Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Vaka do site skeptici sto ne veruvaa deka Brown nema sansi da dojde vo kavadarci neka povelat na vecerasniot trening na ekipata pa sami neka se uverat.Tallik Brown sinoka zaedno so svoite kolegi pristigna vo Kavadarci i ke bide najnovoto zasiluvanje na timot ako gi zadovole vkusovite na Rajkovic se razbira.I nekolku zbora za natprevarot vo Solun Prekovic 13 Kol13 Radulovik2 Popovic 2 Gocevski 4 Gjurov 12 Jovovic 11 i najmnogu iznenadi Slobodan Mihajlovski so 15 i kapitenot Goran Samardziev '4ema' so 16 poeni kako najefikasen vo svojot tim.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Eve uste edna fakt deka Brown e noviot igrac na Feni industri.Taliek Brown joins Feni industri
by Todor Chalovski - Jan 11, 2008
American guard Taliek Brown has joined Feni Industri. The team from Kavadarci leads the table in Macedonia. Brown has had a solid career in the NCAA, followed by a decent spells in Pinar Karsiyaka, Turow, Cibona and Lukoil Acadamic. He will be the fifth foreign player in Feni Industri, who have his compatriot Donald Cola and Serbian players Bosko Jovovic, Milan Prekovic and Vladimir Popovic.

Prevzemeno od:WWW.eurobasket.com
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Денес го видов Taliek Brown тренираше со Фени.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе деца глеајте си работа таму, они ќе кажуеле кој ќе ја освои титулата, ако имате нешто да кажете слободно повелете, немојте со такви глупости
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Еве нешто од мене, малку статистика за кошаркарите на Фени Индустри од досегашниот тек на првенството. Листата на стрелци според просекот на поени по натпревар изгледа вака:
Горан Самарџиев: 13,3
Доналд Кол: 12,4
Златко Гоцевски: 11,8
Милан Прековиќ: 11,3
Бошко Јововиќ: 10,2
Марјан Ѓуров: 8,5
Ова покажува дека нема некој што отскокнува со бројот на поени туку дека преовладува тимската игра.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Талик Браун дефинитивно ке дојде во ФЕНИ ИНД. оваа недела 07.01 - 13.01 на проба а дали ке го потпишат за останатиот дел од сезоната не се знае ама шансите за да остане се 80 % иначе Талик Броун е препорачан од страна на Самарџиев, на Амир кој е и претседател на клубот кој и бил да го гледа во Америка изминативе денови.

СИГУРНИ ИНФОРМАЦИ :salut:

Dojde BROWN vo redovite na Feni industri , kako ste kazav gore so SIGURNI INFORMACII,
a sega feni industri e vo pregovori so CENTAR 216cm pd sosedna SRBIJA , no ne sum siguren deka ke bide nes :salut:

POZDRAV MAFIJO :salut:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Dojde BROWN vo redovite na Feni industri , kako ste kazav gore so SIGURNI INFORMACII,
a sega feni industri e vo pregovori so CENTAR 216cm pd sosedna SRBIJA , no ne sum siguren deka ke bide nes :salut:

POZDRAV MAFIJO :salut:
Informacijata za brown ja objaviv pred nedela dena i koga im go pokazav klipot na decava site mi se smeeja mi vikaa deka sne nemale pari da go kupime i slicni raboti.A so se odnesuva za ovoj centarot od srbija mislam deka ne mu e potreben posto sega e ispolnet limitot za stranski igraci vo ekipata pa sega imame pet i ke mora na sekoja utakmica da odmara po eden igrac a ako dojde pak toj centarot treba dvajca da sedat na tribinite.
Jas sepak mislam deka Bole Col Cola I Strkot mislam na Gocevski se dobra 4etvorka posebno Slobodan Mihajlovski iznenaduva vo posledno vreme.
POZZ LOZARI I SREKNA STARA NOVA GODINA I VASILICA.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе во ред е тоа ама проблемот е шо Гоцевски не може да игра одбрана против покорпулентни и повисоки центри од типот на Симиќ, Пуповиќ, Станковиќ, се обидува Рајковиќ на тој план нешто со Михајловски и со Јововиќ, сеа за сеа добро испадна а за натаму ќе видиме.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Abe da Feni imat sansa da ja osvojat titulata no dali ke im dede STRUMICA :pos2::pos2: Bidejki i ova sezona STRUMICA ke ja zeme vtorata titula Davitkov ne izjavi za dzabe deka ovaa sezona odime na 2-JNA Tiutal :salut:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Abe da Feni imat sansa da ja osvojat titulata no dali ke im dede STRUMICA :pos2::pos2: Bidejki i ova sezona STRUMICA ke ja zeme vtorata titula Davitkov ne izjavi za dzabe deka ovaa sezona odime na 2-JNA Tiutal :salut:
a KOJ E dAVITKOV gospod pa da vete titula pred vreme od kaj znae on dali ke osvoe dvojna titula.On moze i na jajca da zastane ama nema da osvoe titula ke vidis deka Feni ke bide sampion vie nikoj ne kupivte a nie sne uste posilni od prviot del od sezonata so Tallik Brown a na seta taa i dva pati ve tepavme i koga ke go soberis seto toa ke ispadne deka Feni e podobar, I ako go smetas Karamanolev za zasiluvanje toj ne igrase cela polusezona i ke mu treba mnogu vreme da se vklopi a poedinci ne mozat da donesat titula formulata e vo timskata igra osven Dime Tasovski na negogvo ramniste nema igrac sto odskoknuva mozebi grne i Bogoev ama ne e toa toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom