Фан Клуб : Фени Индустри

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Што све нема да прочиташ овдека!Глупост до глупост!
@Лозар со тапија
Ти дали си нормален бе?Една песна сме имале.Па ти незнаеш што збориш бе!Ти си гледал некоја утакмица на мтв,изгледа кога игравме со фени и си ја слушнал таа песна дека сме ја пееле подолго време.Ама зошто не си навивач неможеш да сватиш што значи да се пее една иста песна подолго време сосе полувре.Е,зошто незнаеш ја ќе ти кажам:со тоа се гледа големината на групата!
А за тоа дека Комити кој се нели најпозната група во Македонија преработуваат песни од нас е чиста вистина.Тоа и они сами си го признаваат.Ако незнаеш други песни кога игра вардар и има пренос на МТВ на пример слушни го маршот.Него во мкд ние први го пеевме,а исто и "од ѓорче петров до железничка" (оваа песна ја имаат преработено и ја пеаат во цела битолска околија,останатиот текст е ист).
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Abe gabe vi se i pesni i se koga nemate tim koj moze da vi donese nekoa radost vie samo vo mesto si tamkate ne vikam deka nie kavadarcani imame nes napraveno ama barem znam oti vo feni ima idnina i deka ce napravime nesto i nadvor od mak granicite i neznam kolku dobro znais ama aj ce ti kazam klubot postoi samo 4 god i za tie 4 god ima golem napredok a eve tokmu ovaa god c se zakitime i so dvojna kruna 100% siguren taka da od godina nes povece ce se obidime da napravime vo Evropa
 
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
1
од воле само може ВОЛ да стане последен пат ти одговарам на темава околу картите сите клубови ке си добијат одреден процент од капацитетот од салата така да ти повторувам не смарај и биди сигурен дека за купот ке имаме пола трибина ајде сеа биди ми поздравен и послушај го другар ти мики да не останеш ВОЛ со тапија
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Kriticar da te pitem nes ne mi teknuva koj ja izmisli pesnata SKOPJE SKOPJE NA _ _ _ SKOPJE vie da ne ja izmislivte i taaa pesna a :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Oоооо морееееее.Толку имаш у тоа главата шуплива.Такви песни со по 3 збора се знае кој може да измисли!!!
А пошто си ти толку паметен ајде еве кажи ми кој ја има измислено!
Јас знам која група е таа.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
More dete izgleda nekoj pameten a izmislil taaa inace e nogu zakon toa a ima i us pesni koi nz dali vi ste gi izmislile kako bojan 13 i ne mi teknuva na dr
i aj pozz ne me zamaraj vece so voa ako sakas za nes dr da praime muabet kazi
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Хахахахахха.Море како прво неможеш да ми одговориш па го вртиш муабетот одма.Заради тоа летаат банови на форумов,зошто ние збориме со факти а вие од што не можете да одговорите или мењате тема или вреѓате!
И немој мене да ме викаш дете жити се.Од кај ја за тебе дете ?
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
ok ok ok ok ok momce jas ne se falam oti sme nekoja jaka navivacka grupa ali tek sega pocnuva da se razviva se i da se mislat pesni i se po red ali za se ima vreme pozzzz
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
аахаах.Ја не ни реков дека сте јака навивачка група,незнам кај го виде тоа?Ја ти поставив прашање а ти не ми го одговори!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Koга незнаат на друг начин да вратат, кога немаат одговор на фактите кои им се наведени спас бараат во провокацијата „Албанци„ Неможеш да ги кривиш, за кошарка неможат за зборат со нас гледаат од октомври, за навивање уште помалце, навиваат од декември, па си викаат ај ќе им кажеме дека се Албанци. Искрено не ја ни сфакам провокацијата и не ни реагирам на неа, пошто во Аеродром, а посебно во нашата навивачка група нема ниту еден Шок.

Сакам да ги замолам луѓево, да ми објаснат што сакаат да кажат со тоа „Албанци„ и сакам да ми кажат дали сваќаат дека кога ке го кажат тоа дека излегуваат уште поглупи поради тоа што на нашето говорење со факти, добиваме одговор Албанци. Момци се повеќе и повеќе тонете, се повеќе ја искажувате вашата необразованост, вашата неписменост, вашето незнаење како за кошарката, така и за навивањето
Ти велиш дека нема љочки во вашата навивачка група и јас те уверувам дека во лозари нема ниту еден таканаречен ЦИГАН или Ром и немој само да провоцирате..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Abe ostavete go ovoj(sto si lici na Boki),sega ke pocne da zbori ne pisuval na forumot,i posle 1 ipol den ke pocne da pisuva pak:tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ти велиш дека нема љочки во вашата навивачка група и јас те уверувам дека во лозари нема ниту еден таканаречен ЦИГАН или Ром и немој само да провоцирате..
Се помеша Вепар, ромите беа во Ајдуци, кај вас имаше луѓе со ментални пречки во развојот, гревчиња бевте.

А за песната, што знае еден навивач од тие Нежни Билки што е навивање. Кога Лацио може да пее една песна 90 минути без прекин, кога може еден Ливерпул да пее, ти ќе ми кажуваш со „Скопје, Скопје на К*р Скопје„ што е навивање. Ај ве молам пувајте се само затоа што имате појак тим, за навивање не сте нораснати да се мерите ни со Ајдуци, а не па со нас
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Гледам мафија Аеродром се вратила по пауза од 3 дена па незнае на кој форум побрзо да се посере и да соли памет ги гледам постовите што сте ги напишале gOdHeAd и Мики убаво ви кажаа посебно gOdhead шо усвари ви има да доѓате во Кавадарци ни сме нели провинцијалци бе и сељаци од нивата шо це мацате у калта седете си во вашето Скопје пред компјутер и трошете го времето да убедувате некои наивни дека сте биле најдобри и други куреташки.100 души максимум 150 дека ќе дојдете во Кавадарци иако нема да влијаете на резултат во тоа сум уверен ај па да видиме што ке имате да кажете на 13 да потврдите дека сте најдобри.Уште нешто ние тука освен gOdhead сите сне деца од по 17 и 16 години а вие сте сите по 20 и кусур години и се рапсравате со деца од школо,наместо да одат да се жените и да фаните по некоја работа вие кажувате колку ватрени навивачи сте и повеќе немам намера да се расправам со вас и ќе ве молам да не ме цитирате посебно ГОСПОДИН РАДИКАЛ оти кога го гледам него на овој форум ми се одмилува да седнам пред компјутер. позз и без навреда за ова што го напишав иако 99% е вистина.
 
V

Viktoranius

Гостин
Се помеша Вепар, ромите беа во Ајдуци, кај вас имаше луѓе со ментални пречки во развојот, гревчиња бевте.

А за песната, што знае еден навивач од тие Нежни Билки што е навивање. Кога Лацио може да пее една песна 90 минути без прекин, кога може еден Ливерпул да пее, ти ќе ми кажуваш со „Скопје, Скопје на К*р Скопје„ што е навивање. Ај ве молам пувајте се само затоа што имате појак тим, за навивање не сте нораснати да се мерите ни со Ајдуци, а не па со нас

И на тоа ако се смееш, поарно иди да се ........знаеш дека.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Гледам мафија Аеродром се вратила по пауза од 3 дена па незнае на кој форум побрзо да се посере и да соли памет ги гледам постовите што сте ги напишале gOdHeAd и Мики убаво ви кажаа посебно gOdhead шо усвари ви има да доѓате во Кавадарци ни сме нели провинцијалци бе и сељаци од нивата шо це мацате у калта седете си во вашето Скопје пред компјутер и трошете го времето да убедувате некои наивни дека сте биле најдобри и други куреташки.100 души максимум 150 дека ќе дојдете во Кавадарци иако нема да влијаете на резултат во тоа сум уверен ај па да видиме што ке имате да кажете на 13 да потврдите дека сте најдобри.Уште нешто ние тука освен gOdhead сите сне деца од по 17 и 16 години а вие сте сите по 20 и кусур години и се рапсравате со деца од школо,наместо да одат да се жените и да фаните по некоја работа вие кажувате колку ватрени навивачи сте и повеќе немам намера да се расправам со вас и ќе ве молам да не ме цитирате посебно ГОСПОДИН РАДИКАЛ оти кога го гледам него на овој форум ми се одмилува да седнам пред компјутер. позз и без навреда за ова што го напишав иако 99% е вистина.
Е како да не те цитира г-дин Радикал кога си глуп ко ку*ов? И да повторам НИЕ ДОАЃАМЕ ЗА МЗТ, А НЕ ЗА ВАШЕТО МОЧАНО КАВАДАРЦИ И ВАШИТЕ НЕЖНИ БИЛКИ!!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom