Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Едно мала информација само да кажам дека во Кавадарци после враќањето на Фени од подготовки ќе се организира меморијален турнир Димитар Ѓорѓиев на кои ќе настапуваат Лукоил Бигарија, Чекарски Украина Фени Кавадарци и уште еден претставник од Македонија за датум ќе бидете известени благовремено.:helou:
Доаѓам да го гледам ПУПООООООООО :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Алелуја, конечно кошарка :)

Баце Ѓоко уклучуј се на скајп да ми кажиш детали, и нуму да си легниш оти маф ти е работата :pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
во чест на димитар горгиев кој е бил кошаркар или ? повеке инфо ако може:helou:
Dimitar Georgiev vo Kavadarci mnogu popoznat kako DIMO KONJOT neka mu e lesna zemjata pocina pred dve godini vo Domenikanskata Republika kade sto bese naodmor.Inace pred da pocine bese Generalen Direktor na Feni Industri
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
pokraj lukoil, TESKO...
Lani izgubivme od niv 4 razlika.A ne rasturi Pero Atik.Sega koga go nema nego ke bide polesno.Ne vikam nis.Pak se favorite sepak igraat ULEB ali sansite da iznenadime se pogolemi.Da ne zaboravime i na Cerkasi.Toa e tim koj sto igrase vo grupite na Fiba kupot i ako ne se lazam igraa cetvrt finale.KE BIDE JAKOOOOOO
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Еее па супер ќе биде интересно ако се десе вакво некое турнирче
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Јак тим имате.. партал ќе правете догодина со среќа во НЛБ лигата во најдобро светло да ја претставите Македонија:).
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
за тимот на черкарси мислам дека настапува пуповик кој беше член на струмица изминатава сезона?! не сум баш сигурен..столе на него ли мислаш?
Атанасе фала на информацијата.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Јак тим имате.. партал ќе правете догодина со среќа во НЛБ лигата во најдобро светло да ја претставите Македонија:).
Epa za NLB ligata ke pocekame malku ama vo BIBL veruvam deka ke ja prikazeme vo najdobro svetlo...:smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
за тимот на черкарси мислам дека настапува пуповик кој беше член на струмица изминатава сезона?! не сум баш сигурен..столе на него ли мислаш?
Атанасе фала на информацијата.
Da.da.Milan Pupovik e novo zasiluvanje na ukrainski Cherkasi za novata sezona...http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=UKR&PlayerID=34062
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Седат во купе во воз Памела Андерсон,навивач на Фени и навивач на Струмица. Наеднаш се угасиле светлата и се слушнал звук како на бакнеж, а потоа и силна шлаканица. Кога се запалиле светлата навивачот на Струмица се држи за образот.Памела Андерсон си мисли: Навивачот на Струмица сигурно се обидел да ме бакне, но по грешка го бакнал навивачот на Фени, и овој го удрил. Навивачот на Струмица си мисли: Навивацот на Фени сигурно се обидел да ја бакне Памела, и таа по грешка ме удрила мене. Навивачот на Фени си мисли: Еј ова е супер.Наредниот пат кога це се изгасат светлата, повторно це си ја бакнам раката и ќе му врзам шлаканица на овој глуп навивач на Струмица. www.kavadar4e.com

Мала шала еј немојте да се палите одма....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
вие со опнавте голема шлаканица со тоа што ви беше одземено знамето во Струмица,со клипот со шерифот,со ени мени сени....Смешни бевте.
Мала шала не се палите и вие одма.:pos2:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
вие со опнавте голема шлаканица со тоа што ви беше одземено знамето во Струмица,со клипот со шерифот,со ени мени сени....Смешни бевте.
Мала шала не се палите и вие одма.:pos2:
nie vi imame zemeno zname zatoa KUTI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom