Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
На официјалната страна на Кфм пишува пренос од Битола ...Пелистер Работнички во 17 и 30 часот
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
На официјалната страна на Кфм пишува пренос од Битола ...Пелистер Работнички во 17 и 30 часот
Скопска работа нормално нивниот тим ци го пренесуат да и го тиснам на мамицаму у пичката а реално гледано Амак-Фени е поинтересна утакмица
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Скопска работа нормално нивниот тим ци го пренесуат да и го тиснам на мамицаму у пичката а реално гледано Амак-Фени е поинтересна утакмица

Decko Pelister - Rabotnicki e 15 godini derbi vo mak kosarka...

Plus feni nikogas nema da bide Rabotnicki:baeh::baeh:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Decko Pelister - Rabotnicki e 15 godini derbi vo mak kosarka...

Plus feni nikogas nema da bide Rabotnicki:baeh::baeh:
:tapp::tapp: kakvo derbi be aj ne zamaraj taka si go vikam :pos:

И ај така нека биде ви сте нај јаки ја незнам шо не се откажиме од лигата тоа вашето било дерби а нашето е улична кошарка а бе комплекси јеби га
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
po tvoe ako e na NBA TV ke treba samo Lakers,Cleveland i Boston da gi davaat.Pelister e najslabo zastapen i sega nemu mu e redot,a ne koja ke e pointeresna.A i ako gledas od ekonomski aspekt(gledanost i sl) Bitola i Skopje se pogolem auditorium od Kavadarci i Ohrid.Zalim slucaj.A i ne zaebavaj,do vcera u sala ne odevte,a sega kao tesko ti e.Koj ke te razbere,denes mrazis crnci,utre mrazis rasizam.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Дечко ај напушти не тупи ваков аспект наков аспект се знае дека само скопски тим даваат пренос а за црнците пази да не ти го опнат тебе или на сестрати или ти да се наметниш на нивниот......ја може ги мразам ама ти ќе и засакаш :pos: :vozbud::pos2::pos2::pos2:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
e glup si i glup ke si umres.Aj vtora sansa,procitaj povtorno,abdal,mozebi ke go razberes posto.Sram si za Kavadarcani
аууу ти струмчанец ли си бе ниа тренерот може си шо сета а разбираше?? па ми мешаш тука статистики комерцијални аспекти бла бла бла и мтв да беше у Кавадарци ке го даваа Фени ама не е
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
eni,meni,seni,navivam za...
E beda i mizerija ste be
Ни барем имаме за кој да навиваме а вие што имате кошаркарски клуб од америчка протестанска црква у втора лига:pos2::vozbud:АБА :pos2:подобро Биталси да го крстевте:pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
eni,meni,seni,navivam za...
E beda i mizerija ste be

Together ti nedostasuvav li
Абе зошто пеете дуѓи песни.Вечити плагијатори сте.Таа песничка смее само Игор Џамбазов да ја пее.Пеете си ваши песни...На пример ОД СТРУМИЦА НА УЛИЦА...Ем ваша ем измислена завас
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.378
Поени од реакции
25.145
Ја гледав утакмицата и искрено разочаран сум од мојот тим (Амак СП). Богоев цело време беше изгубен во просторот, ја фрлаше топката како да фрла лубеници.
Фрај се напизде првата четвртина, потоа тренерот го изваде. Во 4-тата четвртина Фрај направи мал милион грешки.

Ако Тасески лани на истата позиција на Богоев беше тапа, овој пак сега беше уште поголема тапа. Играчот со број 14, незнам како се вика, направи 10 грешки во минута и тренеров пак не го изваде.
Чубрило имаше мала минутажа. Војдан Стојаноски неможеше една тројка да погоди на крајот.
Ама све е кривица на тренерот. Дури и нашиот нов посран центар со број 8 фати тројки да фрла од немање идеја.
Цела кривица е на тренерот. Дури и обичен гледач како мене може да сфати дека тактиката и поставата не им чини, незнам тој што мислеше.
Уствари, да имаше ум ќе мислеше.

Јас сум разочаран од оваа утакмица. Фени играа подобро.
Жал ми е што шутраци вакви кои земаат минимум 500 евра плата неможат да се борат за топка.
Тотално сум разочаран. Не одам повеќе да гледам, освен со Работнички кога ќе играме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom