,taman ke vleze u ritam coveko,aj na klupa,a dodeka bese u igra,dva tri ofanzivni skoka,dve asistencii i Taso ne se ni obide da sutira ili vlez da prave...i celo vreme igrate bez krila,ne vo smisol krila po vokacija,tuku krilo po funkcija...ne veruvam deka ako Emil im dade zadaca da vkrstuvat,pretrcuvat i igrat bez basket za pozicija deka nema da go slusat,a tie staticni ke se ukopat na edno mesto i se zavise od plejovite.Nagradno prasanje,koga posleden pat ste go videle Gjurov da si izrabote i da proba sam vlez,ili Prekata(osven deneska imase dva obidi i me aresa deneska,so Bosnjak i Cobeto samo zasluzuvat preodna).E,abe so bese fintata so Cobeto koa pocna da bara zamena vo vtora cetvrtina.Kako i da e,so vakva igra,ste go naebale,Rabotnicki vleguva vo forma i mislam deka ako ne smene nesto kakavano,oni ke se sampioni.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ne go branejte Emil..on e glavniot vinovnik...na Kol ne mu odese,ama fala bogu imate drugi igraci.Da mu se mocam u rotacijata...vlezi 3-4 min.,aj smena.Pa gledajte so mu pravese na Bosnjak,taman ke vleze u ritam coveko,aj na klupa,a dodeka bese u igra,dva tri ofanzivni skoka,dve asistencii i Taso ne se ni obide da sutira ili vlez da prave...i celo vreme igrate bez krila,ne vo smisol krila po vokacija,tuku krilo po funkcija...ne veruvam deka ako Emil im dade zadaca da vkrstuvat,pretrcuvat i igrat bez basket za pozicija deka nema da go slusat,a tie staticni ke se ukopat na edno mesto i se zavise od plejovite.Nagradno prasanje,koga posleden pat ste go videle Gjurov da si izrabote i da proba sam vlez,ili Prekata(osven deneska imase dva obidi i me aresa deneska,so Bosnjak i Cobeto samo zasluzuvat preodna).E,abe so bese fintata so Cobeto koa pocna da bara zamena vo vtora cetvrtina.Kako i da e,so vakva igra,ste go naebale,Rabotnicki vleguva vo forma i mislam deka ako ne smene nesto kakavano,oni ke se sampioni.
Toa сакав да викам, неаме класична 3ка, т.е. крило, се некако директ од плејот у рекетот кон центрите оде топката, или па избрзано се шутира 3... ама па и играчите правеа ногу грешки, у прва четвртина имаме едно 5-6 глупи грешки сигурно, море и они да се управат.

А Цобето највероватно коленото го мачело, го ебава цела сезона таа повреда, а се гледа дека има најголема желба за игреење од сите.

Не знам шо е работата, ама голем дел од играчите играат под своите можности, ги знам сите добро и сум сигурен дека можат ногу подобро од воа играат кошарка, дали ќе се свестат навреме ќе видиме.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Toa сакав да викам, неаме класична 3ка, т.е. крило, се некако директ од плејот у рекетот кон центрите оде топката, или па избрзано се шутира 3... ама па и играчите правеа ногу грешки, у прва четвртина имаме едно 5-6 глупи грешки сигурно, море и они да се управат.

А Цобето највероватно коленото го мачело, го ебава цела сезона таа повреда, а се гледа дека има најголема желба за игреење од сите.

Не знам шо е работата, ама голем дел од играчите играат под своите можности, ги знам сите добро и сум сигурен дека можат ногу подобро од воа играат кошарка, дали ќе се свестат навреме ќе видиме.
Вака сеа пред некоја ден по поразите во купот,срамните во БИБЛ половина од тука беа дека Рајковиќ е крив,половина го подржаа.Не е проблем подршката,подршка има и одмене и од цело Кавадарци но што не бива и не бива.Грешките денеска???Три сезони ги праве тиа грешки.Ај првата бевме лити и тие не идеа до израз ама од лани и посебно оваа.Ептен...
Васе,ти и Ѓокето викате дека не се вистински фанови тие шо му свртеле грб на Емил и дека не заслужуваат.Пак ќе кажам ни на крај памет не ми текнало да свирам на Емил.Навивач си на фудбалскиот клуб каде шо не често него пречесто во последните години сме виделе свирежи по тренери,бели знаменца и на крајот нивни смени.Тоа не се фанови?Секако дека се.Тоа го прават за најдоброто на клубот...
Ај сеа да аргументирам...Прво Ѓокето рече дека сме немале центар.Кој е крив што немаме центар?Сега и ти дека сме немале крило.Кој е крив за тоа?Не е Рајковиќ од небо паднат па да го превзема овој тим.Тука е веќе 4 та година и знае шо треба а шо не требе.Цобе не е повреден од вчера.Цобе е повреден од ланската сезона и Рајко убаво знаел дека тој не е способен за игра.Проценил дека можеме да играме со Златко,Кол и Михајловски на центар и ЗГРЕШИЛ.На крај одговорот на твоето прашање.Единственото класично крило,Ѓуров поради предходниот лапсус на Фил е принудено да игра центар и пак се губи крилото.И токму поради тоа.Ни имаме центар ни имаме крило.Токму затоа имаме три плеја кој Емил слободно може да си ги извезе.Што ќе му се?Амир му дал пари а он како голем стручњак проценил дека недостасува плеј.А еве ние тука обичните проценивме дека недостасува центар и крило...Капак беше петорката:Горан,Трајко,Митко,Марјан и Кол.Тоа е комедија односно трагедија
Токму поради овие причини го изгубивме купот,не напумпаа во БИБЛ и на крај сме на чекор да го загубиме и првенството.Значи говориме за грешки кој се направени од старт а ако земиме да анализираме натпреварите на грешките крај нема да му дојде.А вашите аргументи во полза на Фил се потрошија...Имаме подобри поединци од лани но со Јововиќ под кош бевме каде каде по компактибилни

ЕДИТ:
Се извинувам за мојот лапсус.Заборавив Емир зимово ангажираше крило кој може и да игра како центар,Бранко Јаневски :tapp::tapp:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Тасо да не те цитирам ногу е д‘г постот :)

Не е дека неаме крило ни, иаме, Ѓуров е крило, и Бошњак може да игра сосем солидно на таа позиција, ја сакав да кажам дека не го користиме у игра, се таа па таа е, 2 акции иаме, у напад никаква игра неаме по крила, се у средина на рекетот на тепаме или шутираме од дистанца, за денеска со Работнички лафам.

Сеа никој немаше да рече дека ни фале центар ако Кол изигрееше стандардно и забодеше 25 коша, ама неговата слаба игра ногу се осети у рекетот, не ти требат којзнае колку центри за да освоиш македонска лига, ја уште мислам дека кадарот е доволен, само треба да се искористе правилно и да се изваде максимум.

И не викам дека не се прави фанови тиа шо му вратат грб на Рајко, секој си има мислење, само не чине да се плука по човекот со кој Кавадарци освои двојна круна, имал среќа или не, важно се освои. Исто мислам дека ќе биде голема грешка да се смене тренер сеа, и да дојде некој нов, колку сака нека биде добар не може да ги уиграе навреме, оти за ногу брзо време иде плејоф, а со нов тренер чисто сумљ
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Тасо да не те цитирам ногу е д‘г постот :)

Не е дека неаме крило ни, иаме, Ѓуров е крило, и Бошњак може да игра сосем солидно на таа позиција, ја сакав да кажам дека не го користиме у игра, се таа па таа е, 2 акции иаме, у напад никаква игра неаме по крила, се у средина на рекетот на тепаме или шутираме од дистанца, за денеска со Работнички лафам.

Сеа никој немаше да рече дека ни фале центар ако Кол изигрееше стандардно и забодеше 25 коша, ама неговата слаба игра ногу се осети у рекетот, не ти требат којзнае колку центри за да освоиш македонска лига, ја уште мислам дека кадарот е доволен, само треба да се искористе правилно и да се изваде максимум.

И не викам дека не се прави фанови тиа шо му вратат грб на Рајко, секој си има мислење, само не чине да се плука по човекот со кој Кавадарци освои двојна круна, имал среќа или не, важно се освои. Исто мислам дека ќе биде голема грешка да се смене тренер сеа, и да дојде некој нов, колку сака нека биде добар не може да ги уиграе навреме, оти за ногу брзо време иде плејоф, а со нов тренер чисто сумљ
Некој грешки не се опростливи.После 4 кола и завршување на регуларниот дел за Фени и Работнички следува 3 недели пауза.Соодветно време да се смени тренерот.Но ако се најде подобар нека го мењаваат ако не нека си стое.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
ako smenes trener ne gi menes igracite,taka da nema so da se uigruva,ama sepak ne veruvam deka Amir ke go mene sega.A i ako ne si zadovolen od igrata ne znaci oti ne si fan na klubo,naprotiv.Da ne slucajno Vlaikidis polani topla voda izmisli posle Stratos.Se znaese koj so treba da igra,se bese postaveno kako so treba i se osvoi prvenstvoto.Tvrdam,Cemata ke e deset pati pokorisen kako bek suter pa duri i krilo.Na Mirako mu treba pogolema minutaza,da ne go secka so zameni i ke vleze u forma,a vo ovaa situacija tesko.Ne smees po sablon da ja deles minutazata na site igraci,sekoj od niv si ima ego i od prilika si znaat koj kolku moze.Obicno,set tovar pagase na Kol,i ako na nego ne mu ode,ne funkcionira timo,ama ne oti nemate igraci da go prevzemat tovaro tuku Emil ne im dava sansa,epten gi secka.A i ovoj Taso povampiri se,pocna da igra pohrabro.Posle kupo go zaebavaah oti igra kako picka i oti e bleda senka na toa so bese,ama me demantira poslednite tri utakmici.Znam oti ne go sakate,ama odlicno igra u posledno vreme,i sut i vlezovi i igra pod kos,izgleda Sterjo pocnal e da gi plaka na vreme.Aj belki Amir ke donese nekoj sovetnik za finaleto da go podnauce nesto na Emil,oti sepak mislam deka Feni moze mnogu podobro da igra i ima mnogu poveke kapacitet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom