Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
spremajte se,doagjame vo golema brojka.8 avtobusi i golem broj na koli,taka da siguren sum deka mzt ke se custvuva kako da igra na domasen teren.so ovaa ekipa sto ja imame mislam deka na feni ova ke mu bide prviot poraz godinava
Како прво 8 автобуси тоа се околу 400 луѓе и ке нема доволно карти за вас, т.е. салата уште рано ке биде преполна од нас:pos2:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Како прво 8 автобуси тоа се околу 400 луѓе и ке нема доволно карти за вас, т.е. салата уште рано ке биде преполна од нас:pos2:
kolku da te informram,toa se poveke od 400 luge bidejki ne gi brois kolite,a za toa deka ke bide prepolna od vas nekako ne mi e verno,pa vie ste se na se 53.zatoa mislete mu ja sto i kako ke napravite i dali ke dojdete u sala.a za kartite ne se sekiraj,ke ima.spored pravilnikot na kfm mozes da vidis na kup sredbi kako treba da se raspredelat kartite,pa sega ti vidi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
kolku da te informram,toa se poveke od 400 luge bidejki ne gi brois kolite,a za toa deka ke bide prepolna od vas nekako ne mi e verno,pa vie ste se na se 53.zatoa mislete mu ja sto i kako ke napravite i dali ke dojdete u sala.a za kartite ne se sekiraj,ke ima.spored pravilnikot na kfm mozes da vidis na kup sredbi kako treba da se raspredelat kartite,pa sega ti vidi
Убаво ви кажува Вепар, Фени не е домаќин, туку организатор. Картите за еден ваков завршен турнир се рааспределуваат на секоја екипа исто, без разлика кој е домаќин така да, колку карти ќе има за навивачите на Фени, толку ќе има и за навивачите на Мзт, Работнички, Струмица.... а FA 400 луѓе аway е тоа е прилично незгодна бројка...
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
toa de. plus zaboravas-feni e milenik na celo kavadarci i cela sala ce naviva kako da se lozari. prasajte gi strumicani(bez navreda) kako bese cela sala kaa vikase FENI FENI
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Jas so imam slusano za toj natprevar od tatkomi imalo edna nezaboravna atmosfera vo salata toes site bile na noze i navivale no sepak imalo nesreken poraz od Fersped a togasniot tim znam deka igrale Samardziev Gecevski nekoj crnec nz kako mu e imeto ako gresam neka me isprave nekoj posto svarno ja nemam gledano utakmicata a eve gledam gODHEAD ima informacii za toj natprevar pa ako moze da ne izvestis za igracite sto go nosele dresot na togasna orka a deka ke se poftore tradicijata ne veruvam posto nema tolku dobri ekipi kako togas..
Јас ја гледав таа утакмица, да, играа Самарџиев и Гечевски, имаше двајца американци, црнецот Тимоти Бурогс-центар и Ренди Дак- плеј многу атрактивни играчи беа и двајцата, освен нив во Орка играа и браќата Боцевски, имаше еден албанец Артан Кучо, и Деан Јовановски беше во Орка ама мислам дека беше повреден, имаше уште неколку добри играчи не се сеќавам точно кои. На 2 минути до крајот Орка водеше 13 разлика и сите помисливме дека нема шанси да не стигнат, играчите се опуштија скроз, и тогаш почна серија на тројки за Работнички а ние не дадовме ни еден кош и така не победија. Имаше мислам еден спорен момент на крајот Бурогс даде кош у последните секунди ама мислам дека судиите досудија чекори. Тогаш беа други времиња кога играше Орка одевме 2 саата пред почетокот на утакмица за да влеземе ако можеме некако оти картите се продаваа пред време, салата се полнеше по 4000 души, се местеа помошни трибини зад кошевите, тоа беа незаборавни денови. Ама еве сега шанса и за помладата генерација да осети нешто слично како пред 10 години, така да се надевам дека нема да ја пропуштат таа прилика.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Леле уште сеа атмосферата е ко да се игра утре купот а има уште месец и пол до тогаш, не знам шо им стана на сите наеднаш попалија. Можам да замислам како ќе биде за месец и пол...:nesvest:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
jas ja pamtam taa utakmica isto. buroks bese strava igrac. od kos na kos ima dadeno trojka,dojde od efes pilsen,a rendi dak odma posle toa zamina u nba ili u toronto ili u seattle,ne znam tocno
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
ЉУПЧО РИСТОВСКИ (ВАРДАР ОСИГУРУВАЊЕ):

Ќе изненадиме повторно, ќе го земеме Купот!


"Купот секогаш носел изненадувања. Ние ќе се потрудиме повторно да изненадиме, да го освоиме Купот"
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
abe,ne vi odgovara temata i odma ja smenivte a.kako bilo so bilo,pa ostavete go toa vo minatoto i mislete na segasnosta,kako ke se spravite so nas 500 luge


P.S. F.A. definitivno doagja vo golema brojka vo kavadarci i pomirete se so toa
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
abe,ne vi odgovara temata i odma ja smenivte a.kako bilo so bilo,pa ostavete go toa vo minatoto i mislete na segasnosta,kako ke se spravite so nas 500 luge


P.S. F.A. definitivno doagja vo golema brojka vo kavadarci i pomirete se so toa
Абе да не сакате и хотелско сместување да ви обезбедиме...:pos2: Дојдете бе луѓе, кој ве брани да не дојдете..:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom