Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Абе брат ја колку што знам од каа постое Фени ви (F.A) немате дојдено на утакмица во Кавадарци, и доста тропај глупости бре. Каа прво салата само од кавдарчани се полне околу 2500 гледачи, остај ти лозари тука каа се навива цела сала вика а лозарите можат да бидат само координатори. А за купот ке се собериме најмалку 300 до 400 души лозари. Разбираш или треба уште 50 реда да испишам за да ти објаснам???:pos2:
momce mlado,ima bitna razlika megju navivaci i publika,megju navivanje i vikanje i ne znam na koj drug nacin da ti objasnam za polesno da svatis.za kartite si tropnal glupost ama nema veze ne e golema,feni e organizator na kupot samo,a kartite prporcionalno ke se podelat,za sekoj klub podednakvo.a za sobiranjeto,za toa 300-400 dusi najdobro e da si pustite oglas po vasite lokalni televizii za da ne vi ostane nekoj ne informiran pa da ne dojde u sala :pos2: :pos2: :pos2: .

P.S.i ve molam da go postavite onoj transparent sto vasata romska grupa od 18 luge koga bese vo aerodrom go nosese so sebe
LOZARI FAST FOOD hehehehehehe kakva glupost
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
i us nesto da ti kazam vo kavadarci do sega se nema osvoeno ni edna titula a site KAVADARCANI mislat deka tokmu sega e vreme da se osvoi titula i toa ne 1 nego da se osvoat i 2te tituli i zatoa ti vikam oti site KAVADARCANI ce navivaat na taa utakmica kako i na ostanatite utakmici sekako predvodeni od grupata LOZARI-ISTOK pozzz do tebe

Abe bratko povtorno si se zafrknal .. Vo Kavadarci nema osvoeno titula .. i ke ostane da nema .. da znaes !!!!
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
momce mlado,ima bitna razlika megju navivaci i publika,megju navivanje i vikanje i ne znam na koj drug nacin da ti objasnam za polesno da svatis.za kartite si tropnal glupost ama nema veze ne e golema,feni e organizator na kupot samo,a kartite prporcionalno ke se podelat,za sekoj klub podednakvo.a za sobiranjeto,za toa 300-400 dusi najdobro e da si pustite oglas po vasite lokalni televizii za da ne vi ostane nekoj ne informiran pa da ne dojde u sala :pos2: :pos2: :pos2: .

P.S.i ve molam da go postavite onoj transparent sto vasata romska grupa od 18 luge koga bese vo aerodrom go nosese so sebe
LOZARI FAST FOOD hehehehehehe kakva glupost
Тоа Fast Food Marelin e sponzor koj gi potpomaga lozari i oni vo znak na blagodarnost go napisale toa a sega ti kolku si pameten da go razberes toa jas neznam posto ne te poznavam licno a inaku da ti kazam podobro romska ne kako vas albanska>>:tapp:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Eпа да знаеше нешто повише за навивањето ќе знаеше што значи на транспарент на една група да пишува фаст фоод(или да стои реклама).

П.С. дај да напраиме ние договор со Мк доналдс:pos::pos::pos:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Тоа Fast Food Marelin e sponzor koj gi potpomaga lozari i oni vo znak na blagodarnost go napisale toa a sega ti kolku si pameten da go razberes toa jas neznam posto ne te poznavam licno a inaku da ti kazam podobro romska ne kako vas albanska>>:tapp:
abe drugar mene ic ama ic ne mi interesira koj i kako vi e sponzor,ama da stavis ti fast food na navivacki transparent e malku smesno.dosta sum pameten i imam dosta iskustvo vo navivanjeto ama do sega vakva rabota ne sum videl nikade na tribina.tokmu radi vakvi ispadi site nie kazuvame deka vie ne ste navivacka grupa,tuku ste edna druzina na luge koi odat na kosrkarski natprevar.dokolku sakate da bidete navivacka grupa treba malku od malku da pocnete da se educirate na navivacki plan,da vidite kako treba da se organizirate,kako se naviva i slicno,a ne vas site pesni vi se prepeani,nemate nisto originalno,nisto vase po sto bi se prepoznavale.zatoa nemoj te molam ti da pisuvas ili da kazuvas sto i kako trebalo da bide


P.S.so toa sto si pisal albanska mozebi nekoj ke se pronajdelicno jas NE,i zatoa mislam zaludna ti e vakvata provokoacija
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Koга незнаат на друг начин да вратат, кога немаат одговор на фактите кои им се наведени спас бараат во провокацијата „Албанци„ Неможеш да ги кривиш, за кошарка неможат за зборат со нас гледаат од октомври, за навивање уште помалце, навиваат од декември, па си викаат ај ќе им кажеме дека се Албанци. Искрено не ја ни сфакам провокацијата и не ни реагирам на неа, пошто во Аеродром, а посебно во нашата навивачка група нема ниту еден Шок.

Сакам да ги замолам луѓево, да ми објаснат што сакаат да кажат со тоа „Албанци„ и сакам да ми кажат дали сваќаат дека кога ке го кажат тоа дека излегуваат уште поглупи поради тоа што на нашето говорење со факти, добиваме одговор Албанци. Момци се повеќе и повеќе тонете, се повеќе ја искажувате вашата необразованост, вашата неписменост, вашето незнаење како за кошарката, така и за навивањето
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не ние не знаеме што е тоа кошарка и навивање ај ако сакате да не научите, ќе ви платиме ако треба. Абе ај гонете се таму, идете на кеј напијте се по едно сокче гледате колку е убаво времето надвор. И пазете се оти многу педери шетале по центар.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не ние не знаеме што е тоа кошарка и навивање ај ако сакате да не научите, ќе ви платиме ако треба. Абе ај гонете се таму, идете на кеј напијте се по едно сокче гледате колку е убаво времето надвор. И пазете се оти многу педери шетале по центар.
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Не ние не знаеме што е тоа кошарка и навивање ај ако сакате да не научите, ќе ви платиме ако треба. Абе ај гонете се таму, идете на кеј напијте се по едно сокче гледате колку е убаво времето надвор. И пазете се оти многу педери шетале по центар.
Не што незнаете, ВРСКА НЕМАТЕ. FAST FOOD aууууууу и навивчка група ми се кажува уште. Среќа што не ги викате тие Билките како и да ви се викаа, тие биле страв и трепет низ Европа. Кошарка не сте гледале од 1997 така да немој многу да мрсиш муда. Лани имавте просечна екипа имавте 200 луѓе во сала, така да не продавај муда за бубрези тука, многу добро ја знаеме ние состојбата во кошарката

А да точно е има многу педери по центар. Почнаа многу провинцијалци по Скопјево да се шетаат, демек студенти, ни го преплавија главниот град со сељачизам и ни ја промовираа хомосексуалноста
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе пријателе како не ти здосади се тие едни исти глупости да ги зборуваш. Малце ти беше со Виктораниус таму па сеа дојде и тука гужва да праиш. Ако ти е Кавадарци провинција што ќе барате тука 400 души да доаѓате со сељаци да се расправате и кал да газете по нивите. Ако сте толку големи граѓани идете по Белград по Загреб, Атина по метрополите а не по провинции и села. Ама вие не заслужувате ни у нашата сала да ве пуштиме со ова ваше никакво понашање, да скапете таму у таа шталата што ја имате. Ако имаш нешто против Кавадарци или Кавадарчани кажи јасно и гласно, а не педери, провинцијаци, ова она.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Што да правиме во Атина и Белград,да идеме на екскурзија????
Ние доаѓаме во Кавадарци заради МЗТ а не зарадри вас или па за да го видиме градот (што е случај со вас)!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Абе пријателе како не ти здосади се тие едни исти глупости да ги зборуваш. Малце ти беше со Виктораниус таму па сеа дојде и тука гужва да праиш. Ако ти е Кавадарци провинција што ќе барате тука 400 души да доаѓате со сељаци да се расправате и кал да газете по нивите. Ако сте толку големи граѓани идете по Белград по Загреб, Атина по метрополите а не по провинции и села. Ама вие не заслужувате ни у нашата сала да ве пуштиме со ова ваше никакво понашање, да скапете таму у таа шталата што ја имате. Ако имаш нешто против Кавадарци или Кавадарчани кажи јасно и гласно, а не педери, провинцијаци, ова она.
НИЕ ДОАЃАМЕ ЗА МЗТ СКОПЈЕ, И САМО ЗА МЗТ СКОПЈЕ А НЕ ЗА ВАС ФАСТ ФУДОВЦИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

А за педерите и провинцијалците, ти кажа дека имало многу педери во центарот на Скопје, јас само ти кажав од каде се дојдени. Извини ако ти ја отркив сексуалната наклоност. Дали ми имам нешто против Кавадарци, хмммммм, дали ти мислиш дека се замарам со вас? Како што рече Амди Бајрам, ние сме Кока Кола за вас, не се преценувајте дека некој се замара со вас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom