Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
I koga go pisev postot znaev deka nekoj ke mi go spomne ova.I jas pomisliv na toa ali da se nadevame deka ovaa prikaska za Feni ke trae dolgo...
Не сакам мојот пост претходниот да е сватен како провокација...Фени е премног јак,мислам финансиски...И не би требало да престраува проблем околу половина милион евра годишно...Сега од другата сезона ако се прави тим за нешто повеќе незнам:nesum:...Сакам Фени да трае,да игра во ЕВРОПА да и носи радости општо на македонците...А за Дарко само ти спомнав,онака дека и кај нас имаше 2 години но....:nesum:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
so toa sto se otkazaa grcite od bibl kolku ekipi ostanaa vo taa liga??? i kazete mi dali ke postoi posto iskreno pojma nemam nisto nemam slusnato za toa???

Сеа има 10 екипи, би требало да бидат по 5 екипи во група со по една слободна секое коло (и ја неам појма, на памет зборам).
А инаку ќе постои лигава секако, само уште не сум сигурен како ќе функционира.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не сакам мојот пост претходниот да е сватен како провокација...Фени е премног јак,мислам финансиски...И не би требало да престраува проблем околу половина милион евра годишно...Сега од другата сезона ако се прави тим за нешто повеќе незнам:nesum:...Сакам Фени да трае,да игра во ЕВРОПА да и носи радости општо на македонците...А за Дарко само ти спомнав,онака дека и кај нас имаше 2 години но....:nesum:
Da da.Te svanav...Se dodeka ima nikel na Kozuv bi trebalo da bide taka.Da se nadevame deka ke bide.Site ocekuvaat ovaa sezona da bide otskocna daska za vo idnina...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
не е се во никелот на кожув...ако едноставно фени крене раце од клубот, кој друг во кавадарци бил бил толку мокен да дава толку пари.а за никел на кожув има....се гледа целта на фени индустри;сакаат да направат што поголема реклама за фабриката.за тоа е и учеството у библ.исто е и со другите финансери преку клубовите гледаат многу голема реклама,нарочито на мегународна сцена -па за тоа и клубовите ги именуваат по фабриките т. е.по главниот спонзор.али ако е така како ние ке гледаме спорт.:helou:
а инаку знае ли некој што се случи со турнирот има ли некои новости.ке биде ли на 15,16,17септември?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Вака посвежо нешто ново е дека оваа недела од понеделник натаки ќе се одигра уште една пријателска утакмица во Кавадарци со Лариса повторно па ете можност уште првите денови од школо да се бега од часеви :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Вака посвежо нешто ново е дека оваа недела од понеделник натаки ќе се одигра уште една пријателска утакмица во Кавадарци со Лариса повторно па ете можност уште првите денови од школо да се бега од часеви :pos2::pos2::pos2:

Super.Znaci ke ima vikanje na grcka ekipa...Ne mu ide umot,vo Ohrid si dobija 18 razlika tuka ke dobijat uste poveke.Pa oni pak neka letat deka se pojaki(koga go odbija ucestvoto vo BIBL dadoa obrazlozenije deka prijavenite ekipi ne bile konkurentni).Eve im primer deka imalo i pojaki odniv.A sansa da se vidi Mirza Kurtlovik pa i on licno da se uveri deka i vo Makedonija se vraka kosarkata i da ne bide skeptik deka nemalo vo koj tim da se vrate...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0

Super.Znaci ke ima vikanje na grcka ekipa...Ne mu ide umot,vo Ohrid si dobija 18 razlika tuka ke dobijat uste poveke.Pa oni pak neka letat deka se pojaki(koga go odbija ucestvoto vo BIBL dadoa obrazlozenije deka prijavenite ekipi ne bile konkurentni).Eve im primer deka imalo i pojaki odniv.A sansa da se vidi Mirza Kurtlovik pa i on licno da se uveri deka i vo Makedonija se vraka kosarkata i da ne bide skeptik deka nemalo vo koj tim da se vrate...
друже на мирза не му е до вракање, си најди он таму љубавница за некое време ке се погрче т.е,ке добие грчки пасош.а зашто да се врака кај ке дојде, а и плус тоа веке годините му се.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
друже на мирза не му е до вракање, си најди он таму љубавница за некое време ке се погрче т.е,ке добие грчки пасош.а зашто да се врака кај ке дојде, а и плус тоа веке годините му се.
Znam za toa ali vo edno intervju zboruvase deka namalo kvalitet makedonskata kosarka i deka nemalo kvalitetna ekipa.Pa zatoa vikam da vide kolku e kvaliteten klubot za koj sto nastapuva.A predavnicite kako nego ne ni trebaat.Pa ce prasuva zos ne dobil povik za reprezentacija?:tapp::tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Znam za toa ali vo edno intervju zboruvase deka namalo kvalitet makedonskata kosarka i deka nemalo kvalitetna ekipa.Pa zatoa vikam da vide kolku e kvaliteten klubot za koj sto nastapuva.A predavnicite kako nego ne ni trebaat.Pa ce prasuva zos ne dobil povik za reprezentacija?:tapp::tapp:
Море Тасо уште првата ден ли избега од школото бе а :pos2::pos2::pos2::pos2: Де бе маани го Куртовиќ ебати играчот што го кажа кај нас Димето е поарен од него :pos2:Знам за интервјуто што го даде за македонски спорт дека немало квалитет ова она ако нема квалитет што беше тоа во саботата во Охрид му ги извадија јајцата низ газ на неговите "квалитетни колеги" абе он така лафе оти мисле дека Пао и Олимпијакос се јаки у Гејција и сите се јаки дечкото е во голема заблуда али и не го кривам да ти кажам си најде женска од таму со богат дедо и си а тури капата настрана и нема гајле пријателот ќе се удоме таму и живот ќе тера али ај не вреде да коментираме за него туку ваа недела ќе се одиграат двр контролни натпревари со Фершпед Работнички еден во Кавадарци еден во Скопје а за дуелот со Лариса најверојатно е одкажан поради кој причи незнам дали гејците се исплашиле да не ги распукаме уште еднаш али нз што е правата причина.:baeh::baeh:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Море Тасо уште првата ден ли избега од школото бе а :pos2::pos2::pos2::pos2: Де бе маани го Куртовиќ ебати играчот што го кажа кај нас Димето е поарен од него :pos2:Знам за интервјуто што го даде за македонски спорт дека немало квалитет ова она ако нема квалитет што беше тоа во саботата во Охрид му ги извадија јајцата низ газ на неговите "квалитетни колеги" абе он така лафе оти мисле дека Пао и Олимпијакос се јаки у Гејција и сите се јаки дечкото е во голема заблуда али и не го кривам да ти кажам си најде женска од таму со богат дедо и си а тури капата настрана и нема гајле пријателот ќе се удоме таму и живот ќе тера али ај не вреде да коментираме за него туку ваа недела ќе се одиграат двр контролни натпревари со Фершпед Работнички еден во Кавадарци еден во Скопје а за дуелот со Лариса најверојатно е одкажан поради кој причи незнам дали гејците се исплашиле да не ги распукаме уште еднаш али нз што е правата причина.:baeh::baeh:
Ne be klasnata me oslobodi me bolese meot...:pipi:

A ako ima termini za tia prijatelskite kazuvaj.Vecer Miki ke kaze vo negovata emisija.Da go nacekame...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
друже на мирза не му е до вракање, си најди он таму љубавница за некое време ке се погрче т.е,ке добие грчки пасош.а зашто да се врака кај ке дојде, а и плус тоа веке годините му се.
za da dobie grcki ke treba da se okaze od nasiot , mislam deka nema toa da go napravi
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ne be klasnata me oslobodi me bolese meot...:pipi:

A ako ima termini za tia prijatelskite kazuvaj.Vecer Miki ke kaze vo negovata emisija.Da go nacekame...
za da dobie grcki ke treba da se okaze od nasiot , mislam deka nema toa da go napravi
:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:
Абе ако сака грчи пасош ќе му дадам јас на него иселеничква виза од Маккедонија !:vozbud:И никогаш да не се врати тука повеќе !:helou:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
пријателска утакмица фени-работнички на 6 септември (втор ден од гроздобер).кој друг слушнал нешто вакво-по што не знам колку е тоа точно.:shok:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
пријателска утакмица фени-работнички на 6 септември (втор ден од гроздобер).кој друг слушнал нешто вакво-по што не знам колку е тоа точно.:shok:
Pa sea u 8 bese emisijata sportodrom na miki videnovik ama ja se uspav
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Pa sea u 8 bese emisijata sportodrom na miki videnovik ama ja se uspav
Како што не обавести преѓеска тим менаџерот Ристето рече дека натпреварот уште не бил закажан не бил договорен терминот требало да се јават од Фершпед и да прецизират точно а МИки Виденовиќ ништо не кажа не знае он само бамка прикаски:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom