Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
25 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
feni is the CHAMPION!!!
always in my hearth!!!:salut: :salut: :salut:
 
Член од
25 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
VECER CE GO TEPAME VARDAR SO 25 RAZLIKA!!!
PO SE ISGLEDA PREKOVIC KE ODMARA KAKO 5-TI STRANEC.
POZZ DO SITE FANOVI NA FENI.

FENI is the CHAMPION
always in my HEARTH:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
VECER CE GO TEPAME VARDAR SO 25 RAZLIKA!!!
PO SE ISGLEDA PREKOVIC KE ODMARA KAKO 5-TI STRANEC.
POZZ DO SITE FANOVI NA FENI.

FENI is the CHAMPION
always in my HEARTH:vozbud:

sekogas sum realen i ke recam deka nis ne se znae.znaeme so se desi minatiot pat so vardar na domasen teren za toa nemojte da prognozirate bez veze.feni e favorit na hartija a dali i na teren ke vidime vecer vo 7
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Портокалов тргни го тоа билбордот..има правила, за големината потписот..За да ти помине првичната еуфорија земи два лексилиума и смири се ..Добредојде..
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ne okej toj go znam.ama rece nekoj nov jak sponzor.ocigledno si mislel na nego.okej se nadevam za narednata sezona ke odvoi poveke sredstva pa mzt da bide pokonkurenten.pozz
Па не е така лош спонзорот ама незнам колку средства одвојува за клубот само знам дека ФОН како Универзитет има доста голем буџет.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Само кажете ми зашто ви игра во прва петорка Прекович? Неколку пати го имам гледано оваа година и не го бива за ништо. Или јас не сум ги приметил неговите квалитети?:toe:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Се согласувам со тебе и + овде некаде треба да се Мираковски и Тачи ...
Не, не, не. Тачи е силувач, не подава, не игра одбрана...он е екстра играч, ама треба да има тренер да го контролира. Вака, без авторитет од тренерот, тачи е катастрофа.

Абе видете какви страшни играчи имаме во лигата, може мене така ми се чини ама како нагорна линија да добива нашата лига во последните 1-2 години а од другата сезона очекувам и враќање на МЗТ во врвот со новиот спонзор Фени и Струмица и така имат јаки играчи ама би требало уште да се засилат со оглед на тоа шо еден од нив (се надевам Фени :D ) би требало да играе во Европа, Амак и Пелистер се исто добри ама и кај нив се потребни по неколку засилувања кои мислам дека се кадарни да ги набават оти имат стабилни спонзори и шо друго ви треба имаме петка лига, е сеа за Работнички и за Вардар не сум баш информиран ама ме интересира каква е нивната ситуација пред се финансиски за да знам дали може нешто поконкурентни да бидат за наредната сезона и уште подобра кошарка да гледаме, ај со Господ напред и ќе не биде!
Дефинитвино кошарката оди во нагорна линија, ама не и е така сјајна иднината. Памти ми го муабетов.

Мзт нема јак спонзор и нема пари. Мзт игра со 7000 евра месечно и Фон не покрива ни пола од тој буџет. Работнички дали има јак спонзор? Зар мислите дека има нешто појако од Фершпед во државава. да видите ако шампионот излегува во Европа, дали може некој да се носи со работнички. Вардар им е Вардар Осигурување спонзор, ама како што гледам и тој ке се дистанцира од слената година, така да незнам што ке испадне со Вардар
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Само кажете ми зашто ви игра во прва петорка Прекович? Неколку пати го имам гледано оваа година и не го бива за ништо. Или јас не сум ги приметил неговите квалитети?:toe:
Isto i jas mislam, konecno da mu tekne na Rajkovic da go sedne na tribina Prekovic , na pocetokot pogoduvase trojki samo normalno(zs drugo neznae) sega ni toa ne mu odi...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Isto i jas mislam, konecno da mu tekne na Rajkovic da go sedne na tribina Prekovic , na pocetokot pogoduvase trojki samo normalno(zs drugo neznae) sega ni toa ne mu odi...
prekovik vo posledno vreme ne igra nis naprotiv samo ja zabavuva igrata.imame pet stranci a rajkovik sekogas go odmara na nekoi "polesni" utakmici ako ima takvi.odmarase prviot pat so vardar pa so karpos.treba da go sedne na nekoa povazna utakmica pa malku da se zaprasa samiot sto igra.znaete zos seuste e prva petorka?zatoa so kako najstar vo ekipata(postar e i od rajkovik)ima najgolem aftoritet.ima pravo da crka po drugite na treninzite a ovie go slusaat.nesto kako tatko da im e.ali so vakvi slabi igri samo prasanje e na vreme koga ce zavrsi trpenieto na rajkovik.aj ja zaminav na utakmica si pisime poposle so impresiite.o4ekuvam pobeda no da vidime ne se znae...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не, не, не. Тачи е силувач, не подава, не игра одбрана...он е екстра играч, ама треба да има тренер да го контролира. Вака, без авторитет од тренерот, тачи е катастрофа.



Дефинитвино кошарката оди во нагорна линија, ама не и е така сјајна иднината. Памти ми го муабетов.

Мзт нема јак спонзор и нема пари. Мзт игра со 7000 евра месечно и Фон не покрива ни пола од тој буџет. Работнички дали има јак спонзор? Зар мислите дека има нешто појако од Фершпед во државава. да видите ако шампионот излегува во Европа, дали може некој да се носи со работнички. Вардар им е Вардар Осигурување спонзор, ама како што гледам и тој ке се дистанцира од слената година, така да незнам што ке испадне со Вардар
За 3000-4000 евра месечно МЗТ му го носе името на ФОН, тоа е срамота бе јас па се чудам како МЗТ не може да мрдне оно ништо не бивало и од ФОН ебате спонзорот ебате, знам шо е Фершпед како фирма ама колку пари дава за Работнички е прашање.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Што направивте со Вардар ... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom