Фан Клуб : Фени Индустри

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Неможам да ти го разберам значењето на ова што ти ми го напиша.Како прво убаво ти кажа Христов дека си зборувам за Фени пошто си имав мислење а не реплика на некој член а темата се вика Фени а не аеродромка така да неможам да те сванам шо ти е целта.
Нема да ти правам споредби ФА вс Лозари туку ќе ти кажам дека не секогаш но на моменти во Јасмин има таква атмосфера за каква вие можете да сонувате...А се смеевте кога нашиве бојкотираа.ццц
Немаше никаква провокација во постот на Аеродромка, барем јас така сфатив.:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Неможам да ти го разберам значењето на ова што ти ми го напиша.Како прво убаво ти кажа Христов дека си зборувам за Фени пошто си имав мислење а не реплика на некој член а темата се вика Фени а не аеродромка така да неможам да те сванам шо ти е целта.
Нема да ти правам споредби ФА вс Лозари туку ќе ти кажам дека не секогаш но на моменти во Јасмин има таква атмосфера за каква вие можете да сонувате...А се смеевте кога нашиве бојкотираа.ццц
Немаше никаква провокација во постот на Аеродромка, барем јас така сфатив.:smir:
Не се разбраа :)Атанасе кажа дека Фени со помош од публиката има шанси да помине во БИБЛ,а аеродромка свати дека Мзт со помош на публиката Мзт може да го победи Работнички.И настана мала збрка:back:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не се разбраа :)Атанасе кажа дека Фени со помош од публиката има шанси да помине во БИБЛ,а аеродромка свати дека Мзт со помош на публиката Мзт може да го победи Работнички.И настана мала збрка:back:
Офф море мајко шо било работата?Јебига
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Офф море мајко шо било работата?Јебига
A ебате а замрсите цела :pos2::pos2: тасова работа даа:pos2:..
Туку сега во сабота играме против Овче поле во Свети Николе и можност за да се издишиме за поразот во Софија башка Мирак и Швабо ќе дебитираат па така очекуам голема победа да ги залечи раните нанесени во Софија:wink:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
добро луге знае ли некој кога игра фени во јасмин?па ај веке ми се здосади..само на гости играме...:jaj:дај да ги видеме бошњак и миракуликс.:kesa:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
atanase;2265856А се смеевте кога нашиве бојкотираа.ццц[/quote напиша:
Decko uozbili se.... Imate milioni imate tim, a vie bojkot mavate i toa nikoj ne znae zasto:uvo::uvo: a vidi nasevo kako zapocna, imame pricina, imame povod
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Decko uozbili se.... Imate milioni imate tim, a vie bojkot mavate i toa nikoj ne znae zasto:uvo::uvo: a vidi nasevo kako zapocna, imame pricina, imame povod
да бе не ви даваа пари ај сеа напушти а тоа ти шо не знаиш зошто е друга работа :tapp:

добро луге знае ли некој кога игра фени во јасмин?па ај веке ми се здосади..само на гости играме...:jaj:дај да ги видеме бошњак и миракуликс.:kesa:
сеа еве на 4ти ке играјме дома ама шо кур каа ке играјме пак у театар
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Decko uozbili se.... Imate milioni imate tim, a vie bojkot mavate i toa nikoj ne znae zasto:uvo::uvo: a vidi nasevo kako zapocna, imame pricina, imame povod
Тие тогаш бојкотираа оти им беше погазено достоинството а Вие пошто после 20 години сте сватиле дека сте тим кој само се плетка во лигата па ај по управата крадела пари.Не велам дека немате право ако стварно крадел мамето да му го ебите.Зборот ми беше кога Лозари беа во бојкот па и ЦПБ Вие постојано заденувавте за тоа али сега барем видовте дека секоја група понекогаш се чуствува обесправена и има потреба од бојкот.Иначе баш ми е мило шо лигата колку толку заликува на нешто Работнички после 2004 има најјак состав,Фени по 2005 најјак состав Амак и МЗТ истотака.Во еден тим каде шо ги имаш Дарко Соколов,Абрамовски и Перо Блажевски не е наивен тим

да бе не ви даваа пари ај сеа напушти а тоа ти шо не знаиш зошто е друга работа :tapp:


сеа еве на 4ти ке играјме дома ама шо кур каа ке играјме пак у театар
Зш во театар?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Тие тогаш бојкотираа оти им беше погазено достоинството а Вие пошто после 20 години сте сватиле дека сте тим кој само се плетка во лигата па ај по управата крадела пари.Не велам дека немате право ако стварно крадел мамето да му го ебите.Зборот ми беше кога Лозари беа во бојкот па и ЦПБ Вие постојано заденувавте за тоа али сега барем видовте дека секоја група понекогаш се чуствува обесправена и има потреба од бојкот.Иначе баш ми е мило шо лигата колку толку заликува на нешто Работнички после 2004 има најјак состав,Фени по 2005 најјак состав Амак и МЗТ истотака.Во еден тим каде шо ги имаш Дарко Соколов,Абрамовски и Перо Блажевски не е наивен тим
Дечко, бојкотот беше официјално објавен по медиуми, си отидовме на пола утакмица, имаше препуцавање и преку весници па ако не те мрзи побарај по старите броеви на мак.спорт и ќе видиш зашто се бојкотира...Не се сеќавам другите групи тоа така официјално да го направија што впрочем сведочи за нивната озбилност и нивните ''проблеми''....
Точно е дека беа ребрани од наша страна другите групи, али види вака...ЦПБ од саат во саат се предомислуваа дали ќе бојкотираат или...Со Соколи не идеа, па со нас доаѓаа, па после една 1/4 си одеа и тоа беше тотална неорганизација пошо ни сами не знаеа што сакаат да постигнат со тој ''бојкот''...
Зашто Лозари бојкотирале слушнавме и прочитавме во караниците тука на форумов од еден момак кој после тоа се изгуби, а нивните причини ако ги ставаш у исти кош со нашите тогаш имаш озбилен проблем...

За крај...
Ако некоја група на нашава сцена има право да бојкотира поради крадење, лоповлук,измами, превари, малверзации, тоа е Фемили Аеродром ...Све имаме истрпено и стоички сме се носеле со некои работи ама се има свој крај па така и нашето трпение со оваа управа...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
да бе не ви даваа пари ај сеа напушти а тоа ти шо не знаиш зошто е друга работа :tapp:


сеа еве на 4ти ке играјме дома ама шо кур каа ке играјме пак у театар

Mi go zema zborot a PARIVE.... Ke se pojavi negde oonoj Zizi ili Zisi kako i da bese, ke kaze deka ne mu trebaat parite na Feni dava zetvata...

MZT e tim so tradicija, FA vo Aerodrom e religija..... Feni kolku postoi 3 godini>>> Ne mi zbori za Tikves, ovoj onoj, problemot e sto stignaa nekoj timovi kako Feni da se raduvaat na titula samo poradi pari,zemaa sto moze i osvoija, naednas se pojavija nekoj sumnjivi tifozi i ti ke mi drzis lekcii za kosarka... a basketot vo Kavadarci pred da se sozdade Feni bese na minimalno nivo,mislovna imenka.... Zatoa ne zbori za FA, ne si seuste dostoen
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Mi go zema zborot a PARIVE.... Ke se pojavi negde oonoj Zizi ili Zisi kako i da bese, ke kaze deka ne mu trebaat parite na Feni dava zetvata...

MZT e tim so tradicija, FA vo Aerodrom e religija..... Feni kolku postoi 3 godini>>> Ne mi zbori za Tikves, ovoj onoj, problemot e sto stignaa nekoj timovi kako Feni da se raduvaat na titula samo poradi pari,zemaa sto moze i osvoija, naednas se pojavija nekoj sumnjivi tifozi i ti ke mi drzis lekcii za kosarka... a basketot vo Kavadarci pred da se sozdade Feni bese na minimalno nivo,mislovna imenka.... Zatoa ne zbori za FA, ne si seuste dostoen
Е тука си многу многу грешка.Ако ти се точни годините што ти ги пишува на профил не ти личи да го пишуваш ова...Во последните 15 год за Тиквеш или Фени или Орка играле Врбица Стефанов(иако како младинец),Ристе Стефанов,Тодор Гечевски,Горан Самарџиев,Дејан Јовановски,Илија и Душан Боцевски,актуелниот состав да не ти го бројам и странци кој поминале низ Кавадарци.Кавадарци е најпозната школа во Македонија.На балканот не знаат по тоа немој вакви испади молимте
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
А бе фемили адамс по нафурана група у мк нема од вас ејј вие сте Ѕверови едноставно ебави у тоа мрсолаците :tapp:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
Mi go zema zborot a PARIVE.... Ke se pojavi negde oonoj Zizi ili Zisi kako i da bese, ke kaze deka ne mu trebaat parite na Feni dava zetvata...

MZT e tim so tradicija, FA vo Aerodrom e religija..... Feni kolku postoi 3 godini>>> Ne mi zbori za Tikves, ovoj onoj, problemot e sto stignaa nekoj timovi kako Feni da se raduvaat na titula samo poradi pari,zemaa sto moze i osvoija, naednas se pojavija nekoj sumnjivi tifozi i ti ke mi drzis lekcii za kosarka... a basketot vo Kavadarci pred da se sozdade Feni bese na minimalno nivo,mislovna imenka.... Zatoa ne zbori za FA, ne si seuste dostoen
Ti si dete mal za da pamtis koga se igraelo vo Kavadarci kosarka. A i ne si informiran pa taka eve zboruvas raboti za koi sto ne se razbiras i na krajot te zaebavaat vo drustvoto.
Znais li od koj grad se Goran Samardziev, Toso Gecevski, Vrbica Stefanov, i Riste Stefanov? Edna solidna pocetna petorka na MKD reprezentacija moze komotno da se naprave samo od Kavadarcani.

Ce vi napraime edna petorka samo od Kavadarci i ce vi igraime na cela selekcija na Makedonija.
:vozbud:

Ali spored tebe bratuced u Kavadarci nemalo kosarkarska tradicija. OK brat.
Ti normalen li si? :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ti si dete mal za da pamtis koga se igraelo vo Kavadarci kosarka. A i ne si informiran pa taka eve zboruvas raboti za koi sto ne se razbiras i na krajot te zaebavaat vo drustvoto.
Znais li od koj grad se Goran Samardziev, Toso Gecevski, Vrbica Stefanov, i Riste Stefanov? Edna solidna pocetna petorka na MKD reprezentacija moze komotno da se naprave samo od Kavadarcani.

Ce vi napraime edna petorka samo od Kavadarci i ce vi igraime na cela selekcija na Makedonija.
:vozbud:

Ali spored tebe bratuced u Kavadarci nemalo kosarkarska tradicija. OK brat.
Ti normalen li si? :)
Не бе ти не знајш!!!Овие болдираните не се од Кавадарци од Аеродром се...:pos2:Од Аеродром не испаднал човек не па кошаркар
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Mi go zema zborot a PARIVE.... Ke se pojavi negde oonoj Zizi ili Zisi kako i da bese, ke kaze deka ne mu trebaat parite na Feni dava zetvata...

MZT e tim so tradicija, FA vo Aerodrom e religija..... Feni kolku postoi 3 godini>>> Ne mi zbori za Tikves, ovoj onoj, problemot e sto stignaa nekoj timovi kako Feni da se raduvaat na titula samo poradi pari,zemaa sto moze i osvoija, naednas se pojavija nekoj sumnjivi tifozi i ti ke mi drzis lekcii za kosarka... a basketot vo Kavadarci pred da se sozdade Feni bese na minimalno nivo,mislovna imenka.... Zatoa ne zbori za FA, ne si seuste dostoen
Mislev na Vodja i ostanatava bagra.........

Mislev na sportski igralista,tereni rekviziti, salata Jasmin... Sto se popalivte ko mladi majmuni odma, aj ako ne da ideme od grad do grad i da prasuvame koi sportisti iskocile........I da Vrba doaga od Kavadarci, Riste isto ama vie koga punevte corapi so voda i igravte basket, oni igraa zo MZT vo finalinja.... I Strumica ima ogromni talenti, ama basketot tamu kade e, klub nemaat veke, na toa mislev.... Ti i vo Tunguzija idi ima nekoj talent sto moze da ja zakuca preku Shaq ama ima basket... Bagra niskointelegentni kretencinja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom