Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
fala bogu se svestite...
a ina4e spored mene vo makedonskata liga nejdobri petorki se slednive(najrealno):

PRVA PETORKA VTORA PETORKA
1.Eftim Bogoev ...................1.Goran Samardziev
2.Dzerid Fraj...................... 2.Vlado Popovik
3.Marjan Gurov ...................3.Dime Tasovski
4.Donald Kol .......................4.Zlatko Gocevski
5.D.Latovik .........................5.Pupovik


Ako sum negden greska popraveteme...gore dole e toa.kvalitetot e tuka nekade
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
хаха..тимот ти е направен топ... немаш проблем.. лол..абе имаш и други играчи бе.. кај ти е тачи,мираковски,дарко соколов,овој онил ... и да не набројувам...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
zborev za momentalnata forma...rekov ima isklu4oci kako mirakovski,sokolov,ta4i,onil...ali toa e samo edno mesto trebe.nemoze da se isfrlre bogoev ili samardziev za da sa turi mirakovski,ne zatoa so e poslab tuku negoviot tim ne e konkurenten.ili pak gurov i tasovski za ta4i i sokolov...ako gleame taka togas ne ni stigat 10 petorki
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
хаха..тимот ти е направен топ... немаш проблем.. лол..абе имаш и други играчи бе.. кај ти е тачи,мираковски,дарко соколов,овој онил ... и да не набројувам...
de kazimi koj da go isfrlam za da stavam nekoj od ovie so gi nabroja?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
kade be dete bez Mirakovski
po4it kon mirakovski...toj ima pregolema odgovornost se ceka samo nanego.koga bi igrael vo feni ili strumica bi bil sigurno prv plejmejker vo ligata.nema izbor cesto pati mava za tri.pogledni vo statistikata da vidis deka sekoj natprevar ima nad 10 obidi za tri a retko gaga povece od 2-3.toa se iznudeni napadi bidejki kolegit ne otvorile resenija...zaradi toa so igrat vo pokonkurentni timovi bogorv i samardziev imaat prednost
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
po4it kon mirakovski...toj ima pregolema odgovornost se ceka samo nanego.koga bi igrael vo feni ili strumica bi bil sigurno prv plejmejker vo ligata.nema izbor cesto pati mava za tri.pogledni vo statistikata da vidis deka sekoj natprevar ima nad 10 obidi za tri a retko gaga povece od 2-3.toa se iznudeni napadi bidejki kolegit ne otvorile resenija...zaradi toa so igrat vo pokonkurentni timovi bogorv i samardziev imaat prednost
Бев присутен во Битола на Пелистер - Работнички .. Мираковски постигна 45 поени од кој 9 тројки ...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
fala bogu se svestite...
a ina4e spored mene vo makedonskata liga nejdobri petorki se slednive(najrealno):

PRVA PETORKA VTORA PETORKA
1.Eftim Bogoev ...................1.Goran Samardziev
2.Dzerid Fraj...................... 2.Vlado Popovik
3.Marjan Gurov ...................3.Dime Tasovski
4.Donald Kol .......................4.Zlatko Gocevski
5.D.Latovik .........................5.Pupovik


Ako sum negden greska popraveteme...gore dole e toa.kvalitetot e tuka nekade
Поповиќ пред Стојановски, пред МИраковски, пред ВОјдан Стојановски, пред црнецот од Пелистер? И шуш е послаб од Мираковски.

ГОцевски, вот д фак, Гоцевски пред Блажевски, Симиќ, Митиќ СТАНКОВИЌ?

Богоев (Мираковски)
Фрај (ВОјдан Стојановски)
Тасов (Ѓуров)
Кол (Латовиќ)
Станковиќ (Пуповиќ)

тимот на сезоната според мене до сега за цела сезона, во заграда се втори 5.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Поповиќ пред Стојановски, пред МИраковски, пред ВОјдан Стојановски, пред црнецот од Пелистер? И шуш е послаб од Мираковски.

ГОцевски, вот д фак, Гоцевски пред Блажевски, Симиќ, Митиќ СТАНКОВИЌ?

Богоев (Мираковски)
Фрај (ВОјдан Стојановски)
Тасов (Ѓуров)
Кол (Латовиќ)
Станковиќ (Пуповиќ)

тимот на сезоната според мене до сега за цела сезона, во заграда се втори 5.
И мене не ми се свиѓа што и Гоцевски е ставен меѓу најдобрите оваа сезона човекот е мизерија ништо не игра освен на некои моменти ми ги кине живците оваа сезона ама за меѓу најдобрите не заслужува да биде кога сне веќе кај плеј играчите Мираковски мислам дека е најдобар па потоа се Богоев и Чемата итн итн а гледам си ги набројал и Перето и Митиќ мислам дека му е поминато времето нив иако се меѓеу најдобрите играчи Срѓан Станкович со Пуповиќ кој центарски тандем би биле еј страв и трепет под кошевите и незнам ме држе у неизвесност еве неколку дена зошто не играше на некои натпревари Станковиќ разбрав некаква семејна трагедија имало ако некој знае што и како се случило нека пише фала однапреди и поздрав.:smir:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
Spored mene momentalno najdobri igraci se slednive:

Samarggjiev(Mirakovski)
Fraj(Vojdan)
Gjurov(Tasov)
Kol(Latovic)
Stankovic(Pypovic)
 
Член од
19 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
0
ццц дури се изненадив кога ги проверив коментарите. Фала Богу се свестивме сите хаиахиах Македонија има многу квалитетни играци на сите позиции од 1 до 5. Само се надевам дека репрезентацијата ќе биде многу поконкурентна и овие Израелците да платат за минатио пат. стварно е штета вакви играчи да не можат да изборат пласман на некое натпреварување од типот на европско,светско првенство па и олипмијада
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
fala bogu se svestite...
a ina4e spored mene vo makedonskata liga nejdobri petorki se slednive(najrealno):

PRVA PETORKA VTORA PETORKA
1.Eftim Bogoev ...................1.Goran Samardziev
2.Dzerid Fraj...................... 2.Vlado Popovik
3.Marjan Gurov ...................3.Dime Tasovski
4.Donald Kol .......................4.Zlatko Gocevski
5.D.Latovik .........................5.Pupovik


Ako sum negden greska popraveteme...gore dole e toa.kvalitetot e tuka nekade

Се согласувам со тебе и + овде некаде треба да се Мираковски и Тачи ...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе видете какви страшни играчи имаме во лигата, може мене така ми се чини ама како нагорна линија да добива нашата лига во последните 1-2 години а од другата сезона очекувам и враќање на МЗТ во врвот со новиот спонзор Фени и Струмица и така имат јаки играчи ама би требало уште да се засилат со оглед на тоа шо еден од нив (се надевам Фени :D ) би требало да играе во Европа, Амак и Пелистер се исто добри ама и кај нив се потребни по неколку засилувања кои мислам дека се кадарни да ги набават оти имат стабилни спонзори и шо друго ви треба имаме петка лига, е сеа за Работнички и за Вардар не сум баш информиран ама ме интересира каква е нивната ситуација пред се финансиски за да знам дали може нешто поконкурентни да бидат за наредната сезона и уште подобра кошарка да гледаме, ај со Господ напред и ќе не биде!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе видете какви страшни играчи имаме во лигата, може мене така ми се чини ама како нагорна линија да добива нашата лига во последните 1-2 години а од другата сезона очекувам и враќање на МЗТ во врвот со новиот спонзор Фени и Струмица и така имат јаки играчи ама би требало уште да се засилат со оглед на тоа шо еден од нив (се надевам Фени :D ) би требало да играе во Европа, Амак и Пелистер се исто добри ама и кај нив се потребни по неколку засилувања кои мислам дека се кадарни да ги набават оти имат стабилни спонзори и шо друго ви треба имаме петка лига, е сеа за Работнички и за Вардар не сум баш информиран ама ме интересира каква е нивната ситуација пред се финансиски за да знам дали може нешто поконкурентни да бидат за наредната сезона и уште подобра кошарка да гледаме, ај со Господ напред и ќе не биде!
da da prtstoi super idnina za kosarkata...koj e noviot sponzor na mzt?daj Boze site da najdat jak sponzor.da bide uste pokonkurentno a so toa pokvalitetno.za reprezantavijata mislam deka dojde momentot dase vratime na prvenstvata zatoa so imame najlesna grupa od prdhodnite kfalifikacii...nesomneno odime vo nagorna linija ovie 2-3 god se nadevam taka ke prodolzi
 
Член од
25 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
POzz do site. :smir: . OD sega pa natamu i jas ce bidam na ovoj forum.:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom